با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ابراز وجود

دانلود و خرید کتاب ابراز وجود

راهنمای مدیریت هوشمندانه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ابراز وجود  نوشته  کال لمون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ابراز وجود

کتاب ابراز وجود، نوشته‌ی کال لمون، راهکاری برای راهنمای مدیریت هوشمندانه در زمانی است که با دیگران اختلاف نظر داریم یا بینمان تنش به وجود می‌آید. 

برای آشنایی با راهنمای مدیریت هوشمندانه، کتاب ابراز وجود را با ترجمه‌ی محمدرضا یاراحمدی و حمید حاتمی بخوانید.

درباره‌ی کتاب ابراز وجود

کتاب ابراز وجود، راهنمای مدیریت هوشمندانه است. ایجاد تنش در زندگی اتفاقی معمول و طبیعی است. چیزی که در طول روز بارها ممکن است با آن روبرو شویم. برخورد با آدم‌ها هر روز می‌تواند به ایجاد تنش بین ما و آن‌ها بینجامد. اما چیزی که مهم است این است که ما چطور ابراز وجود می‌کنیم؟ آیا برخورد ما برخوردی پرخاشگرانه است؟ آیا می‌خواهیم منفعل باشیم؟ راه‌حل ما برای برخورد در چنین مواقعی باید چگونه باشد؟

کال لمون در کتاب ابراز وجود،ما را با راهنمای مدیریت هوشمندانه آشنا می‌کند. او در چند گام مراحل جرات‌ورزی را به ما یاد می‌دهد و در عین حال می‌گوید که چطور با افراد مختلف مانند هم‌رده‌ها، کارمندان، مدیران و مشتریان برخورد کنیم. 

کتاب ابراز وجود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

ابراز وجود برای همه افرادی است که به دنبال راه‌هایی برای برقراری ارتباط صحیح با دیگران هستند.

بخشی از کتاب ابراز وجود

امروز تصمیم مهم دیگری هم گرفتید. نه تنها یکبار بلکه چندین بار تصمیم گرفتید که چهکسی باشید. تصمیم شما این نبود که می‌خواستید فردی مانند «والترمی‌تی»، «زن شایسته جهان» یا «دکتر جکیل» باشید. بلکه تصمیم شما این بود که وقتی دیگران سعی می‌کنند شما را به زور یا تحت فشار در شرایطی اضطراری قرار دهند، شما چه واکنشی از خود نشان دهید. به بیانی بهتر پس از بیدار شدن از خواب، آیا کسی از اعضای خانواده تصمیم گرفت به‌طور همزمان از دستشویی استفاده کند، پیش از آنکه شما کارتان را انجام داده باشید؟ آیا رئیس با اصرار از شما خواسته ظرف دو روز آینده گزارشی را دوباره تهیه کنید؟ آیا قبل از اینکه غذای شما در رستوان تمام شود، خدمتکار بشقاب را از جلوی شما برداشته است؟

راهی برای اجتناب از چنین تنش‌هایی وجود ندارد، چرا که این قبیل تنش‌ها با زندگی روزمره شما عجین شده‌اند. اگر شما با مردم نشست و برخاست دارید باید انتظار آن را هم داشته باشید که گاهی با آنها دچار اختلاف نظر شوید. از آنجایی که اختلاف و تنش امری اجتناب‌ناپذیر است، باید این نکته را بدانیم که در صورت تشدید، تنش لازم است چگونه شخصیتی داشته باشیم. به‌طور کلی سه نوع رفتار وجود دارد که در صورت وجود تنش یا اختلاف ممکن است یکی از آنها را بروز دهیم.

در چنین شرایطی افراد به سه دسته تقسیم می‌شوند:

-پرخاشگر

-منفعل

-قاطع و باجرأت

فهرست 

  • تصمیم قاطعانه
  • مراحل کسب جرأت‌ورزی
  • رویارویی؛ اولین گام دربرقراری روابط
  • روابط قاطعانه و بدون کلام شما
  • حل و فصل اختلافات از طریق ابراز وجود
  • ارتباط با مدیران بر اساس جرأت ابراز وجود
  • رابطه قاطعانه باکارمندان و افراد همرده
  • رابطه قاطعانه با مشتریان.
  • آموزش دیگران درباره نحوه برقراری ارتباط


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
z.ch
۱۳۹۹/۰۸/۱۴

کتاب خوبی در زمینه خودشناسی و مدیریت موفقیت است.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۲۷۸-۲-۸
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۲۷۸-۲-۸