با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هنر اهل بیت (ع)؛ سیری در باورهای رزمندگان اسلام

دانلود و خرید کتاب هنر اهل بیت (ع)؛ سیری در باورهای رزمندگان اسلام

۴٫۴ از ۱۶ نظر
۴٫۴ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر اهل بیت (ع)؛ سیری در باورهای رزمندگان اسلام  نوشته  حسن منتظرین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هنر اهل بیت (ع)؛ سیری در باورهای رزمندگان اسلام

«هنر اهل بیت (ع)» سیری در باورهای رزمندگان اسلام، نوشته سیدحسن منتظرین است. این مجموعه تلاشی است تا به دور از افراط و تفریط و پرهیز از هر گونه تصرف و تحریف به تبیین ماهیت و محتوای فکری و اعتقادی رزمندگان در طول جنگ بپردازد. نویسنده در این اثر با بیان مطالب موثق و قابل اطمینان حقایق جنگ را از زبان کسانی که بهترین دور عمر خود را در جبهه‌ها سپری کردند، ماهیت و محتوای جنگ را به خواننده می‌شناساند.

در حقیقت مجموعه حاضر سندی است برای زنگارزدایی و رفع تحریفاتی که در سال‌های پس از جنگ به پیشکسوتان خون و شهادت روا شد و نیز نشان از راه و رسم مردانی می‌دهد که چراغ راه عاشورائیان در دهه‌های دورتر گردیدند:

بازار مستحبات در جبهه داغ بود. آشنایی با این مهم به عهده روحانیون بود که نیروها را با سنت‌های الهی و معارف اهل‌بیت (ع) آشنا می‌کردند. دامنه مستحبات در جای جای زندگی بچه‌ها جریان داشت:

غذا خوردن با نام خدا شروع می‌شد و نمک اولین خوراک بود. آب خوردن نشسته در شب، مسواک زدن و شانه کردن در همه وقت؛ به طوری که غالباً در خطوط مقدم و حتی شب‌های عملیات نیز شانه و مسواک به همراه داشتند. استفاده از عطر هنگام نماز. انجام تعقیبات بعد از نمازها به خصوص تسبیحات حضرت زهرا (س). خواندن نمازهای نافله، مخصوصا نماز شب. انجام غسل‌های مستحبی به ویژه غسل جمعه. استفاده از انگشتر خصوصاً عقیق. بستن عقد اخوت با همدیگر در عید غدیر. دائم‌الوضو بودن و اهتمام به آن قبل از خواب و یا عملیات‌ها. خواندن سوره واقعه قبل از خواب و ... .

و خلاصه هر جا حدیث و روایتی می‌دیدند یا می‌شنیدند گویا این سخن معصوم برای آن‌ها گفته شده و آن‌ها اولین مخاطب آن هستند. برای همین مقید بودند به آن عمل کنند. و این نشان از روح تسلیم و انقیاد آنان در برابر اهل‌بیت (ع) داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
اللّٰهم صل علی محمد و آل محمد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

کتاب خوبی هست، ولی میتونست کوتاه تر اما جامع تر باشه.

mohamad
۱۳۹۷/۰۷/۰۷

کتاب مورد علاقه شهید حججی عزیز...

حسینی
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

کتاب سربلند(خاطراتی از زندگی شهیدحججی) منو با کتاب هنراهل بیت آشنا کرد، چون این کتاب مورد علاقه و توجه ویژه شهید حججی بوده، میخواستم بدانم شهید محبوب آسمان و زمین چرا این کتاب را دوست داشته ... این کتاب، تاثیری که

- بیشتر
Omid manavi
۱۳۹۸/۱۲/۲۴

سلام این کتاب واقعا عالی و تاثیر گذاره. واز وقتی که من خوندم به نظرم به امام زمان(عج) نزدیک تر شدم. اجر نویسنده با امام زمان(عج)

کامکار
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

کتابی عالی یعنی واسه شناخت سیره شهدا عالی و جامع است اجرکم عندالله

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۵۷۳۰۳
دسته بندی
تعداد صفحات۴۳۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۱۹
شابک۹۷۸۶۰۰۸۸۵۷۳۰۳