ایلان ماسک

دانلود و خرید ایلان ماسک

تسلا، اسپیس اکس و فتح آینده‌ای رویایی

۴٫۲ از ۲۷ نظر
۴٫۲ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود   ایلان ماسک  نوشته  اشلی ونس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
با مطالعهٔ زندگی‌نامهٔ افراد موفق درک خواهیم کرد که موفقیت به شانس و اقبال بستگی ندارد و اگر فردی توانسته به موفقیت بزرگی برسد، در این مسیر بارها با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم کرده و تسلیم شرایط نشده است.
Rahmatinejad
ماسک هیچ‌وقت نمی‌گوید باید این کار را برای ساعت دو بعدازظهر چهارشنبه آماده کنی، بلکه می‌پرسد من نیاز دارم که این کار غیرممکن تا چهارشنبه ساعت ۲ بعدازظهر تمام شود. آیا از عهدهٔ انجامش برمی‌آیی؟ بعد از گفتن بله باید سخت کار کنیم. نه به این دلیل که او از شما خواسته است، بلکه شما برای انجام قول خودتان تلاش می‌کنید. این تفاوتی است که می توانید احساس کنید.
Amin
چرا باید دربارهٔ مسائلی که اندوهگینم می‌کند حرف بزنم؟ این کار نفعی برای آینده ندارد.
asal.as
مدیران پی‌پال که در مهمانی آخر هفته جمع شده بودند تا موفقیت شرکت را جشن بگیرد. کوین هارتس یکی از سرمایه‌گذاران پی‌پال می‌گوید: «همگی دور یک میز در کافه‌ای نشسته و خوشحال بودیم اما ایلان به مطالعهٔ دستورالعمل یک موشک ساخت شوروی سابق مشغول بود. کتابی قدیمی که گویا از ای‌بی خریداری شده بود. همان‌طور که ایلان مشغول خواندن کتاب بود از اکتشافات فضایی و تغییر دنیا حرف می‌زد.»
Amin
آنچه برای ماسک غیرقابل‌تحمل بود بهانه‌های واهی و عدم وجود برنامهٔ مشخص کاری بود. مانند بسیاری از مهندسان شرکت، هولمان نیز بعد از یکی از بازخواست‌های ماسک به این موضوع پی‌برد. «اولین باری که بازخواست شدم بدترین تجربه‌ام بود. مشکلی پیش آمده بود و ماسک از من پرسید چقدر زمان می‌برد تا همه‌چیز حل شود و من پاسخی نداشتم. ماسک با لحن تندی گفت که تو باید بدونی، این مسئله برای این پروژه خیلی مهمه و همه چیز به این موضوع بستگی داره. چرا برنامه‌ای براش نداری؟ من آماج سوال‌های سریع و تندوتیز او بودم. فکر می‌کردم که مهم‌ترین مسئله اطلاع رسانیِ سریع است اما یاد گرفتم که آنچه مهم است، داشتن اطلاعات کافی راجع به موضوع است.»
Amin
«شما بر نقطه‌ای از سطح زمین ایستاده‌اید. یک کیلومتر به جنوب می‌روید، یک کیلومتر به غرب و پس از آن یک کیلومتر به شمال، اما به همان‌جایی می‌رسید که از اول شروع کرده‌اید. شما در کجای زمین ایستاده‌اید؟»
asal.as
دوریس داونز مدیر بخش نوآوری زیپ ۲ می‌گوید: «یادم می‌آید در جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری انتخاب محل جدید شرکت و تغییرات فنی حضور یافتیم، یکی از حاضران از غیرممکن بودن تغییرات مدنظر ما صحبت کرد، ایلان به او نگاه کرد و گفت واقعاً برایم مهم نیست شما چه فکر می‌کنید. سپس از جلسه خارج شد. برای او کلمهٔ نه وجود نداشت و از دیگران نیز انتظار داشت آن را از دایرهٔ واژگان خود حذف کنند.»
Amin
«تا مرگ فاصله‌ای نداشتم. درسی که گرفتم این بود که سفر، شما را به کشتن می‌دهد!»
Amin
او یک مخترع، تاجر، سلبریتی و یک مهندس صنعت است و توانایی ایجاد ایده‌های بزرگ و تبدیل آن‌ها را به محصول دارد. او هزاران نفر را به استخدام خود درآورده تا در کارخانجات آمریکا، فلزات را به چیزهایی تبدیل کنند که زمانی غیرممکن به‌نظر می‌رسید. او در آفریقا به‌دنیا آمده اما اکنون به‌عنوان یک آمریکاییِ نوآور در صنعت، یک متفکر فراملیتی و شخصی که سیلیکون‌ولی را در یک دورهٔ بلندپروازانه قرار داده شناخته می شود.
Amin
تمام تلاش ما این است که در صنعت هوافضا تأثیر فوق‌العاده‌ای بگذاریم اما اگر قوانین دست‌وپاگیر اجازهٔ چنین کاری را نمی‌دهد پس باید با قوانین مبارزه کنیم. در این راه مشکلاتی هست مثلاً در مورد کسانی که قانون وضع می‌کنند؛ اگر قانونی را تغییر دهند و آن تغییر مشکلی ایجاد کند شغل‌شان را ازدست‌می‌دهند. اما اگر تغییر آن قانون منتهی به شرایط بهتری شود، پاداشی دریافت نمی‌کنند و این منصفانه نیست. از یک طرف تنبیه وجود دارد و از طرف دیگر هیچ! در چنین شرایطی مشخص است که تغییر قوانین تلاش بسیار زیادی می‌خواهد چراکه قانون‌گذار تمایلی به ایجاد تغییر نخواهد داشت.»
Reza
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد