یالوم‌خوانان

دانلود و خرید یالوم‌خوانان

۴٫۷ از ۷ نظر
۴٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود   یالوم‌خوانان  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
دومین راز مشترک احساس عمیق بیگانگی میان‌فردی بود ـ اینکه شخص علی‌رغم تظاهرهایی که می‌کند، واقعاً نمی‌تواند نگران دیگران باشد یا به آن‌ها عشق بورزد.
sarab
اگر نگاهی عمیق به زندگی داشته باشید، همواره دچار نومیدی می‌شوید.
پویا پانا
نمی‌دانم چرا زندگی می‌کنم. نمی‌دانم چطور زندگی کنم!
پویا پانا
هری استاک سالیوان، یکی از تأثیرگذارترین نظریه‌پردازان روان‌شناسی در آمریکا، روان‌درمانی را این گونه تعریف می‌کند: بحث بر سر مسائل شخصی میان دو نفر که یکی از آن‌ها مضطرب‌تر از دیگری است. سالیوان در ادامه می‌گوید اگر درمانگر مضطرب‌تر از بیمار باشد، او به بیمار و بیمار به درمانگر تبدیل می‌شود. یونگ هم می‌گوید فقط یک دکتر زخم‌خورده می‌تواند شفادهنده‌ای واقعی باشد. یونگ تا آنجا پیش می‌رود که می‌گوید موقعیت درمانی آرمانی وقتی است که بیمار مرهمی برای زخم درمانگر با خود بیاورد.
پویا پانا
یکی از تناقض‌نماهای بزرگ زندگی این است که خودآگاهیْ اضطراب به وجود می‌آورد.
پویا پانا
از نظر من اراده کردن دو مرحله دارد: شخص از طریق آرزو شروع می‌کند و بعد تصمیم‌گیری را عملی می‌کند. برخی افراد آرزویی ندارند. آن‌ها نه می‌دانند چه چیزی حس می‌کنند و نه می‌دانند چه می‌خواهند. آن‌ها بدون عقیده، بدون انگیزه و بدون تمایلات به انگل خواسته‌های دیگران تبدیل می‌شوند. این افراد تمایل دارند که مزاحم باشند.
پویا پانا
دوستی می‌گفت: «می‌توانم تو را مانند یک کتاب بخوانم!»
پویا پانا
زندگی بدون مرگ را تصور کنید. در این صورت، زندگی قدرت خود را از دست می‌دهد. وقتی مرگ انکار شود، زندگی تهی می‌شود. فروید، که در ادامه توضیح خواهم داد، که بنا به دلایلی زیاد در مورد مرگ صحبت نکرده است، باور دارد که بی‌ثباتی زندگی دلیل لذت بردن ما از آن است. «محدودیت در امکان لذت بردن، ارزش لذت را بالا می‌برد.»
شاهین
نیچه حقیقت را با پوست مار مقایسه می‌کند که وقتی مار بزرگ‌تر و مسن‌تر می‌شود آن را می‌اندازد.
پویا پانا
بیماری‌هایی که زندگی را به خطر می‌اندازند، داغداری، بحران‌های میان‌سالی، جدایی و طلاق.
پویا پانا
صفحه قبل۱۲صفحه بعد