بریده‌های کتاب مراقبت از پوست و مو به کمک طب سنتی
کتاب مراقبت از پوست و مو به کمک طب سنتی اثر س. صداقت

کتاب مراقبت از پوست و مو به کمک طب سنتی

نویسنده:س. صداقت
دسته‌بندی:
امتیاز:
۲.۵از ۴ رأی
۲٫۵
(۴)
افرادی که پوست‌های ملتهبی دارند که امروزه به ویژه در جوانان و نوجوانان و در فصول گرم بسیار شایع است، می‌توانند مغز خیار را رنده کرده و آن را (و یا آب آن را) مانند ماسک روی پوست بگذارند و یا از ماست و یا دوغ‌های طبیعی برای مالیدن به پوست صورت استفاده کنند و یا از گیاهی مانند اسفرزه یا گل پنیرک (که وقتی در آب خنک ریخته می‌شود، لعاب می‌دهد) استفاده نمایند و آب باقیمانده از گیاه را که ماهیت خنک و رطوبت بخش به پوست می‌دهد روی پوست بگذارند و مدتی بماند که باعث شادابی و بهبود حالت و کیفیت پوست می‌شود. کسانی که گرمی‌جات زیاد می‌خورند، ممکن است دچار خارش پوست شوند، بنابراین عدم استفاده از مواد غذایی تند مانند فلفل و ادویه‌جات، فست‌فودها و سس‌ها و رب‌های تند هم به برطرف شدن این خارش‌ها کمک می‌کند.
مادربزرگ علی💝
در بسیاری از بیماری‌های داخلی مثل بیماری‌های دستگاه گوارش، کبد، کلیه و مجاری ادراری و تناسلی، طبیعت هوشمند بدن وارد عمل می‌شود و مواد زائد حاصل از آن‌ها را به پوست منتقل می‌کند. بدین ترتیب از بیمار شدن آن عضو داخلی که نقش مهم‌تری (نسبت به پوست) در حیات فرد دارد، جلوگیری می‌نماید. پس در درمان اختلالات پوستی باید ابتدا بیماری‌های اعضاء داخلی را درمان نموده سپس سراغ درمان پوست برویم.
marzieh
در بسیاری از بیماری‌های داخلی مثل بیماری‌های دستگاه گوارش، کبد، کلیه و مجاری ادراری و تناسلی، طبیعت هوشمند بدن وارد عمل می‌شود و مواد زائد حاصل از آن‌ها را به پوست منتقل می‌کند.
marzieh

حجم

۴۵٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۶۳ صفحه

حجم

۴۵٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۶۳ صفحه

قیمت:
۸,۰۰۰
تومان
صفحه قبل
۱
صفحه بعد