بریده‌های کتاب باشگاه پنج صبحی ها
کتاب باشگاه پنج صبحی ها اثر رابین شارما
off

کتاب باشگاه پنج صبحی ها

نویسنده:رابین شارمامترجم:رضا اسکندری آذرانتشارات:نشر نوندسته‌بندی:امتیاز:
۳.۵از ۴۳۵ رأیخواندن نظرات
انتشاراتنشر نون

دسته‌بندی
زندگی ارزشش بیشتر از اونه که بخوای با افرادی سر کنی که درکت نمی‌کنن، باهاشون ارتباط حسی برقرار نمی‌کنی، ارزش‌هاشون با تو فرق داره و استانداردهاشون از تو پایین‌تره: کسانی که ساختار ذهنی، احساسی، سلامتی و روحی متفاوتی با تو دارن.
parisa
«لحظه‌ای که بیش از هر زمان دیگر حس می‌کنید باید تسلیم شوید، دقیقاً همان لحظه‌ای است که باید انگیزهٔ لازم برای یک هل دیگر را درون خودتان پیدا کنید.»
parisa
«منتقد به حساب نمی‌آید؛ کسی که لغزش مردان قوی را فاش و مشخص می‌کند که اقدام‌کننده کجای کار را می‌توانست بهتر انجام دهد به حساب نمی‌آید. اعتبار از آن کسی است که درون گود قدم گذاشته، کسی که صورتش از خاک، عرق و خون معیوب شده؛ کسی که دلیرانه تلاش می‌کند؛ کسی که خطا می‌کند؛ کسی که بارها و بارها کم می‌آورد، چون هیچ تلاشی بدون خطا و کاستی نیست. اما آن‌که عملاً برای انجام کار تلاش می‌کند؛ آن‌که شور و اشتیاق و فداکاری عظیم را می‌شناسد؛ آن‌که خودش را وقف آرمانی ارزشمند می‌کند، حتی اگر شکست بخورد، حداقل در حالی شکست خورده است که شهامت به خرج داده، بنابراین جایگاهش هرگز با افراد سرد و بزدلی که نه پیروزی را می‌شناسند و نه شکست را، یکی نیست.»
parisa
«لحظه‌ای که بیش از هر زمان دیگر حس می‌کنید باید تسلیم شوید، دقیقاً همان لحظه‌ای است که باید انگیزهٔ لازم برای یک هل دیگر را درون خودتان پیدا کنید.»
jk
وقتی شما عضلهٔ قدرت اراده‌تون رو در یک عرصهٔ مهم تقویت می‌کنید، انضباط فردی شما در تمام عرصه‌ها ارتقا پیدا می‌کنه
Ehsan
«آنان که می‌رقصند به چشم آنان که نوای موسیقی را نمی‌شنوند دیوانگان‌اند.» فردریش نیچه
jk
پیکاسو گفت شما باید قواعد رو مثل یه حرفه‌ای بدونید، تا بتونید مثل یه هنرمند اون‌ها رو در هم بشکنید. من نیاز دارم خود واقعی‌ام باشم، نه یه گوسفند بی‌دل‌وجرئت که کورکورانه توی مسیری که به ناکجا ختم می‌شه دنبال گله راه می‌افته.
مصطفی
مدیتیشن، رژیم غذایی کامل، کیفیت مناسب خواب و روزه گرفتن دوره‌ای از زوال تلومرها پیشگیری می‌کنند (که سخنران آن را تقسیم‌بندی ۱۶/۸ می‌نامد، چون باید به‌مدت شانزده ساعت روزه بگیرید و هشت ساعت اجازهٔ خوردن دارید).
matina
داشتن فعالیت بدنی منظم موجب افزایش تمرکز، افزایش قابلیت پردازش مغز و ظرفیت یادگیری، بالا بردن سطح انرژی، حس خوش‌بینی، خواب بهتر (از طریق افزایش تولید ملاتونین)، افزایش طول عمر (از طریق افزایش ترشح هورمون رشد) و افزایش طول تلومرها می‌شود.
matina
در جریان بخش دوم از ساعت پیروزی، پنج هدف کوچکی را فهرست کنید که می‌خواهید در طول روز به انجام برسانید تا حس کنید روزتان به‌خوبی سپری شده است. این هم مثل اغلب چیزهایی که یاد گرفته‌اید، یک تمرین است: هر چه بیشتر انجامش دهید، انجامش راحت‌تر می‌شود ـ و قابلیت اجرایی شما روی آن رشد می‌کند. پس، فرایند را ادامه دهید. بعد از سی روز، صد و پنجاه پیروزی کوچک کسب کرده‌اید. و بعد از یک سال، همین استراتژی به‌تنهایی موجب رسیدن به ۱۸۲۵ هدف ارزشمند شده، و تضمین می‌کند که دوازده ماه آتی پرثمرترین دوازده ماه تمام عمرتان خواهد بود.
matina