از کدام سو

دانلود و خرید از کدام سو

۴٫۷ از ۳۴ نظر
۴٫۷ از ۳۴ نظر

برای خرید و دانلود   از کدام سو  نوشته  نرجس شکوریان فرد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
آدمی‌زاد تا این همه عقلش رو آکبند نگه می‌داره نیاز به شیطون نداره.
منکسر
- من فکر می‌کنم که چرا اولین کسی که دلمان می‌خواهد کنار بذاریمش! اولین کسی که باهاش قهر می‌کنیم! اولین کسی که سرش داد می‌زنیم. اولین کسی که دعوامون می‌شه باهاش خداست. چرا؟
• Khavari •
- خدا رو نمی‌خواهید چون فکر می‌کنید جلوی خوشی‌هاتون رو می‌گیره. کاش قبول می‌کردید که خدا آدم رو آفریده تا از دنیا لذت ببره، در حالی که اینها خوشی نیست؛ هوسه. لذت تمامی ندارد. خستگی و دل‌زدگی نداره. با روح آدم جوره. هوسه که وقتی تموم می‌شه، تنهایی و دربه‌دری می‌آره.
شین گاف
- می‌دونی نَفْس چیه؟ نه نمی‌دانم! بد نیست کمی سربه‌سرش بگذارم، نگاهش می‌کنم و می‌گویم: - همین که می‌گه بی‌خیال همهٔ دنیا، برو خوش باش دیگه! - گاهی نَفْس انسان، با همین شعار خامت می‌کنه، تو هم می‌افتی دنبال بخور و ببین و ببرِ دنیا. بعد یهو خیلی محکم ضربه می‌زنه. تو اگر آمادگی نداشته باشی، دفاع درستی نمی‌کنی. پرت می‌شی بیرون. هر چقدر هم بدوی، امتیاز از دست رفته است.
منکسر
آدم‌ها هیچ مشکلی با خدا ندارند. مشکل‌شان با خودشان است. بفهمند که هستند، چرا هستند، قرار است چه کنند، کجا بروند و در این دنیای رو به مرگ دارند چه غلطی می‌کنند که لذتشان را خراب کرده!
شین گاف
ما این کمک و راهنمایی دیگران رو از روی محبت می‌دونیم، اما راهنمایی خدا رو از روی محبت که هیچ، نشانهٔ بد خلقی و تحکم خدا می‌دونیم که داره دخالت می‌کنه.
کتابخوار
- جلوی لذت رو که نگرفته. گفته از مسیر صحیحش برو.
کتابخوار
- می‌خوام بگم کشاورز به طمع کاه که گندم نمی‌کاره! به امید گندم زراعت می‌کنه. ولی خب آخرش کنار گندم، کاه هم نصیبش می‌شه. می‌خوام بگم اونی از زندگی لذت می‌بره که توی دعوای بین خوشی فوری و لذت دایمی، بخواد دومی پیروز بشه. حداقل به خاطر این‌که زندگی خودش بهتر باشه بره سراغ دومی.
کتابخوار
- آره دیگه، فقط یه کلمه بهش اضافه کنید که هر چی لذتش کم باشه حرامه. عقلتون هم همین رومی‌خواد دیگه: لذت بیشتر.
...
روح و روان انسان‌های راحت‌طلب دچار مشکلاتی می‌شه که دیگه با فشار یه دکمه و داد و پول حل نمی‌شه. فقط این رو بدونید که گاهی سختی‌ها، وقتی سخت می‌شه که آدم نخواد از هوسش بگذره. یعنی یه هوسیه که گذشتن ازش سخته، اما اگر از اون شهوت نگذری و بری سراغش، سختی‌های بیش‌تری می‌آد سراغت. اصل رو خوشی خودت قرار می‌دی با خیال اینکه دنبال هوسم برم رنجی نمی‌کشم و راحت‌تر زندگی می‌کنم. ولی تجربه دقیقاً برعکسش رو نشون داده و می‌ده.
شین گاف
صفحه قبل۱۲صفحه بعد