با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ذهن تکانی در خانه

دانلود و خرید کتاب ذهن تکانی در خانه

۴٫۶ از ۵ نظر
۴٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ذهن تکانی در خانه  نوشته  رعنا  شکوهی ستا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ذهن تکانی در خانه

رعنا شکوهی ستا( -۱۳۵۶)، نویسنده است. در مقدمه کتاب می‌خوانیم: «ایجاد زیبایی، نظم و آراستگی در محیط زندگی، اثرات شگرف و سودمندی دارد که نیازمند ذهنی باز و خلاق است. از سوی دیگر، برخی مواقع به علت بعضی عادت‌ها و قرار گرفتن در چارچوب‌های خودساخته، فضای اطراف بسیار شلوغ، نامنظم یا مملو از وسایل بلااستفاده می‌شود. همان‌طور که زیبایی و آراستگی سبب ایجاد و انتشار انرژی مثبت و حس طراوت در زندگی می‌شود؛ برعکس بی‌نظمی یا شلوغی فضای اطراف، در نظم فکری و آرامش ذهنی تأثیر منفی دارد. هم‌چنین وجود وسایل بلااستفاده باعث اشغال حجم وسیعی از فضا و محیط زندگی می‌شود. در این نوشتار درصدد هستیم با نگاهی متفاوت و ذهنی خلاق، به مدیریت وسایل پیرامون به ویژه در فضای خانه بپردازیم.» همچنین در یکی از بخش های کتاب به نام «گل و گلدان» می‌خوانیم: «برای تهیه اکثر نمونه‌های گل و گیاه نیاز به هزینه نیست، چون اکثر گیاهان از طریق قلمه زدن قابل تکثیر هستند و برخی نمونه‌های گیاهی مانند انواع کاکتوس‌ها هم با کاشت مستقیم در خاک تکثیر می‌شوند. پس برای تهیه می‌توان در دیدوبازدیدها از آشنایان و کسانی که اهل پرورش گل و گیاه هستند چند شاخه قلمه تهیه شود و مدتی در آب بماند تا ریشه دهد و سپس در گلدان خاک کاشته شود یا بر حسب نوع گیاه مستقیم در خاک کاشته شود. برای تهیه گلدان، ‌نیاز به هزینه زیادی نیست و با مقداری خلاقیت می‌توان گلدان‌های زیبایی طراحی کرد به‌طور مثال بطری‌های آب‌معدنی، سطل‌های ماست، جعبه‌های میوه، گلدان‌های سفالی ساده و... با تزیینات به گلدان‌های زیبایی تبدیل می‌شوند. برای تزیین گلدان می‌توان ظرف موردنظر را با افشانه‌های رنگی یا فویل‌های حکاکی شده یا طلق‌های رنگی و... به صورت یک ظرف رنگی درآورد و سپس با استفاده از وسایل تزیینی مانند دکمه، گوش‌ماهی، سنگ رنگی، تیله، چوب بستنی، مهره‌های باقیمانده از گل‌سرهای قدیمی، زیورآلات، روبان، پولک و... برای تزیین روی آن‌ها کار کرد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
دانش
۱۳۹۸/۱۱/۳۰

کتاب بسیار کاربردی و مفیدی است و مناسب حال و هوای آخر سال

رهگذر خورشید
۱۳۹۵/۰۳/۰۶

کتاب بسیار خوبیه برای کسانیکه به نظم منزل خود اهمیت میدهند.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در روایت است که پیامبر اکرم (ص) به یکی از همسرانش فرمود: «ألم أنهک أن تحبسی شیئاً لغد؟ فانّ الله یأتی برزق کلّ غد» آیا تو را از نگهداشتن چیزی برای روز مبادا نهی نکردم؟ همانا خداوند رزق هر روزی را می‌دهد. (میزان الحکمه، ج ۱۲، ص ۳۸۸) این روایت دوست‌داشتنی تأکید دارد که تا حد امکان فضای زندگی خلوت‌تر و دل‌بستگی به اشیا کمتر باشد.
Fatemeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۵۹۱-۶۵-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۷۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۵۹۱-۶۵-۰