کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان وایت و فارو (ویراست هفتم) اثر استوارت. سی. وایت

کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان وایت و فارو (ویراست هفتم)

نویسنده:استوارت. سی. وایتمایکل.جی. فاروانتشارات:تیمورزادهسال انتشار:۱۳۹۶دسته‌بندی:امتیاز:
۴.۲از ۹ رأیخواندن نظرات
انتشاراتتیمورزاده

سال انتشار۱۳۹۶

0
دسته‌بندی

معرفی کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان وایت و فارو (ویراست هفتم)

معرفی کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان،وایت-فارو(ویراست هفتم)

کتاب "اصول و تفسیر رادیولوژی دهان،وایت-فارو" که با نام اصلی White and Pharoah’s Oral Radiology: Principles and Interpretation شناخته می شود، یکی از کتاب‌های مرجع و مهم برای دندان‌پزشکان محسوب می‌شود. نویسندگان اصلی این کتاب دکتر استوارت.سی.وایت و دکتر مایکل.جی.فارو هستند که نام کتاب نیز، برگرفته از نام نویسندگان و به افتخار آن‌ها انتخاب شده است.

کتاب حاضر یعنی " اصول و تفسیر رادیولوژی دهان،وایت-فارو(ویراست هفتم) " توسط گروهی از مترجمین به نام‌های دکتر سولماز ولیزاده، مهدی ولیزاده و محمد امین توکلی (دانشکده‌ی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و دکتر حورا هادیان (متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت) صورت گرفته است.

این کتاب ، نکات کلیدی مورد نیاز در خصوص تظاهرات رادیوگرافیک و تشخیص افتراقی آن‌ها را پوشش می‌دهد و نحوه‌ی بررسی بیماری‌های فک و صورت، سینوس‌های اطراف بینی، غدد بزاقی و مفصل بین استخوان تمپورال و مندیبولار را از طریق تصاویر رادیوگرافی آموزش می‌دهد. وجود تصاویر رادیوگرافی، تصاویر رنگی از تجهیزات و جدول‌های خلاصه و کاربردی، از جمله ویژگی‌های متمایز کننده‌ی این کتاب محسوب می‌شود. مباحث اصلی این کتاب در فصل‌های متعددی بیان شده است که نام برخی از این فصول بدین شرح است: تروما، تصویربرداری دیجیتال، ناهنجاری‌های دندانی، سیست‌ها، تومور‌های خوش خیم، بیماری‌های غدد بزاقی و غیره.

مطالعه‌ی کتاب " اصول و تفسیر رادیولوژی دهان،وایت-فارو (ویراست هفتم) " را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

مخاطبین این کتاب، دانشجویان دندان پزشکی هستند که مقطع علوم پایه را گذرانده‌اند و آماده‌ی آموختن اصول پرتونگاری و نحوه تفسیر نتایج آن هستند. همچنین، دانشجویان رادیولوژی، تکنسین‌های بهداشت کار دهان و دندان و رزیدنت‌های رشته‌ی دندان پزشکی نیز می‌توانند به این کتاب رجوع کنند.

سایر کتاب‌های استوارت. سی. وایت

مشاهده همه

سایر کتاب‌های تیمورزاده

مشاهده همه

نظرات کاربران

reza jafari
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

کاش بقیه کتابای دندانپزشکی رو هم داشتین

amin
۱۳۹۹/۰۲/۳۱

عالی

Shinigami
۱۳۹۸/۱۰/۱۱

کمک شایانی کردید 🙏🏻 🌹

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است