با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تولدت مبارک

دانلود و خرید کتاب تولدت مبارک

مجموعه‌ای از داستان‌ها و ایده‌های برگزاری جشن تولد برای بچه‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تولدت مبارک  نوشته  راضیه جمالی‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تولدت مبارک

کتاب تولدت مبارک نوشته راضیه جمالی‌نژاد و نازنین صابری، مجموعه‌ای از داستان‌ها و ایده‌های برگزاری جشن‌تولد برای بچه‌ها براساس خاطرات واقعی به همت خانه‌ هم‌بازی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است.

درباره کتاب تولدت مبارک

یکی از موضوعات بحث برانگیز و مدنظر خانواده‌ها، تولد و چگونگی برگزاری جشن تولد است. در حال حاضر، جشن تولد که نوعی دورهمی شاد و دوستانه و خانوادگی به حساب می‌آید، به بهانه‌ای برای به یادداشتن دیگران و به پدیده‌ای هویتی برای کودکان و بزرگسالان تبدیل شده است؛ ازاین رو، به دلیل اهمیتی که این مراسم از عجین شدنش با اغلب فرهنگ‌ها یافته است، باید برای چگونه برگزارکردن آن برنامه داشته باشیم تا کنشی اجتماعی و فرهنگی که می‌تواند سودمند باشد، به هویت فردی و اجتماعی ما آسیب نرساند.

سبک زندگی انقلابی برای بهبود و ارتقای این پدیده باید به جای نادیده انگاشتن آن، مسئله‌ها را به خوبی درک کند، آسیب‌ها را بشناسد، فرصت‌ها را دریابد و طرحی نو دراندازد. با نگاه به ضعف‌ها و قوت‌های جشن تولدهای نامتناسب با فرهنگ بومی با حدود سیصد مادر ایرانی و غیرایرانی، مادران شهدای مدافع حرم و مادران شهدای دفاع مقدس مصاحبه کردیم تا به الگوهایی برای جشن تولد برسیم که هم امکان بازتعریف مفاهیم و طراحی مدل جدید و هم‌سو با اصول تربیت سالم را داشته باشد و هم قابلیت الگودهی و تقویت ایده‌پردازی خلاقانه خانواده‌ها را در نظر بگیرید. 

داستان‌ها و ایده‌هایی برای برگزاری جشن تولد دو بخش اصلی این کتاب هستند. در بخش اول، بر اساس محتوای اصلی هر خاطره، اعم از شیوه دعوت از مهمان‌ها، تدارک هدیه‌ها، بازی‌ها، محتوای گفت‌وگوهای خانوادگی و واکنش بچه‌ها، به تدوین داستان‌ها پرداخته شده و در ادامه، برای تبیین نگاه و هدف کتاب، یادداشتی تأمل‌گونه درباره تولد نوشته شده است.

همچنین، در بخش دوم، ایده‌هایی از بازی‌های خانگی، پخت غذا و شیرینی و تهیه تزیینات خلاقانه برای برگزاری جشنی شاد و کم‌هزینه و مفید گردآوری شده است.

خواندن کتاب تولدت مبارک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام خانواده‌هایی که دغدغه یک تولد در چهارچوب اسلام دارند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب تولدت مبارک

 - جانم؟

‐ ببخشین که اینطوری صداتون کردم. می‌خواستم ببینم این خانوم که دعوت کردین قراره چی بگن؛ چون من خونه یه‌کم کار دارم. برم، بعد بیام دنبال دخترم؟

‐ ایشون مشاورن و می‌خوان دربارۀ دخترهای گلمون و نحوۀ ارتباط مادر و فرزند صحبت کنن. از این بحث‌هاست

. ‐ آهان، چه خوب! پس می‌مونم بعد با دخترم می‌رم، کار خونه که همیشه هست

. ‐ بله، بفرمایید، الان می‌خوان شروع کنن.

با هم بهطرف اتاق مادرها می‌رویم

. ‐ شادی جزء مهمی از زندگی دخترهاست، سعی کنین شاد باشین و با شادی، ارتباطتون رو با بچه‌ها مستحکم کنین. هیچ بچه‌ای از مادر بدعنق و افسرده و بی‌حال خوشش نمی‌آد اگر اهل شکر باشین، دلایل خیلی زیادی برای شادی پیدا می‌کنین.

صورت‌های یک‌نواخت کم‌کم جایشان را به چهره‌هایی مشتاق می‌دهند. همه به فکر فرورفته‌اند. انگار هرکس درون خودش را از بیرون نگاه می‌کند. چند نفر در کیفشان می‌گردند؛ کاغذ می‌خواهند. چند دسته کاغذ و خودکار از اتاق بچه‌ها می‌آورم و بین مادرها پخش می‌کنم. بحث دربارۀ دخترها جذاب شده و دست‌ها برای پرسیدن سؤال بالا می‌رود. خدا را شکر که خوششان آمده است

 ‐ پیس.. پیس... .

سرم را برمی‌گردانم، یگانه اشاره می‌کند که به طرفش بروم

. ‐ از یگانه به مامان

. ‐ مامان به‌گوش، بفرمایین

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۶۲۹-۱۲-۵
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۶۲۹-۱۲-۵