اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ تفسیر رادیو گرافی، پوسیدگی‌های دندانی

دانلود و خرید کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ تفسیر رادیو گرافی، پوسیدگی‌های دندانی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ تفسیر رادیو گرافی، پوسیدگی‌های دندانی  نوشته  استوارت. سی. وایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ تفسیر رادیو گرافی، پوسیدگی‌های دندانی

معرفی کتاب اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ تفسیر رادیو گرافی، پوسیدگی‌های دندانی

کتاب "اصول و تفسیر رادیولوژی دهان،وایت-فارو" که با نام اصلی White and Pharoah’s Oral Radiology: Principles and Interpretation شناخته می‌شود، یکی از کتاب‌های مرجع و مهم برای دندان پزشکان محسوب می‌شود. نویسندگان اصلی این کتاب دکتر استوارت.سی.وایت و دکتر مایکل.جی.فارو هستند که نام کتاب نیز، برگرفته از نام نویسندگان و به افتخار آن‌ها انتخاب شده است.

کتاب حاضر یعنی، "اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛ تفسیر رادیو گرافی، پوسیدگی‌های دندانی " ، توسط گروهی از مترجمین به نام‌های دکتر سولماز ولیزاده، مهدی ولیزاده و محمد‌امین توکلی (دانشکده ی دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و دکتر حورا هادیان (متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت) صورت گرفته و توسط انتشارات تیمورزاده به چاپ رسیده است.

مجموعه کتاب‌های وایت فارو، نکات کلیدی مورد نیاز در خصوص تظاهرات رادیوگرافیک و تشخیص افتراقی آن‌ها را پوشش می‌دهد و نحوه‌ی بررسی بیماری‌های فک و صورت، سینوس‌های اطراف بینی، غدد بزاقی و مفصل بین استخوان تمپورال و مندیبولار را از طریق تصاویر رادیوگرافی آموزش می‌دهد. وجود تصاویر رادیوگرافی، تصاویر رنگی از تجهیزات و جدول‌های خلاصه و کاربردی، از جمله ویژگی‌های متمایز کننده‌ی این کتاب محسوب می‌شود.

این کتاب ۲ فصل دارد. فصل نخست اصول و تکنیک‌های تفسیر رادیوگرافی، تصاویر تشخیصی کافی، استراتژی‌های جستجوی بصری، استدلال تشخیصی در رادیولوژی دهان، آنالیز یافته‌های غیر نرمال و نحوه‌ی نوشتن گزارشات تشخیصی تصویربرداری را بیان کرده است. فصل دوم درباره‌ی پوسیدگی‌های دندانی بحث کرده است. مواردی چون مکانیسم بیماری، نقش رادیوگرافی در تشخیص ضایعات پوسیدگی، معاینه با فیلم معمول داخل دهانی، معاینه با رسپتور داخل دهانی دیجیتال، تشخیص رادیوگرافیک ضایعات پس از درمان با اشعه و سایر ملاحظات بالینی، در این فصل ذکر شده‌اند.

مطالعه‌ی کتاب "اصول و تفسیر رادیولوژی دهان-وایت فارو 2014 (ویراست هفتم)؛تفسیر رادیو گرافی، پوسیدگی‌های دندانی " را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

مخاطبین این کتاب، دانشجویان دندان پزشکی هستند که مقطع علوم پایه را گذرانده‌اند و آماده‌ی آموختن اصول پرتونگاری و نحوه تفسیر نتایج آن هستند. همچنین، دانشجویان رادیولوژی، تکنسین‌های بهداشت کار دهان و دندان و رزیدنت‌های رشته‌ی دندان پزشکی نیز می‌توانند به این کتاب رجوع کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
dr.azam
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

عالی من دندونپزشکم و فکر نمیکردم طاقچه کتابهای درسی و دانشگاهی هم داشته باشه😍😍😍

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۱
دسته بندی
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۱