زن؛ درک روان‌شناسی زن

دانلود و خرید زن؛ درک روان‌شناسی زن

۳٫۸ از ۸ نظر
۳٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود   زن؛ درک روان‌شناسی زن  نوشته  رابرت جانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
تمامی بهشت‌ها محکوم به شکستند. در هر یک ماری است که آرامش موجود در باغ بهشتی را مختل می‌کند.
سوفیا
توانایی ثابت ماندن در زن، ذاتی بوده، و این توانایی شاید قدرتمندترین عملیست که هر انسانی می‌تواند اجرا کند. هرگاه که اتفاقی بنیادی رخ می‌دهد، سایک باید به مرکز درونی ثابتش بازگردد. این عمل، بسیار سازنده است، اما به شرطی که به طور صحیح صورت گیرد. او باید پذیرا باشد، نه تسلیم.
Fereshte Radmanesh
به هنگام بازتاب در سرچشمهٔ مادی، عناصرِ ماهیت درونی‌مان، تنها در شکل اتفاقات خارجی ظاهر می‌شوند
Fereshte Radmanesh
ماهیت سایک چنان باشکوه، معصوم، فرازمینی و پاک است که پرستش می‌شود؛ اما کسی در حقش مهرورزی نمی‌کند. این تجربه‌ای سراپا پر از حس تنهایی است و سایک بی‌نوا نمی‌تواند همسری بیابد. طبق این مفهوم، در هر زنی سایکی وجود دارد و هر زنی طعم چنین تجربهٔ شدیدی از تنهایی را می‌چشد. به نوعی، هر زنی، دختر شوالیه‌ای است، بسیار دوست‌داشتنی، بسیار کامل و چنان عمیق که از سر دنیای عادی زیاد است. هنگامی که زنی خود را تنها و درک نشده می‌یابد، وقتی او افرادی را می‌بیند که با وی مهربانند، ولی باز هم فاصلهٔ خود را با آن‌ها حفظ می‌کند، نشانهٔ یافتن ماهیت سایک در شخصیتش است؛ تجربه‌ای تلخ و دردناک که اغلب زنان از آن آگاهی داشته اما از منبعش غافل‌اند. گروییدن به این وجهه از ویژگی زنانگی نشانهٔ دورافتادگی از دیگران است.
Fereshte Radmanesh
اگر زن تلاش کند تا ماهیت سایک را در بده بستان‌های روزمره‌اش پیاده کند، انواع و اقسام یاوه‌انگاری و کارهای بی‌معنا از او سر خواهد زد.
Fereshte Radmanesh
اگر ماهیت سایک بر شخصیت زن چیره باشد، وظیفهٔ وی بسیار عذاب‌آور خواهد بود: او گریه می‌کند که «کسی او را درک نمی‌کند» و این امر حقیقت محض است! هر زنی این ویژگی را در خود دارد؛ هیچ ربطی هم به شرایط زندگی‌اش ندارد. اگر این ویژگی را در زن ببینید و به آن دست یابید، می‌توان زیبایی عظیم و الوهیت سایک را بیدار کرده و تحولی عظیم پدید آورید.
Fereshte Radmanesh
شروع سفری زودتر از موعد، دعوت مستقیم از مصیبت است؛ پس زدن سفر در زمان درستش هم به همان میزان طاقت‌فرسا خواهد بود. کمتر فرد معمولی در گذشته دست به انجام این سفر می‌زد؛ اکثریت آن را به انتخاب دنیای روحانی می‌گذاشتند. امروزه، زنان بیشتری به این درجهٔ تحول می‌رسند و چه متوجهش باشند چه نه، به آن‌ها قدرت می‌بخشد. وقتی زمان مأمورت فرا می‌رسد، نکتهٔ مهم، تصمیم به انجام آن است.
Fereshte Radmanesh
سایک خواستار بشکهٔ پماد زیبایی است اما – در چشمان او – آن‌چه که نصیبش می‌شود هیچ است. هیچ، نام دیگر راز مرموز است و احتمالاً از هر ویژگی دیگری، که بتوان نامی برایش انتخاب کرد، باارزش‌تر است. ممکن است که هیچ نام و نشانی برای عمیق‌ترین سِر درونی زن یافت نشود. این، همان گوهر ویژگی زنانگی است که قطعاً باید برای مردان، و تا حدی برای خودشان، به صورت یک راز باقی بماند و چیزی کمتر از عنصر خود درمانی ندارد. وقتی که سایک از دستور سرپیچی کرده و زنانگی الهی را برای خودش طلب می‌کند، در ناخودآگاهی فرو می‌رود (شاید سقوطی دیگر از شکوه باشد که برای گستردن داستان غم‌انگیز ضروری است). خطرناک‌ترین لحظهٔ سفر همین نقطه است و بسیاری در این لحظه شکست می‌خورند. فهمیدن راز به معنای سقوط در ناخودآگاهی است که پایانیست بر تحولات آینده. بسیاری از زنانی که به این نقطه می‌رسند در دام کشف طلسم مرموز پرسفونه می‌افتند. تحول بیشتر برایشان غیرممکن می‌شود و با روانیْ فسیل‌شده و بدون هیچ بُعد انسانی به زندگی‌شان ادامه می‌دهند. سایک در این مرحله تقریباً شکست خورد، اما شکستش باعث بیداری اِروس، یا بعد مردانگی درون، و بازگشت قدرت مردانگی به او شد و وی به نجات سایک آمد.
Fereshte Radmanesh
حالت کودکی پس از برخاستن از کابوس تشبیه کرد. پدر یا مادرش برای آرام کردن او می‌گویند: «این فقط رویا بود؛ هیولا واقعیت ندارد». اما کودک متقاعد نمی‌شود و حق هم دارد. برای او، کابوس واقعی بود، زنده و واقعی مانند تجربهٔ بیرونی. هیولایی که خوابش را دید در سرش بود نه در اتاق‌خوابش، با وجود این، فوق‌العاده واقعی و قدرتش ورای عکس‌العمل‌های روانی و فیزیکی کودک بود. برای او، واقعیتی درونی داشت که نمی‌توان و نباید آن را نادیده گرفت.
znhosein
دکتر یونگ در یکی از بینش‌های عمیقش نشان داد که همان‌گونه که مردان تا مقداری از کروموزوم‌ها و هورمون‌های زنانه بهره‌مندند، زنان هم از دسته‌ای از ویژگی‌های روانشناختی مردان برخوردارند که بخش اندکی را درون آن‌ها تشکیل می‌دهد. دکتر یونگ وجههٔ زنانهٔ مرد را انیما و جنبهٔ مردانهٔ زن را انیموس نامید.
Fereshte Radmanesh