با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهران در جنگ

دانلود و خرید کتاب مهران در جنگ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهران در جنگ  نوشته  امیرحسین کیهان‌پناه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهران در جنگ

کتاب اطلس مهران در جنگ نوشته امیرحسین کیهان‌پناه است. کتاب اطلس مهران در جنگ مرجعی مناسب برای کسانی است که می‌خواهند اطلاعات کاملی از دفاع مقدس داشته باشند.

درباره کتاب اطلس مهران در جنگ

در هریک از علوم و فرهنگ‌های نوشتاری تعاریف به نسبت واحدی از اطلس ارائه شده است. به دلیل وابستگی اطلس به علم جغرافیا و کاربردی که در نقشه نگاری دارد، از گذشته‌های دورجغرافی دانان پرچم‌دار تألیف و تدوین اطلس بوده‌اند. در علم جغرافیا، اطلس (ATLAS )مجموعه‌ای از نقشه‌ها همراه با متن است که درآن پدیده‌های جغرافیایی تفسیر شــده است. در اطلس با بهره‌گیری از نوشتار، نقشــه، دیاگرام، جدول و تصاویر، موضوعات گوناگونی درچارچوب‌های علمی تبیین و تفسیر می‌شود. ایده تدوین اطلس حماسی شهرها به اوایل دهه ۸۰ در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برمی‌گردد که در این راستا ۱۲ جلد اطلس راهنمای شهری و استانی در این مرکز به چاپ رسید.

استقبال از این اطلس‌های فشرده که ناشی از صحت مطالب و نیز تأیید آنها از سوی برخی خبرگان حوزه دفاع مقدس بود، مسؤلان مرکر اسناد و تحقیقات دفاع مقدس را به ادامه کار ترغیب کرد. بدین ترتیب، تدوین اطلس‌های مبسوط شهری برای شهرهای مهم و مقاوم دوران دفاع مقدس که با روحیه‌ حماسی دربرابر تجاوز دشمن بعثی مقاومت می‌کردند و برگ زرینی در کارنامه درخشان مردمان این شهرها به یادگار گذاشتند، در دستورکار بخش جغرافیای نظامی مرکز قرار گرفت.

بدون شک حماسه هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران است و حماسه آفرینان این عرصه رزمندگان دلیر، شجاع و غیوری هستند که با رشادت، ایثار و جانبازی با اهدائ خون خود در تاریخ جاودانه شدند وهمیشه در تمام اعصار به این جاودانه‌های ایمان و شجاعت افتخار می‌کنیم و از درگاه حق تعالی خواستاریم که راه این غرور آفرینان عرصه شهادت را ادامه دهیم.

ظلم ستیزی مردم عشایر، درگیری‌های مرزی ، زمزمه‌های تجاوز به مهران و چرا در میان مناطق، شهر و روستاهای مرزی، اشغال مهران برای دشمن حائز اهمیت بود از جمله مباحثی است که در فصل نخست این کتاب به آن پرداخته شده است .

عملیات والفجر ۳ و آزادسازی مهران فصل دوم این کتاب را تشکیل می‌دهد که در این فصل تدابیر فرماندهان عراقی در اتخاذ مواضع پدافندی، تغییر راهبرد نظامی ایران و رویکرد جدید در اجرای انواع عملیات، تلاش برای آزادسازی ارتفاعات استراتژیک مهران، توسعه سازمان رزم سپاه و حضور چشمگیر رزمندگان مورد بررسی قرار گرفته است. 

استراتژی دفاع متحرک عراق، تشریح طرح ریزی و آماده سازی عملیات آزادسازی مهران و شرح عملیات آزادسازی مهران در عملیات کربلای ۱ از موضوعاتی است که به ترتیب در فصل‌های سوم ، چهارم و پنجم به آن پرداخته شده است .

خواندن کتاب اطلس مهران در جنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم.

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم. 
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۳-۲۶-۴‬‬
تعداد صفحات۱۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۳-۲۶-۴‬‬