پندهای‌ کوتاه از نهج‌البلاغه برای جوانان

دانلود و خرید پندهای‌ کوتاه از نهج‌البلاغه برای جوانان

۴٫۵ از ۱۱ نظر
۴٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود   پندهای‌ کوتاه از نهج‌البلاغه برای جوانان  نوشته  جمال‌الدین دین‌پرور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
فرد با تقوی خوب می‌داند که هرچه عبادت و خدمت کند و مقید به رعایت دستورات الهی باشد حق طاعت و عبودیت را به‌جا نیاورده است
مادر بزرگ علی💝
دوراندیشی و نرم‌خویی، رکن مهم زندگی دوراندیشی و آینده نگری از مهم‌ترین سرمایه‌های زندگی است، آنها که فقط به فکر امروزند و از فردا غافل‌اند و برای آن فکر و برنامه‌ای ندارند. قطعاً انسان‌های موّفقی نخواهند بود.
مادر بزرگ علی💝
امام - درود خدا بر او - فرمود: با مردم چنان آمیزش و معاشرت کن که در مرگت بگریند و در بودت به سویت آیند و با تو انس گیرند.
Aysan
با کلمات زیبا و حکمت آمیز می‌توان سخنان ناپسند و توهین‌آمیز نااهلان و جاهلان را پاسخ داد و آنان را شرمسار و تربیت کرد و به قول خداوند کریم: «... وَ إِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَهِلُونَ قَالُواْ سَلَامًا» هنگامی که جاهلان با خوبان و دانایان، جاهلانه سخن می‌گویند و با پرخاشگری و تندخویی برخورد می‌کنند پاسخشان «سلام» است یعنی حتی دو برابر جسارت، مؤدبّانه و منطقی پاسخ می‌دهند.
مادر بزرگ علی💝
هیچ شرافتی برتر از علم نیست
Aysan
انجام کارهای خوب و خیر آنگاه ارزشمند است که به غرور و خودخواهی آلوده نگردد.
مادر بزرگ علی💝
فَالْمُتَّقُونَ فِیهَا هُمْ أَهْلُ الْفَضَائِل انسان راستین به صفات و گفتار و کردار نیکوست. نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
مادر بزرگ علی💝
انفجار بمب اتم توسط آمریکا در دو شهر «هیروشیما» و «ناکازاکی» ژاپن و صدها هزار کشته و مجروح و معلول، تابلوی زشت جدایی اخلاق و فضائل انسانی از دانش است.
Aysan
تیغ دادن در کف زنگی مست به که نااهل را علم افتد به دست بنابراین ضرورت هم‌پایی اخلاق با علم بر کسی پوشیده نیست.
مادر بزرگ علی💝
همه‌ی گنج‌ها در دل سختی‌ها نهفته است
Aysan