با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نامه‌های ایران

دانلود و خرید کتاب نامه‌های ایران

گزارش کارگزار دولت عثمانی از تحولات مشروطه‌ی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نامه‌های ایران  نوشته  جمیل سعید بیک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نامه‌های ایران

کتاب نامه‌های ایران نوشته جمیل سعید بیک است که علی ارغون چنار آن را گردآوری کرده است و حسن حضرتی آن را ترجمه کرده است. این کتاب گزارش کارگزار دولت عثمانی از تحولات مشروطه‌ی ایران است.

درباره کتاب نامه‌های ایران 

نامه‌های ایران دریچه جدیدی به مطالعات مشروطه‌شناسی در ایران به روی ما می‌گشاید. جمیل سعید بیک، کارگزار دولت عثمانی در تهران، که از منظر متفاوتی به رویدادهای ایران می‌نگرد، ابعادی از وضعیت سیاسی اجتماعی ایران در دوره مشروطه را برجسته می‌کند که از دید پژوهشگران ایرانی دور مانده بود. مهم‌ترین برجستگی این اثر، آشنایی با نوع نگاه دولتمردان عثمانی به تحولات مشروطه ایران است. حسن دیگر این متن و نگاه نویسنده آن و توجه به اوضاع اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران و به‌ویژه شهر تهران در سال‌های انقلاب مشروطه است. آنچه در این متن آمده است، مشاهدات شاهدی عینی است؛ ازاین‌رو، به‌خودی‌خود برای تاریخ‌ورزان و تاریخ‌شناسان بسیار ارزشمند است. فارغ از نگرش‌ها و گرایش‌های احتمالاً خوب و یا بد این اثر، نامه‌های ایران کتابی است که می‌تواند مورد توجه دانشجویان و پژوهشگران رشته تاریخ، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، مطالعات فرهنگی علاقه‌مند به تاریخ معاصر و مشروطه‌پژوهان ایران قرار گیرد.

خواندن کتاب نامه‌های ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی و مطالعات فرهنگی پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۵۳۳-۳-۸
تعداد صفحات۲۴۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۵۳۳-۳-۸