در ستایش سکوت

دانلود و خرید در ستایش سکوت

سکوت در عصر هیاهو

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود   در ستایش سکوت  نوشته  ارلینگ کاگه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
پرخاشگری فقط آدم را ضعیف و وضعیت بد را بدتر می‌کند.
shahpour rezaei
امروزه انسان‌ها بعداز هشت ثانیه تمرکزشان را از دست می‌دهند. در سال ۲۰۰۰، دوازده ثانیه بود؛ درحالی‌که متوسط آستانهٔ تمرکز ماهی‌قرمز نه ثانیه است.
shahpour rezaei
سکوت بیش‌تر نوعی ایده است، نوعی مفهوم است. سکوتِ اطراف ما احتمالاً چیزهای زیادی دربردارد؛ اما جالب‌ترین سکوت سکوتی است که درونِ ما جای دارد، سکوتی که هرکدام‌مان باید به وجود بیاوریم. دیگر تلاشی نمی‌کنم تا در محیطِ اطرافم سکوتِ مطلق برقرار کنم. سکوتی که به‌دنبالش هستم سکوت درونی است.
sara vahedi
جالب‌ترین سکوت سکوتی است که درونِ ما جای دارد، سکوتی که هرکدام‌مان باید به وجود بیاوریم.
shahpour rezaei
مارتین هایدگر نوشت: «همه دیگری‌اند، هیچ‌کس خودش نیست.»
sara vahedi
همه قادرند سکوتِ درونی‌شان را کشف کنند. سکوت تمامِ مدت آن‌جاست، حتی وقت‌هایی که دائماً با سروصدا احاطه شده‌ایم. در عمق اقیانوس هم، زیر امواج و حرکات نامنظم سطح آب، شما می‌توانید سکوت درونی‌تان را کشف کنید. وقتی زیر دوش ایستاده‌اید و آب روی سرتان می‌ریزد، وقتی جلوی آتش نشسته‌اید، وقتی طول دریاچه‌ای جنگلی را شنا می‌کنید، یا در مزرعه قدم می‌زنید، تمام این‌ها هم می‌توانند تجربهٔ آرامشی دل‌چسب باشند. عاشقش هستم.
shahpour rezaei
حتی کنار باند فرودگاه هم می‌شود سکوت را تجربه کرد، اگر خودتان واقعاً بخواهید.
shahpour rezaei
چه راه‌هایی به سکوت می‌رسد؟ مشخصاً سفرهایی به قلبِ طبیعت. لوازم الکترونیکی‌تان را در خانه بگذارید، مسیری را پیش بگیرید، و جلو بروید تا جایی‌که دیگر چیزی اطراف‌تان نماند. سه روزی را تنها بمانید. با کسی حرف نزنید. کم‌کم جنبه‌های دیگر خودتان را کشف می‌کنید.
shahpour rezaei
در سفر بودن تقریباً همیشه لذت‌بخش‌تر از رسیدن به مقصد است.
sara vahedi
ما به‌درجاتِ مختلفی از مرگ می‌ترسیم، اما ترس از زندگی‌نکردن از آن قوی‌تر است. این ترس با نزدیک‌شدن به پایان عمرمان بیش‌تر می‌شود؛ زمانی‌که این را می‌فهمید، خیلی زود دیر خواهد شد.
sara vahedi
صفحه قبل۱۲...۷صفحه بعد