۳٫۳ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آسیب شناسی پایه رابینز (عمومی)  نوشته  استنلی‌ لئونارد ‏‫رابینز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آسیب شناسی پایه رابینز (عمومی)

معرفی کتاب آسیب شناسی پایه رابینز (عمومی)

کتاب آسیب شناسی پایه رابینز (عمومی)، از جمله رفرنس‌های معتبر و الزامی برای دانشجویان مقطع علوم پایه پزشکی است. استنلی رابینز، نویسنده ی این کتاب است که توسط جمعی از اساتید حوزه آسیب شناسی ترجمه شده است.

مطالعه درس آسیب شناسی، مستلزم داشتن یک دانش پایه از علوم فیزیولوژی، آناتومی، بافت شناسی و بیوشیمی پزشکی است و به همین دلیل، در ترم‌های پایانی مقطع علوم پایه ارائه می‌شود تا دانشجویان، به سطح علمی کافی از مبانی اولیه پزشکی دست پیدا کرده باشند. برخلاف درس فیزیولوژی که به عملکرد طبیعی و نظام‌مند ارگان‌ها و سیستم‌های بدن می‌پردازد، در آسیب شناسی یا پاتولوژی، اختلالات و عملکردهای غیر طبیعی بدن که بر اثر تروما (آسیب دیدگی) و یا مواد آسیب‌زا بروز پیدا می‌کنند، مورد بررسی قرار می‌گیرند.

درس پاتولوژی در کوریکولوم آموزشی پزشکی در دو مقطع متفاوت ارائه می‌شود: ابتدا دانشجویان مفاهیم اولیه و اساسی را در مقطع علوم پایه و در قالب درس آسیب شناسی عمومی می‌گذرانند و سپس در مقطع فیزیوپاتولوژی (سال سوم الی چهارم آموزش پزشکی) با اصطلاحات تخصصی این مبحث در قالب درس آسیب شناسی تخصصی آشنا می‌شوند.

کتاب آسیب شناسی پایه رابینز در 8 فصل به مهم‌ترین عناوین پاتولوژی پرداخته است و در آن، مباحثی مانند نئوپلازی،آماس حاد و مزمن، بیماری‌های ژنتیک و کودکان، اختلالات همودینامیک، ترومبوآمبولی و شوک بیان شده است.

لازم به ذکر است که درس آسیب شناسی پزشکی جزو منابع آزمون علوم پایه "کلاسیک" پزشکی است و 15 سوال از آزمون را به خود اختصاص می‌دهد.

مطالعه کتاب آسیب شناسی پایه رابینز (عمومی) را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم:

تمام دانشجویان مقطع علوم پایه پزشکی که درس آسیب شناسی یا پاتولوژی را می‌گذرانند، به منظور آمادگی برای امتحان می‌توانند از این منبع استفاده کنند. همچنین این کتاب برای داوطلبان آزمون جامع علوم پایه کلاسیک پزشکی به منظور جمع بندی و مطالعه نکات مهم، گزینه مناسبی است. .

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
کاربر ۲۰۳۰۸۷۰
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

👌👌👌💓

یه کتابخون
۱۳۹۹/۰۵/۱۶

واس چند چاپ قبله

faeze
۱۳۹۹/۱۱/۰۲

کاش امکان سرچ داشت🙁🙁🙁

F
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

لطفا آسیب شناسی اختصاصی رو هم قرار بدین ممنونم🙏

علی
۱۳۹۸/۰۹/۲۶

سلام اختصاصی رابینز هم بگذارید لطفا

فردین
۱۳۹۸/۰۴/۱۹

لطفا آسیب شناسی رابینز اختصاصی رو هم تو برنامه قرار بدبد

یاسمن
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

لطفا اختصاصی رو هم بگذارید.

Moby
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

لطفا امکانات مثل هایلایت و خط کشیدن برای pdf هارو بذارین.

Ĥani
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

ترجمه بسیار ضعیف و انگار که اصلا ویرایشی هم بعدش انجام نگرفته همینطوری مستقیم منتشرش کردن،ولی خب بازم از هیچی بهتر بود وای خدا کنه فقط نیفتم امتحاناش رو😥

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۶۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۶
دسته بندی
تعداد صفحات۵۶۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۶