نقطه‌ی عطف

دانلود و خرید نقطه‌ی عطف

۳٫۵ از ۱۰ نظر
۳٫۵ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود   نقطه‌ی عطف  نوشته  مالکوم گلدول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
چنانچه بخواهیم از وقوع جرم جلوگیری کنیم باید کارهای زیربنایی بسیاری را انجام دهیم تا این نابرابری‌ها رفع شود. ولی شرایط محیطی می‌گوید: چیزی که در کاهش جرم کمک مؤثری می‌کند، اقدامات بسیار کوچک است، نه حل مسائل و مشکلات بزرگ؛ به عبارت دیگر، نیازی به‌آسیب‌شناسی روانی گوتز یا بررسی پیشینهٔ فقر چهار جوان شرور نیست، بلکه با انجام کارهای کوچک مانند تمیزکردن دیوارهای کثیف ایستگاه‌های مترو و واگن‌های نقاشی‌شده و دستگیری افرادی که پول بلیت را نمی‌دهند، می‌توان از وقوع جرم پیش‌گیری کرد
h.abiat
درهرحال به آن تعدادِ انگشت‌شماری که در ابتدای دههٔ ۱۹۳۰ بذر اصلاح‌شده را کاشتند، نوآوران ماجراجو می‌گویند. گروهی که سال بعد جرئت کردند بذر جدید را بکارند، موافقان نخستین نامیده شدند. اینان رهبران متفکر جامعه‌اند که همگی به آنها احترام می‌گذارند. آنان بیشتر پیش از انجام هر کاری، به تجزیه و تحلیل کارهای ماجراجویانهٔ گروه نخست می‌پردازند و پس از بررسی و صلاحدید، دست‌به‌کار می‌شوند
h.abiat
به دنیای پیرامون‌تان نگاه کنید. ممکن است به‌نظر تغییرناپذیر بیاید ولی درواقع این‌طور نیست. فقط با واردکردن کمی فشار، آن هم به یک نقطهٔ معیّن، دگرگونی به وجود خواهدآمد.
Mohammad Ghoroobi
این عقیده که پیام باید مخاطب خود را درگیر کند تا تغییر به‌وجود آید، چنان بااهمیت است که در همه‌گیرشدن مسائل و موضوع‌های اجتماعی نیز کاربرد دارد. ما بسیار تلاش می‌کنیم تا پیامی بسازیم که در ذهن افراد نفوذ کند تا به کمک آن بتوانیم محصولِ تولیدی خود را بفروشیم یا نظراتمان را به گوش همه برسانیم. مشکل‌ترین بخش پیام‌رسانی، نحوهٔ ارائهٔ پیام است؛ به‌عبارتی پیام نباید از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج‌شود. پس محتوای آن باید فکر و ذهن شخص را درگیر کند یا به‌عبارتی به ذهن بچسبد.
محمدحسین
دلیل اینکه برای آشنایان خیلی دور کارت تبریک تولد نمی‌فرستیم این است که نمی‌خواهیم متعهد شویم که مثلاً شبی با آنها شام بخوریم یا به سینما برویم و یا هنگام بیماری، به عیادت‌شان برویم. برخی فکر می‌کنند آشناشدن یعنی اضافه‌شدن به حلقهٔ دوستان صمیمی، یا فکر می‌کنند چون وقت اضافی برای ایجاد یک دوستی جدید ندارند، از این کار صرف‌نظر می‌کنند؛
محمدحسین
تمرکز، نخستین درس نقطهٔ عطف است. برای اینکه چیزی همه‌گیر شود لازم است همهٔ منابع موجود دور چند محور اساسی متمرکز شوند. قانون حداقل می‌گوید که برای دهان‌به‌دهان‌گشتن خبر، رابط‌ها، خبره‌های بازار و فروشندگان نقش مهمی ایفا می‌کنند؛ به عبارت دیگر اگر می‌خواهید خبری دهان‌به‌دهان بگردد و همه‌گیر شود باید منابع خود را فقط روی این سه گروه قرار دهید و نه جای دیگر.
f.r
گمان ما این است که وقتی ایده و فکر ناب باشد، تغییر ایجاد خواهد کرد؛ اما، همان‌طور که در این مثال‌ها دیدیم، هیچ‌یک از پیام‌رسانان برای گیرایی پیام خود، کار خاص و مهمی انجام ندادند. آنان فقط در شیوهٔ ارائهٔ مطالب تغییرات کوچکی دادند تا بینندگان بیشتر توجه کنند؛ برای مثال برای گیرایی مجموعهٔ خیابان کنجد، یک پرندهٔ عروسکی بزرگ به آن افزودند یا برای جذب پدر و مادران به برنامه، برای آنان لطیفه ساختند تا کودک به‌همراهِ والدینش برنامه‌ها را تماشا کنند و لذت ببرند. این کارهای کوچک سرانجام کارساز شد و تغییر لازم را به وجود آورد. گاه فاصلهٔ بین مخالفت یا موافقت، همه‌گیرشدن یا نشدن، باریک‌تر از آن‌چیزی است که فکر می‌کنید.
f.r
گاه فاصلهٔ بین مخالفت یا موافقت، همه‌گیرشدن یا نشدن، باریک‌تر از آن‌چیزی است که فکر می‌کنید.
f.r
۱. همه‌گیرشدن ۲. علت‌های کوچک موجب بروز تغییرات بزرگ می‌شوند و ۳. تغییر به‌آهستگی روی نمی‌دهد، بلکه به‌یکباره اتفاق می‌افتد، سه اصلی هستند که حتی دربارهٔ بیماری سرخک و شیوع آن در مدارس یا همه‌گیرشدن بیماری آنفلوآنزا در زمستان نیز دیده می‌شود و به همین شکل عمل می‌کنند. از بین این سه خصیصه، سومی، یعنی این ایده که همه‌گیرشدن (محصول یا واقعهٔ اجتماعی و…) می‌تواند از یک نقطه یا لحظهٔ خاص به بعد حالت کاهشی یا افزایشی به خود بگیرد__ به‌خودی‌خود__ مسئلهٔ بسیار مهمی است، زیرا این خصیصه ضمن اینکه به دو خصیصهٔ دیگر معنا و مفهوم می‌بخشد، به ما امکان می‌دهد از چگونگی تحولات و تغییرات نوینی که در دنیای ما__ آن هم به این شکل__ رخ می‌دهد، درک و آگاهی درستی پیداکنیم. به آن لحظهٔ حساس و جادویی همه‌گیرشدن (محصول یا واقعهٔ اجتماعی و…) که همه‌چیز یکباره تغییر می‌کند، نقطه یا لحظهٔ برگشت می‌گویند.
f.r
انسان‌ها دوست دارند همواره تغییرات به‌آهستگی صورت‌پذیرد و به‌تدریج و با گذشت زمان، به آرزوهای‌شان برسند. ولی جهان حاکم بر نقطهٔ عطف جایی است که در آن، رویداد چیزهای غیرمنتظره، امری کاملاً عادی است و امکان انجام تغییرات سریع، بیش از هر چیزی، قطعی و مسلّم است.
f.r