با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خراسان جنوبی

دانلود و خرید کتاب خراسان جنوبی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خراسان جنوبی  نوشته  حسن زنده‌دل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خراسان جنوبی

«خراسان جنوبی» از مجموعه کتاب‌های «راهنمای گردشگری ایران» به قلم و پژوهش حسن زنده‌دل( -۱۳۳۱)، محرم نوروزی( -۱۳۳۹)، احمد معصومی( -۱۳۲۸) و صدیقه یعقوبی( -۱۳۶۲) منتشر شده است.

در این کتاب، استان خراسان جنوبی و شهرستان‌های آن معرفی شده‌اند. آثار طبیعی این استان شامل سواحل و دریاچه‌ها، تالاب‌ها ومرداب‌ها، ارتفاعات و قله‌ها، جنگل‌ها و دشت‌ها، تفرجگاه‌ها، جزایر و شبه جزیره‌ها، رودها و چشمه‌های معدنی وآبگرم‌ها، مناطق حفاظت شده حیات وحش، آبشارها و غارهای طبیعی به همراه توضیحات مناسب و تصاویر زیبا توضیح داده شده‌اند.

بناهای تاریخی استان خراسان جنوبی مانند کاخ‌ها، قلعه‌ها، پل‌ها، آتشکده‌ها، برج‌ها و مناره‌ها، خانه‌های قدیمی، مدرسه‌ها، بازارهای قدیمی و غارهای تاریخی دسته‌بندی وتشریح شده‌اند.

آثار مذهبی و زیارتی نیز مانند مساجد، بقعه‌ها و امامزاده‌ها، کلیساها و معابد و آتشگاه‌ها همانند بخش تاریخی توضیح داده شده‌اند.

همچنین در این مجموعه، نقشه راه‌ها و جاذبه‌های توریستی استان و نقشه شهر مرکزی و برخی از شهرهای خراسان جنوبی آورده شده است که برای گردشگران و مردم استان بسیار سودمند است.

در بخش فرهنگ و هنر عشایر و روستاهای شگفت‌انگیز، صنایع دستی، موسیقی محلی، انواع غذاها و آرامگاه‌های مشاهیر و حتی به برخی بازی‌ها و ادبیات عامیانه استان خراسان جنوبی نیز پرداخته شده‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۶۳۵-۴۶-۳
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۶۳۵-۴۶-۳