سوالات متداول | طاقچه

سوالات متداول

طاقچه چیست؟

طاقچه فروشگاه نسخه‌ی الکترونیک قانونی کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌های فارسی است که امکان مطالعه‌ی آن‌ها را بر روی سایت طاقچه، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید و iOS فراهم می‌کند.

چه کتاب‌هایی روی طاقچه قرار می‌گیرد؟

هدف طاقچه، تبدیل شدن به یک کتابخانه‌ی جامع در تمام زمینه‌های نشر است و محدودیتی در زمینه‌ی دسته‌بندی محصولات ندارد. فروشگاه طاقچه هر روز با کتاب‌های تازه‌ای از ناشران فعال کشور و همچنین مجلات و روزنامه‌های ایران به‌روز می‌شود.

آیا همه‌ی کتاب‌های طاقچه پولی هستند؟

خیر. کتاب‌های رایگان نیز در فروشگاه طاقچه وجود دارند و تلاش ما بر این است که به صورت مداوم به تعداد این کتب بیافزاییم. از این رو برخی از کتاب‌ها که دیگر مشمول حقوق مولف نیستند به رایگان در طاقچه قرار می‌گیرند.

کتاب‌ها به چه قیمتی بر روی طاقچه عرضه می‌شوند؟

کتاب‌های قرار گرفته بر روی طاقچه بر اساس درخواست ناشر قیمت‌گذاری می‌شوند. البته به دلیل حذف شدن هزینه‌ی چاپ و کاغذ، قیمت کتاب در طاقچه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد نسخه‌ی چاپی آن است.

کتاب‌های خریداری شده از طاقچه را به چه طریق می‌توان مطالعه کرد؟

اگر کتاب را از سایت طاقچه خریداری کرده باشید، آن کتاب در قسمت آرشیو کتاب‌خانه‌ی اپلیکیشن طاقچه‌ی شما (با همان حساب کاربری) قرار می‌گیرد. از این طریق شما می‌توانید کتاب را دریافت کرده و شروع به مطالعه‌ی آن کنید. اگر کتاب را مستقیما از درون اپلیکیشن خریداری کنید، پس از اتمام فرآیند خرید، دانلود کتاب به صورت خودکار شروع خواهد شد. همچنین با امکان جدیدی که طاقچه فراهم کرده است، شما می‌توانید کتاب خریداری‌شده را مستقیما در سایت طاقچه مطالعه کنید.(برای این کار لازم است با حساب کاربری خود وارد سایت طاقچه شوید)

کتاب‌خانه‌ی طاقچه چیست و چه محدودیتی در نحوه‌ی استفاده از آن وجود دارد؟

همه‌ی کتاب‌هایی که شما با حساب کاربری خود از طاقچه خریداری می‌کنید در کتاب‌خانه‌ی حساب کاربری شما قرار می‌گیرند و همیشه در سامانه‌ی ابری طاقچه محفوظ خواهند بود. به‌این‌ترتیب حتی پس از پاکسازی یا تعویض گوشی یا تبلت خود می‌توانید بدون نیاز به پرداخت دوباره‌ی وجه، باز هم آنها را دریافت کنید. تنها محدودیت استفاده از کتاب‌خانه‌ی طاقچه در تعداد دستگاه‌هایی است که یک حساب کاربری طاقچه را به آن‌ها متصل می‌کنید (۳ دستگاه).

تفاوت نسخه‌ی ePUB و PDF کتاب‌ها در چیست؟

ePUB استانداردی جهانی برای کتاب‌های الکترونیک است و اکثر کتاب‌هایی که بر روی طاقچه در دسترس هستند به این فرمت می‌باشند. ePUB خوان طاقچه به شما این امکان را می‌دهد که مستقل از اندازه‌ی صفحه‌ی نمایشگر خود بتوانید به راحتی کتاب‌های خود را مطالعه کنید. اما برخی کتب و اکثر مجلات و روزنامه‌ها باید به صورت Fixed Layout‌ نمایش داده شوند زیرا حفظ صفحه‌آرایی در آن‌ها حائز اهمیت بالایی می‌باشد. این قبیل آثار، به صورت PDF در طاقچه قرار داده می‌شوند و شما می‌توانید با دو بار کلیک کردن روی ستونی از متن که می‌خواهید آن را مطالعه کنید، متن را بزرگنمایی کنید.

چگونه باید از طاقچه کتاب خرید؟

برای خرید کتاب لازم است یک حساب کاربری در طاقچه ایجاد کنید تا همیشه بتوانید کتاب‌های خریداری شده برای آن حساب را در دسترس داشته باشید. پرداخت مبلغ کتاب از طریق درگاه امن بانکی (شاپرک)، پرداخت ارزی (PayPal) و یا کیف پول مایکت صورت می‌گیرد. پس از خرید، کتاب در کتاب‌خانه‌ی طاقچه شما قرار خواهد گرفت.

آیا برای خواندن کتاب رایگان هم لازم است در طاقچه حساب کاربری داشت؟

خیر. برای خواندن کتاب‌های رایگان، هم می‌توانید از سایت طاقچه استفاده کنید و هم با نصب اپلیکیشن بر روی گوشی یا تبلت، کتاب را دریافت و سپس مطالعه کنید

خرید کتاب در اپلیکیشن اندروید و iOS طاقچه چه تفاوتی دارد؟

به دلیل محدودیت‌های وضع شده توسط Apple، خرید کتاب به صورت مستقیم از درون نسخه‌ی iOS طاقچه امکان‌پذیر نیست و خرید باید از درون سایت صورت گیرد. اما در نسخه‌ی اندروید طاقچه، خرید را می‌توانید مستقیما از درون اپلیکیشن انجام دهید.