اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ بیماری‌های پریودنتال، بیماری‌های التهابی

دانلود و خرید کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ بیماری‌های پریودنتال، بیماری‌های التهابی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ بیماری‌های پریودنتال، بیماری‌های التهابی  نوشته  استوارت. سی. وایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ بیماری‌های پریودنتال، بیماری‌های التهابی

معرفی کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ بیماری‌های پریودنتال، بیماری‌های التهابی

کتاب "اصول و تفسیر رادیولوژی دهان،وایت-فارو" که با نام اصلی White and Pharoah’s Oral Radiology: Principles and Interpretation شناخته می‌شود، یکی از کتاب‌های مرجع و مهم برای دندان پزشکان محسوب می‌شود. نویسندگان اصلی این کتاب دکتر استوارت.سی.وایت و دکتر مایکل.جی.فارو هستند که نام کتاب نیز، برگرفته از نام نویسندگان و به افتخار آن‌ها انتخاب شده است.

کتاب حاضر یعنی، "اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ بیماری‌های پریودنتال، بیماری‌های التهابی " ، توسط گروهی از مترجمین به نام‌های دکتر سولماز ولیزاده، مهدی ولیزاده و محمد امین توکلی (دانشکده ی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و دکتر حورا هادیان (متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت) صورت گرفته و از انتشارات تیمورزاده به چاپ رسیده است.

مجموعه کتاب‌های وایت فارو، نکات کلیدی مورد نیاز در خصوص تظاهرات رادیوگرافیک و تشخیص افتراقی آن‌ها را پوشش می‌دهد و نحوه‌ی بررسی بیماری‌های فک و صورت، سینوس‌های اطراف بینی، غدد بزاقی و مفصل بین استخوان تمپورال و مندیبولار را از طریق تصاویر رادیوگرافی آموزش می‌دهد. وجود تصاویر رادیوگرافی، تصاویر رنگی از تجهیزات و جدول های خلاصه و کاربردی، از جمله ویژگی‌های متمایز کننده‌ی این کتاب محسوب می شود.

این کتاب در ۲ فصل گردآوری شده است. فصل اول اختصاصا بیماری‌های پریودنتال را توضیح داده است و درباره‌ی مکانیسم بیماری، ارزیابی بیماری پریودنتال، تکنیک‌ها، تظاهر آناتومی نرمال، نماهای تصویربرداری بیماری پریودنتال، پریودنتیت مهاجم و وضعیت‌های دندانی مرتبط با بیماری‌های پریودنتال، بحث کرده‌است. فصل دوم که به بررسی بیماری‌های التهابی پرداخته است، مواردی چون استئومیلیت، تصویربرداری تشخیصی از عفونت‌های بافت نرم و تغییرات القا شده به فکین در اثر رادیاسیون را ذکر کرده است.

مطالعه‌ی کتاب "اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛بیماری‌های پریودنتال، بیماری‌های التهابی " را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

مخاطبین این کتاب، دانشجویان دندان پزشکی هستند که مقطع علوم پایه را گذرانده‌اند و آماده‌ی آموختن اصول پرتونگاری و نحوه تفسیر نتایج آن هستند. همچنین، دانشجویان رادیولوژی، تکنسین های بهداشت کار دهان و دندان و رزیدنت های رشته‌ی دندان پزشکی نیز می‌توانند به این کتاب رجوع کنند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۱
دسته بندی
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۱