با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سودای عشق

دانلود و خرید کتاب سودای عشق

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سودای عشق  نوشته  ایرج سعادتمند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سودای عشق

«سودای عشق» نوشته ایرج سعادتمند(-۱۳۴۴)، مروری بر زندگی سراسر مبارزه و خاطرات جاودانه سردار شهید سید محمود سبیلیان(۱۳۶۲-۱۳۳۸) است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: این نوشته، به فرازهایی از زندگی مردی از تبار خورشید، مسافری از قبیله‌ی عشق و یکی از جمع افلاکیان خاک که چند صباحی را در کنار ما زیست، اختصاص یافته است. مردی در پاییز ۱۳۳۸ در شهرستان کاشمر متولد شد و ۲۴ سال بعد، در رزم گاه خیبر به ملکوت اعلی پَر کشید؛ اما به واقع، متعلق به زمان و مکان خاصی، نبوده است. کسی که طی چند سال نبرد عشق و عقل، عاشقانه حصار تنگ تن را شکافت و با تأسّی به سیره‌ی ائمه‌ی اطهار (ع) به الگویی عملی برای نسل‌های امروز و فردا و فرداهایی که در راه خواهند رسید، بدل شد. قصد دارم در این مقال، از یکی از نمونه‌های دست یافتنی و سرمشق‌های عملی جوانان به نام: «سیّد محمود سبیلیان» بگویم؛ کسی از جنس همان‌هایی که ما نشناختیم، یا نخواستیم بشناسیم! کسی که اگر چه فقط بیست و چهار بهار در این سرای پُر ملال زیست، ولی در همین اندک، نه فقط خود جاودانه شد، بلکه دست افراد بسیاری را گرفت و برای همیشه، جاوید تاریخ ساخت و با این که خود، نوجوانی بیش نبود، اما کوله بار تجربه‌اش از بسیاری از پیران سرد و گرم چشیده، پُرتر بود؛ مردی که صلابت و جدیت در چهره‌اش موج می‌زد و عطوفت و مهربانی در رفتارش نمایان بود. از محمود می‌نویسم؛ از کسی که نه تنها مردم دیارمان، خیزش، انقلاب و تأمین امنیت خود را در سال‌های پر تلاطم پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدیون تلاش‌های شبانه روزی اویند، بلکه حتی مجاهدان افغان نیز از فیض تدابیر خردمندانه‌ی او در پیروزی خویش بر ابرقدرت شرق، بی‌بهره نبوده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
S
۱۳۹۵/۱۱/۱۳

این کتاب شما را با مرد بزرگی آشنا میکند که از دست دادنش فقدان بزرگی است. شخصیت شهید سبیلیان را از زبان دوستانش با خاطراتی کوتاه از وی تا حدودی بشناسید کسی که درک و فهم و آگاهیش به مسائل

- بیشتر
Ss
۱۳۹۶/۰۹/۲۳

واقعا خوش ب حال شهدا باید این کتاب ها رو خوند و الگو گرفت در این دنیای.....

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
«یک شب که مهمانش بودم، نیمه‌های شب، از خواب بیدارم کرد. نگاهی به ساعتم انداختم. دیدم هنوز نیمه شب است. پرسیدم: چی شده؟ گفت: پاشو نماز بخون. گفتم: چی کار کنم؟ گفت: نماز بخون. با تعجب گفتم: هنوز که صبح نشده! در حالی که سجاده‌اش را پهن می‌کرد، نگاهی زیر چشمی به من انداخت و گفت: مگه باید صبح بشه که نماز بخونی؟! حیف نیست این اوقات پُر فضیلت رو با خواب از دست بدی؟ پاشو نماز شب بخون! من هم که انگار خجالت کشیده بودم، بلند شدم و گفتم: نماز شب می‌خونم از ترس محمود قربۀ الی الله! چند دقیقه بعد، گفت: حاضر شو بریم. پرسیدم: کجا؟ گفت: خب معلومه، حرم. رفتیم حرم، زیارت و نماز صبح، بعد که برگشتیم، دوستان، حالم را پرسیدند. گفتم: این سید که دیشب نذاشت راحت بخوابیم. گفتند: این، کار هر شبشه.»
S
یارب ز شراب عشق سرمستم کن یکباره به بند عشق پابستم کن از هر چه نه عشق خود تهی دستم کن در عشق خودت نیست کن و هستم کن
S
گر به تو افتدم نظر چهره به چهره رو به رو شرح دهم غم تو را نکته به نکته مو به مو از پی دیدن رخت، همچو صبا فتاده ام کوچه به کوچه در به در، خانه به خانه کو به کو می رود از فراق تو، خون دل از دو دیده ام دجله به دجله یم به یم، چشمه به چشمه جو به جو مهر تو را دل حزین، بافته بر قماش جان رشته به رشته نخ به نخ، تار به تار و مو به مو در دل خویش طاهره، گشت و نجست جز تو را صفحه به صفحه لا به لا، پرده به پرده تو به تو
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۱۵
شابک۹۷۸۶۰۰۵۱۴۶۵۱۶
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۰/۱۵
شابک۹۷۸۶۰۰۵۱۴۶۵۱۶