با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رجعت یا حیات دوباره

دانلود و خرید کتاب رجعت یا حیات دوباره

از دیدگاه عقل، قرآن و روایت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رجعت یا حیات دوباره  نوشته  احمدعلی طاهری ورسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رجعت یا حیات دوباره

کتاب رجعت یا حیات دوباره نوشته احمد علی طاهری روسی است. این کتاب زندگی دوباره را از دیدگاه عقل و قرآن و روایت بررسی می‌کند. این کتاب را انتشارات کتاب جمکران منتشر کرده ایت. 

مسجد مقدس جمکران به عنوان پایگاه بزرگ تشیّع و نماد فرهنگ مهدویت از اواخر دهه ۶۰ شمسی شروع به عرضه کتاب و محصولات فرهنگی کرد. با همین هدف انتشارات کتاب جمکران، از سال ۱۳۷۳ با هدف نشر و گسترش معارف دینی و مهدوی و خدمت به دلدادگان حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه با عنوان «انتشارات مسجد مقدس جمکران» تأسیس شد. انتشارات تا اوایل دهه هشتاد فعالیت جدی نداشت ولی به تدریج، با رشد چشمگیر تیراژ و عنوان، به یکی از انتشارات مطرح در حوزه معارفی تبدیل شد. احیاء تراثی و پاسخگویی به شبهات مهمترین اهداف انتشارات در دوره اول به شمار می رود.

در اوایل دهه ۹۰، با تغییر مدیریت و سیاست‌ها، این نشر توضعه پیدا کرد و نامش به انتشارات کتاب جمکران تغییر کرد. این نشر مسیر گذشته را تکمیل کرد و به حوزه ادبیات داستانی و همچنین کودک و نوجوان وارد شد.

انتشارات کتاب جمکران از ابتدا تا کنون بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب (در حوزه‌های مهدویت، معارف اسلامی، داستانی، کودک و نوجوان و… ) منتشر کرده است.

هم‌چنین این نشر موفق به کسب عنوان «ناشر برگزیده سال ۱۳۹۶ جمهوری اسلامی ایران» شده است.

درباره کتاب رجعت یا حیات دوباره

رجعت یکی از عقاید حیات بخش است که همزمان با ظهور عدالت گستر جهان، حضرت مهدی( علیه السلام) آغاز می شود. این عقیده نورانی به منتظران ظهور آن حضرت، آرامش بخشیده، از سقوط در منجلاب فساد و خود باختگی جلوگیری نموده، به تلاش و کوشش مضاعف برای زمینه سازی حکومت جهانی و برچیده شدن ظلم و فساد وا می‌دارد، زیرابا این عقیده، هرگز از درک محضر آن حضرت و شرکت در تشکیل حکومت جهانی نا امید نمی‌شوند. لذا اهل بیت علیهم السلام این عقیده را یک بشارت و موهبت الهی، برای مسلمانان دانسته‌اند.

هدف اصلی نگارنده، تدوین کتابی بوده که برای عموم قابل استفاده باشد و در عین حال زمینه تحقیق عمیق‌تر و گسترده تری را برای دانش پژوهان علوم اسلامی و علاقه مندان این موضوع فراهم نماید.

این کتاب شامل فصول ذیل است:

۱- مفهوم رجعت

۲- تاریخچه رجعت

۳- رجعت از دیدگاه شیعه، سنی و غلات

۴- ادله رجعت

۵- پاسخ به شبهات

۶- فلسفه و اهداف رجعت

خواندن کتاب رجعت یا حیات دوباره را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند درک بهتری از زندگی دوباره داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب رجعت یا حیات دوباره

مبنای اقتدار طلبی و سلطه جویی مستکبران عالم بر این اساس استوار است که فروغ امید را از دل ها بزدایند، و ملت ها را به زنجیر یأس و ناامیدی کشیده، به اسارت درآورند.

تمام تلاش و کوشش خود را برای نابودی اعتقادات امیدبخش و حرکت آفرین مسلمانان به کار گرفته اند، تا این که آنان را در بیابان های خشک ناامیدی به اسارت گرفته، مطیع خود سازند و سرمایه های مادّی و معنوی آنان را به یغما ببرند.

در میان عقاید مسلمانان، عقاید پیروان اهل بیت علیهم السلام که برگرفته از دو منبع اصیل اسلام و دو امانت گران سنگ رسول خدا صلی الله علیه وآله است، از ویژگی خاص و حسّاسیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا تجربه ی گذشته ی مسلمانان و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و حوادث پس از آن، به خوبی نشان داد: تنها عقیده ای که می تواند جلوی اقتدار طلبی و سلطه جویی استعمارگران را گرفته و توده های میلیونی مسلمانان را در مقابل آن ها بسیج کند، همین عقیده ی نجات بخش است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۴۸۴-۳۲-۸
تعداد صفحات۲۳۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۴۸۴-۳۲-۸