باشگاه مشت‌زنی فمینیستی

دانلود و خرید باشگاه مشت‌زنی فمینیستی

راهنمای بقا در محیط‌های جنسیت‌زده

۴٫۱ از ۱۴ نظر
۴٫۱ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود   باشگاه مشت‌زنی فمینیستی  نوشته  جسیکا بنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
قانون هیچ کاری از دستش برنمی‌آید. ما باید خودمان دست‌به‌کار شویم. زنان این کشور باید انقلابی شوند. شرلی چیشولم، نخستین زن آفریقایی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا
helya.B
این زیبایی باشگاه مشت‌زنی بود که هریک از ما در مقطعی از زمان افسردگی، بیکاری، بی‌هدفی، شکست، رها کردن بهداشت شخصی یا داشتن احساس شادمانی را تجربه کرده بودیم. و تنها راه ادامه دادن این بود که وقتی شرایط خوب است روی کمک هم حساب کنیم و وقتی شرایط بد است همدلی کنیم، اما هیچ‌یک از ما در تمام مسیر موفق نبودیم و این طبیعی است. یادم هست که آماندا می‌گفت: «اصلاً همین خوب است. می‌توانیم در عین اینکه شادی‌هایمان را جشن بگیریم به بداقبالی‌هایمان بخندیم.»
آسو:))) سهمیه
وقتی مردی در آینه نگاه می‌کند و شغل آینده‌اش را تجسم می‌کند، خودش را در لباس یک سناتور می‌بیند. اما زنان هرگز تا این حد جسور نیستند. مری ویلسون
helya.B
برای من جالب بود که در کشوری همچون آمریکا که خود را مهد آزادی می‌نامد نیز این تبعیض در حدی است که فعالان مدنی زیادی به آن پرداخته‌اند. وقتی آخرین گزارش سازمان مردم‌نهاد اکسفام را دربارهٔ این موضوع خواندم، بیشتر متعجب شدم زیرا در این گزارش هم اشاره شده بود که تنها در کشورهای درحال‌توسعه تبعیض‌های فراوان متوجه زنان شاغل نیست بلکه اتحادیهٔ اروپا هم از این مشکل رنج می‌برد. به‌عنوان مثال در اتحادیهٔ اروپا زنان برای حقوق برابر باید سالانه پنجاه‌ونه روز بیشتر از مردان کار کنند.
Z.SH
میشل اوباما او به‌عنوان زنی جوان، وکیل و بانوی اول، عادت داشت در طول شب بیدار بماند و با خود فکر کند: «آیا من زیادی بلندپرواز نیستم؟ آیا من زیاده‌روی نمی‌کنم؟» او می‌گوید: «به ناگاه احساس کردم از اینکه نگران باشم دیگران دربارهٔ من چه فکری می‌کنند، خسته شدم به همین دلیل تصمیم گرفتم دیگر گوش ندهم.»
helya.B
مادلین آلبرایت گفته است: «در جهنم جایی مخصوص زنانی در نظر گرفته شده است که از یکدیگر حمایت نمی‌کنند.»
yasamin
قانون شمارهٔ سه باشگاه مشت‌زنی را به یاد بیاورید: ما وطن‌پرستانه با دشمن و نه با خودمان می‌جنگیم. عضویت در این باشگاه به این معناست که شما سوگند یاد کرده‌اید که به دیگر زنان کمک کنید. و معنایش این نیست که فقط حرفش را بزنید و شعار دهید.
yasamin
واگویه‌های منفی را خُردوخمیر کنید از خودتان بپرسید بر اساس کدام شواهد و مستندات فکر می‌کنید برای این کار نسبت به دیگران صلاحیت کمتری دارید. حالا بپرسید آیا شواهدی هست که نشان دهد شما به اندازهٔ بقیه دارای صلاحیت هستید یا حتی بیشتر از آنها تجربه و تخصص دارید. ده مورد بنویسید که نشان دهد شما توانمند هستید.
helya.B
جنسیت‌زدگی خود را مرور کنید تمام ما، بله تمام ما کمی جنسیت‌زدگی داریم. این همان چیزی است که فیلسوفان به آن «تعصب ناخودآگاه» می‌گویند و در وجود همهٔ ما هست. این تعصب ناخودآگاه حاصل میانبرهای شناختی است که مغز ما می‌سازد. خبر خوب این است که اگر این جنسیت‌زدگی درونی را بشناسیم، می‌توانیم آن را بررسی کنیم. پس این‌بار که زنی کوشا و بلندپرواز دیدید و کمی قلقلکتان آمد، از خود بپرسید: «اگر او مرد بود باز هم من چنین احساسی داشتم؟»
helya.B
این اثر، کتابی است که با هرگونه جنسیت‌زدگی زیرپوستی در نبرد است، از طرفی کتابی است که دربارهٔ دست به دست هم دادن برای مبارزه با هر نوع بی‌عدالتی سخن به میان می‌آورد. عضو باشگاه مشت‌زنی بودن به این معناست که هم‌نوعان زن خویش را حمایت کنید؛ معنای دیگرش این است که با صدای بلند علیه نژادپرستی، جنسیت‌زدگی، هوموفوبیا و زنوفوبیا در هر شرایطی اعتراض کنیم. قدرت در تعدد، نهفته است. اکنون بیش از همیشه نیاز داریم کنار هم باشیم و مردان و زنان دیگر را نیز به‌همراهی خود مشتاق کنیم.
PHOENIX