کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم؛ کلیه) اثر لیلیان شولتیس برونرoff

کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم؛ کلیه)


سال انتشار۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها۱۷۰ صفحه

معرفی کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم؛ کلیه)

معرفی کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ کلیه

کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث " که با نام اصلی Nursing,surgical Suddarth`s textbook of medicine مشهور است، یک منبع جدید و معتبر در حیطه ی پرستاری داخلی است. این کتاب یکی از منابع آموزشی مهم برای دانشجویان پرستاری است که به بیان نکات مرتبط با جراحی های اندام های داخلی پرداخته است. با توجه به انبوه اطلاعات منتشر شده در خصوص رویکرد به بیماری های داخلی و زمان محدود پرستاران جهت مطالعه، در این کتاب خلاصه ای از نکات و اطلاعات کلیدی و مهم تر را گردآوری کرده ایم.

کتاب حاضر یعنی، "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ کلیه " ، نوشته ی لیلیان شولتیس شولتیس برونر و دوریس اسمیت سودارس است. دکتر میترا ذوالفقاری (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران) مدیریت تدوین و نظارت آموزشی و فاطمه بهرام نژاد (کارشناس ارشد پرستاری مراقبت ویژه و دانشجوی دکترای پرستاری) ترجمه و تلخیص این کتاب را بر عهده دارند و از انتشارات بشری چاپ رسیده است.

فهرست مطالب شامل 3 فصل است و عناوینی زیر در آن بیان شده اند: درمان بیماران دچار اختلالات ادراری، درمان بیماران مبتلا به اختلالات کلیوی و بررسی عملکرد کلیه و دستگاه ادراری. مواردی چون اسکن های هسته ای، هورمون ضد ادراری، سیستوسکوپی، گلومرونفریت مزمن، خونرسانی به کلیه، دیالیز صفاقی، سرطان و پیوند کلیه، در زیرمجموعه ی هر یک از این فصول ذکر شده اند. در ابتدای هر فصل، جدولی تحت عنوان فرهنگ لغت ارائه شده که شامل ترمینولوژی مباحث آن فصل می باشد. سپس کلیات آناتومیکال و فیزیولوژیکال را ذکر کرده و در آخر به بیان پاتولوژی و سیر بیماری پرداخته است.

مطالعه‌ی کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ کلیه " را برای چه کسانی پیشنهاد می کنیم:

مخاطبین این کتاب، دانشجویان کارشناس و کارشناس ارشد پرستاری هستند که از این کتاب می توانند به عنوان منبعی خلاصه و فشرده جهت بررسی مهم ترین نکات جراحی های ارگان داخلی استفاده کنند.

سایر کتاب‌های لیلیان شولتیس برونر

مشاهده همه

نظرات کاربران

مهدی
۱۳۹۴/۱۰/۱۱

عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است