با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راز بندگی

دانلود و خرید کتاب راز بندگی

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راز بندگی  نوشته  عباس تیموری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راز بندگی

«راز بندگی» نوشته عباس تیموری(-۱۳۴۳)، پژوهشگر دینی است. بدون شک شهیدان اسطوره‌هایی هستند که با ایثار و فداکاری خویش، حماسه‌های جاودانی آفریده‌اند که می‌توان الگو و سمبل نسل امروز باشد. در این اثر ابتدا به توصیف مفاهیم و ارزش‌های دینی و اعتقادی پرداخته و سپس مصادیق عملی را از میان الگوهای بی نظیر تاریخ دفاع مقدس ارایه کرده است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: همه مکتب‌ها و مسلک‌ها در صدد تربیت انسان و مدعی ساختن او هستند وروش‌ها و مدل‌هایی را برای ساختن انسان‌ها پیشنهاد می‌کنند. دو روش در بین مکتب‌ها و مسلک‌ها مطرح است. روش اول روش نظری است که محدوده انسان کامل را تعریف و حدود و شاخصه‌ها و ایده‌آل‌ها را دربارۀ انسان بیان می‌کند، معمولاً مکتب‌های فلسفه غرب از قدیم در یونان به مکتب‌های فلسفی تکیه دارند و به این مسیر گام گذاشته‌اند، آنها در روش نظری به استانداردها و شاخص‌ها و ویژگی‌های انسان کامل اشاره می‌کنند و مدینه فاضله‌ای نیز تعریف می‌کنند. روش دوم، روش عملی والگویی است و آن این است که علاوه بر بیان شاخص‌ها و معیارها و حدود واندازه انسان کامل، مدل‌هایی هم از انسان‌های ساخته شده را به عنوان الگو و اسوه به جامعه عرضه می‌کنند. به نظر می‌رسد که بین دو روش، روش عملی به مراتب راهگشاتر، مؤثرتر و تأثیرگذارتر است زیرا روش نظری کلی است اما روش عملی جزئی است. روش نظری قابل رؤیت نیست، فقط کلیاتی را دربارۀ انسان بیان می‌کند اما روشهای عملی و الگویی حسی و قابل درک رؤیت است، برای انسانی که دنبال پیروی از مدل‌ها و الگوهاست به مراتب روش عملی موثر است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سیدامیرحسین رضوی
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

این کتاب سیارعالی روش گام به گام وساده رسیدن به خداست اگربه آن عمل کنید سرنوشتتان همچون شهدا خواهدشد. ضمنابهترین کتاب درباره سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

sss
۱۴۰۰/۰۳/۲۷

شرح حال آنها که به مقام شهید رسیدن قطعا خالی از لطف نیست و راهی است برای رسیدن به مقام بندگی اما بهتر بود فونت تیترها همه بولد بود یا قاعده‌مند تر بود.‌البته زحمت زیادی برای طبقه بندی خاطرات در

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
از حضرت علی (علیه السلام) سؤال شد چه اعمالی بهتر از تمام اعمال است؟ فرمودند: اول وقت نماز خواندن، نیکی به پدر و مادر و جهاد در راه خدا
شب برفی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۹۵۹۹۲۵۷
دسته بندی
تعداد صفحات۳۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۹۵۹۹۲۵۷