کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ گوارش اثر لیلیان شولتیس برونرoff

کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ گوارش


سال انتشار۱۳۹۱

تعداد صفحه‌ها۲۱۶ صفحه

معرفی کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ گوارش

معرفی کتاب درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ گوارش

کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث " که با نام اصلی Nursing,surgical Suddarth`s textbook of medicine مشهور است، یک منبع جدید و معتبر در پرستاری داخلی است. این کتاب یکی از منابع آموزشی مهم برای دانشجویان پرستاری است که به بیان نکات مرتبط با جراحی های اندام های داخلی پرداخته است.

کتاب حاضر یعنی، "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ گوارش " ، نوشته ی لیلیان شولتیس شولتیس برونر و دوریس اسمیت سودارس است. دکتر میترا ذوالفقاری (عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران) مدیریت تدوین و نظارت آموزشی و فاطمه بهرام نژاد (کارشناس ارشد پرستاری مراقبت ویژه و دانشجوی دکترای پرستاری) ترجمه و تلخیص این کتاب را بر عهده دارند و از انتشارات بشری چاپ رسیده است.

فهرست مطالب شامل 5 فصل است و عناوینی زیر در آن بیان شده اند: ارزیابی عملکرد هاضمه و گوارش، تدابیر درمانی بیماران با اختلالات دهان و مری، لوله گذاری گوارشی و روش های خاص تغذیه ای و درمان بیماران با اختلالات معده، دئودنوم، روده و رکتوم. مواردی چون آپاندیسیت، دیورتیکول مکل، پولیپ های کولون و رکتوم، بیماری التهابی روده، آنومالی های دفع روده، اسهال و پریتونیت، سرطان کولورکتال، کولیت و فیستول آنال، در زیرمجموعه ی هر یک از این فصول ذکر شده اند. در ابتدای هر فصل، جدولی تحت عنوان فرهنگ لغت ارائه شده که شامل ترمینولوژی مباحث آن فصل می باشد. سپس کلیات آناتومیکال و فیزیولوژیکال را ذکر کرده و در آخر به بیان پاتولوژی و سیر بیماری پرداخته است.

مطالعه‌ی کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث 2010 (ویراست دوازدهم) ؛ گوارش " را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم:

مخاطبین این کتاب، دانشجویان کارشناس و کارشناس ارشد پرستاری هستند که از این کتاب می توانند به عنوان منبعی خلاصه و فشرده جهت بررسی مهم ترین نکات جراحی های ارگان داخلی استفاده کنند.

سایر کتاب‌های لیلیان شولتیس برونر

مشاهده همه

نظرات کاربران

Mojtaba Divangahi
۱۳۹۶/۰۹/۱۱

جدولا و عکسا واضح نیس -_-

Mohammad H
۱۳۹۴/۰۳/۰۵

چرا نمیشه بعد از دریافت فایل پرینتش کرد؟ من بخاطر پرینت نشدنش فقط 3 ستاره میدم

ریحانه
۱۴۰۰/۰۴/۰۲

بدک نیست

کاربر ۲۰۷۹۴۶۳
۱۳۹۹/۰۴/۳۰

چرا نمیشه جست و جو کرد و قسمتی ک میخوامو پیدا کنم؟

کاربر ۲۰۵۳۷۳۵
۱۴۰۰/۰۱/۱۱

آموزش پرستاری به روش کسر: ک= کاهش حجم اطلاعات س= ساده سازی اطلاعات ر= رنگ آمیزی اطلاعات شعار ما اینه: آموزش باید ساده، لذت‌بخش و کارآمد باشه! آیدی کانال ما: @nursing_colleg

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است