با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شعر و رنج زبان

دانلود و خرید کتاب شعر و رنج زبان

رنج در آثار مهدی اخوان ثالث و مهرداد اوستا

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شعر و رنج زبان  نوشته  حمیدرضا نان‌آور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شعر و رنج زبان

حمیدرضا نان‌آور و محمدرضا کهندانی کتاب شعر و رنج را به رشته تحریر درآورده‌اند. این دو نویسنده در کتاب پیش‌رو زبان رنج در آثار مهدی اخوان ثالث و مهرداد اوستا را بررسی کرده‌اند. انتشارات فرهنگ صبا، شعر و رنج را منتشر کرده است.


درباره شعر و رنج

شعر معاصر ذخیره‌ای عظیم از رنج‌های بشریت را به نمایش می‌گذارد. حمیدرضا نان‌آور و محمدرضا کهندانی در کتاب شعر و رنج کوشیده‌اند تا بازتاب رنج را در آثار منظوم مهرداد اوستا و مهدی اخوان ثالث بررسی کنند. آثار دو شاعر یاد شده حول چهار محور ماهیت‌شناسی، وجودشناسی، غایت‌شناسی، وظیفه‌شناسی بررسی و تحلیل شده است. توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که مفهوم رنج یکی از پربسامدترین مفاهیم در حوزه معرفت‌شناسی و انسان‌شناسی متون ادب فارسی است. چگونگی بازتاب رنج‌های انسان در آثار اوستا و اخوان ثالث و وجوه اختلاف و اشتراک اوستا و اخوان با توجه به ماهیت‌شناسی، وجودشناسی، غایت‌شناسی و شأن اخلاقی رنج نیز در این کتاب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خواندن شعر و رنج را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنید؟

مطالعه کتاب شعر و رنج را به تمامی علاقمندان به ادبیات فارسی پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از شعر و رنج

بدون رنج زیستن برای هیچ انسانی ممکن نیست چرا که انسان بودن و انسانی زیستن و انسانی مردن عصاره درد و رنج را می‌طلبد، آگاهی از بودن این عصاره در انسان شناخت و معرفتی می‌خواهد تا در برابر آن بتواند به بهترین نحو عکس‌العمل نشان دهد. چیستی و چگونگی رنج و نوع برخورد در برابر شکل‌های مختلف آن مقوله‌هایی است که در این پژوهش به تبیین آن خواهیم پرداخت اینکه ما با چه مسئله‌ای روبرو هستیم و شناخت در مورد آن و در مقام یک ناظر بر محیط اطراف، انسان‌ها، طبیعت، اعتقادات، ادیان، برخوردهای اجتماعی، منازعات فرهنگی، جنگها و کشمکش‌های داخلی و خارجی دولت‌ها و... همه این موارد و موضوع‌های اضافه بر این‌ها و نگاه‌های متفاوت بر این‌ها دیدگاه‌های مختلف در باره موضوع‌های یادشده، در درجه اول به جریان شناخت و آگاهی انسان بستگی دارد و در مرحلهٔ بعد به انتخاب او و پرداختن به انواع مقوله‌های ذکر شده وابسته است. برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب شعر و رنج، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸۶۰۰۷۰۴۹۹۸۳
تعداد صفحات۱۲۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۰
شابک۹۷۸۶۰۰۷۰۴۹۹۸۳