کتاب درسنامه پرستاری داخلی؛ جراحی برونر سودارث 2010 ارتوپدی (ویرایش دوازدهم) اثر لیلیان شولتیس برونرoff

کتاب درسنامه پرستاری داخلی؛ جراحی برونر سودارث 2010 ارتوپدی (ویرایش دوازدهم)


سال انتشار۱۳۹۱

تعداد صفحه‌ها۲۱۸ صفحه

معرفی کتاب درسنامه پرستاری داخلی؛ جراحی برونر سودارث 2010 ارتوپدی (ویرایش دوازدهم)

معرفی کتاب درسنامه پرستاری داخلی؛ جراحی برونر سودارث 2010 ارتوپدی (ویرایش دوازدهم)

کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث " که با نام اصلی Nursing,surgical Suddarth`s textbook of medicine مشهور است، یک منبع جدید و معتبر در پرستاری داخلی است. این کتاب یکی از منابع آموزشی مهم برای دانشجویان پرستاری است که به بیان نکات مرتبط با جراحی های اندام‌های داخلی پرداخته است.

کتاب حاضر یعنی، "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث " ارتوپدی" ، نوشته‌ی لیلیان شولتیس شولتیس برونر و دوریس اسمیت سودارس است. دکتر میترا ذوالفقاری ( عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران) مدیریت تدوین و نظارت آموزشی و فاطمه بهرام نژاد ( کارشناس ارشد پرستاری مراقبت ویژه، دانشجوی دکتری پرستاری ) و عباسعلی ابراهیمیان (دانشجوی دکترای سلامت در بلایا و فوریت ها، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان) ترجمه و تلخیص این کتاب را بر عهده دارند و توسط انتشارات بشری چاپ رسیده است.

فهرست مطالب شامل 5 فصل است و عناوینی زیر در آن بیان شده است: روماتولوژی و بیماری های بافت همبند، درمان بیماران با ترومای عضلانی اسکلتی و بررسی عملکرد عضلانی اسکلتی.

مواردی چون سلامت استخوان، آرتروگرافی، بیوپسی، بررسی درد، آتل و بریس، کشش اسکلتی، آتلکتازی و پنومونی، یبوست و بی اشتهایی ،پیشگیری از عفونت، پیشگیری از دررفتگی پروتز لگن، کمر درد حاد و فاشیت کف پا، میخچه و فرورفتگی ناخن در پوست، در زیر مجموعه‌ی هر یک از این فصول ذکر شده‌اند. در ابتدای هر فصل، جدولی تحت عنوان فرهنگ لغت ارائه شده که شامل ترمینولوژی مباحث آن فصل است. سپس کلیات آناتومیکال و فیزیولوژیکال را ذکر کرده و در آخر به بیان پاتولوژی و سیر بیماری پرداخته است.

مطالعه ی کتاب "درسنامه پرستاری داخلی-جراحی برونر سودارث " ارتوپدی" را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

مخاطبین این کتاب، دانشجویان کارشناس و کارشناس ارشد پرستاری هستند که از این کتاب می توانند به عنوان منبعی خلاصه و فشرده جهت بررسی مهم‌ترین نکات جراحی های ارگان داخلی استفاده کنند.

سایر کتاب‌های لیلیان شولتیس برونر

مشاهده همه

نظرات کاربران

کاربر ۲۰۵۳۷۳۵
۱۴۰۰/۰۱/۱۱

آموزش پرستاری به روش کسر: ک= کاهش حجم اطلاعات س= ساده سازی اطلاعات ر= رنگ آمیزی اطلاعات شعار ما اینه: آموزش باید ساده، لذت‌بخش و کارآمد باشه! آیدی کانال ما: @nursing_colleg

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است