با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روزنامه نگاری دانشجویی

دانلود و خرید کتاب روزنامه نگاری دانشجویی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روزنامه نگاری دانشجویی  نوشته  محمد زادمهر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روزنامه نگاری دانشجویی

کتاب روزنامه نگاری دانشجویی نوشته محمد زادمهر است که در انتشارات پژوهشگر برتر به چاپ رسیده است. این کتاب به موضوع روزنامه‌نگاری دانشجویی و اصول و چند و چون آن می‌پردازد.

 درباره کتاب روزنامه‌نگاری دانشجویی

هر زمان که صحبت از نشریات دانشجویی به میان می‌­آید اولین سوالی که پرسیده می ­شود این است که فلسفه و ضرورت چاپ نشریه مکتوب چیست؟ و اصلاً با توجه به حضور گسترده دانشجویان در فضای مجازی و وجود انبوه اطلاعات آیا دیگر کسی نشریه چاپی و مکتوب مطالعه می­کند؟!

پاسخ­‌های بسیاری می­‌توان داد:

اولاً کار نشریه صرفا چاپی نیست و بخش مهمی از کار در همان فضای مجازی انجام می‌شود.

ثانیاً نمی­توان ادعا کرد دیگر کسی نشریه و مطالب مکتوب نمی­‌خواند بلکه مردم دیگر حوصله متن­‌های بلند و چند صد کلمه‌­ای را ندارند هرچند آن هم در جایش لازم است.

ثالثاً این خلاقیت ماست که بتوانیم با پیام­رسان‌­ها و شبکه ‌های ­اجتماعی رقابت کنیم.

یکی از بخش‌های مهم عرصه فعالیت­‌های دانشجویی، نشریات دانشجویی است، چرا که افراد فعال در این حوزه اکثر فعالیت‌های دانشجویی را تجربه می ‌کنند. از جذب دانشجو، سوژه ­یابی و ذائقه‌­شناسی تا کارهای گرافیکی، قلم­ زدن و توزیع نشریه و حتی کارهای تشکیلاتی که همه در نشریات دانشجویی کاربرد دارد. در نتیجه بسیار مشاهده می­‌شود که نهادهای مختلف دانشجویی از جمله تشکل­‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، انجمن­‌های علمی و غیره، نشریه تخصصی دارند و تلاش­ می­‌کنند تا در فضای دانشگاه، در این حوزه نیز فعالیت کنند.

در حوزه نشریات دانشجویی توجه به قواعد نگارشی و البته قواعد تخصصی روزنامه ­نگاری ضروری است. این کتاب بنا دارد قواعد عمومی موجود در دنیای تخصصی این رشته را در مقیاس یک نشریه دانشجویی که افراد داوطلبانه و برای طرح عقاید خود میان هم ­دانشگاهی‌ها تلاش می­‌کنند تعریف کند و توضیح دهد. در نتیجه اگر مایل هستید نشریه خودتان را از ترم جاری در دانشگاه راه ­اندازی کنید بدون اینکه کار را برای خود دشوار نمایید با خیالی آسوده صفحات پیش­رو را مطالعه کرده و قدم به قدم برای یک نشریه درجه یک و مطلوب از نظر تخصصی و از نظر دانشجویان تلاش کنید و بدانید که مهارت در کار نوشتن و روزنامه­ نگاری ضمن مطالعه موارد تخصصی با تمرین و نوشتن­های متعدد و آماده و منتشر کردن شماره­ های نشریه تقویت خواهد شد و شما اولین فردی هستید که شیرینی پیشرفت در کارتان را احساس خواهید کرد.

مجموعه فوق حاصل ۴سال فعالیت نویسنده در نشریات دانشجویی از جمله نشریات دانشگاهی همچون نشریه ندای­ معلم دانشگاه فرهنگیان اصفهان و نشریات دانشجویی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان یعنی نشریه هم­ شاگردی و نشریه تخصصی هم­ شاگردی دیپلماتیک به عنوان مدیرمسئول و سردبیر و همچنین عضویت در شورای احیای نشریات انقلابی کشور است.

 خواندن کتاب روزنامه‌نگاری دانشجویی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دانشجویانی که علاقه‌مندند نشریات دانشجویی راه‌اندازی کنند مخاطبان این کتاب‌اند.

فهرست کتاب روزنامه‌نگاری دانشجویی

فصل اول : آغاز راه

فصل دوم : نام نشریه

فصل سوم : ارکان نشریه

فصل چهارم : مراحل آماده‌سازی نشریه

فصل پنجم : اصول نگارشی و ویرایشی

فصل ششم : جذب دانشجو

فصل هفتم : تولیدات چندرسانه‌ای

فصل هشتم : جشنواره نشریات دانشجویی

فصل نهم : اصول اخلاقی

ضمیمه : دستور العمل اجرایی ضوابط ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۰۰-۰۶-۹
تعداد صفحات۱۵۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۰۰-۰۶-۹