با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نظام مدیریت استراتژیک دفاعی؛ جلد ۱

دانلود و خرید کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی؛ جلد ۱

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی؛ جلد ۱  نوشته  حسن چگینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی؛ جلد ۱

نظام مدیریت استراتژیک دفاعی؛ جلد ۱ نوشته حسن چگینی کتاب سوم از مجموعه کتاب‌های میان‌رشته‌ای پژوهشگاه عالی دفاع ملی است. این پژوهشگاه (دانشگاه) از مراکز علمی کلیدی و حساس در عرصهٔ مسائل راهبردی است و عمده انتشاراتش در سه زمینه مدیریت راهبردی، دفاع ملی و امنیت ملی است.

نظام مدیریت استراتژیک دفاعی، مجموعه‌ای است سازمان‌یافته و متشکل از عناصر گوناگونی مثل شناخت استراتژیک، طرح‌ریزی استراتژیک، برنامه‌ریزی پنج‌ساله دفاعی، بودجه‌بندی دفاعی و اجرای و کنترل و ارزیابی مدیریت... که برای دستیابی به بیشترین توان رزمی و با مصرف کم‌ترین منابع ممکن با یکدیگر در تعامل‌اند. منظور اصلی از مدیریت استراتژیک دفاعی را می‌توان برقراری ارتباط عقلایی میان منابع (درون گذارده‌ها)، محیط (محیط بین‌المللی و محیط ملی) و راه‌های کار با هدف‌های نظامی و هدف غایی آن را تعیین و انتخاب بهترین ترکیب نیروها و تجهیزات و فراهم ساختن پشتیبانی لازم برای فرماندهان رزمی در حدود اعتبارات مصوب دانست.

درباره کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی؛ جلد ۱

کتاب حاضر علاوه بر تعریف مدیریت استراتژیک و اصول و عناصر آن، بخش‌هایی درباره منافع ملی، امنیت ملی و قدرت ملی و کاربردهای آنها دارد. استراتژی در فرایند تحول، اطلاعات و شناخت استراتژیک و سیاست‌های ملی و طرح‌ریزی استراتژیک دفاعی از مباحث دیگر این کتاب‌اند.

 خواندن کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

دانشجویان و پژوهشگران حوزه دفاع و امنیت ملی

جملاتی از کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی؛ جلد ۱

جهت‌گیری سیاسی و رفتار یک دولت به‌عنوان یک بازیگر سیاسی در صحنه روابط بین‌الملل متأثر از تغییرات، تحولات و رویدادهای جهان و کنش‌ها و واکنش‌های دیگر بازیگران سیاسی است. با جهانی شدن اقتصاد، تجارت، پول، سیاست، ارتباطات و ترابری که حاصل پیشرفت سریع علوم و تکنولوژی در چند دههٔ گذشته است، جهان، حکم قلعه‌ای را پیدا کرده است که ساکنان آن (یعنی کشورها) بیش از پیش به هم وابسته هستند. در چنین جهانی هیچ کشوری نمی‌تواند به‌خاطر اجتناب از نفوذ و سلطه دیگر قدرت‌ها به استراتژی انزوای سیاسی روآورد، به زندگی سیاسی خود ادامه دهد و در جهت توسعه و شکوفایی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود گام بر دارد. در جهان امروز هیچ کشوری به تنهایی قادر به تأمین همه نیازهای مردم خود از بازار داخلی نیست و ناگزیر می‌بایست برای تامین نیازهای خود با دیگر دولت‌ها دارای روابط و مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باشد.

در عصر متحول کنونی و در دنیای متحول‌تر فردا، تصمیم‌سازی عقلایی درباره هدف‌ها و سیاست‌های آینده و برقراری روابط و مناسبات سنجیده با دیگر دولت‌ها، مستلزم شناخت دقیق وضعیت جاری محیط بین‌الملل و محیط ملی و پیش‌بینی رویدادها و تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، تکنولوژیک و نظامی آینده جهان است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸۶۲۲۶۸۸۵۴۵۴
تعداد صفحات۳۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸۶۲۲۶۸۸۵۴۵۴