با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرچم‌های برافراشته

دانلود و خرید کتاب پرچم‌های برافراشته

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرچم‌های برافراشته  نوشته  احمد ربیعی‌فر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرچم‌های برافراشته

«پرچم‌های برافراشته: معرفی اجمالی برخی از موثرترین جنبش‌ها وجریان‌های فکری معاصر» به قلم نویسندگان، احمد ربیعی‌فر و محمد ابراهیم‌نژاد است. عقاید و دیدگاه‌های مذهبی و ایدئولوژی‌های حزبی از مهم‌ترین عوامل در تشکیل جریان‌های مؤثر در جهان اسلام بوده و خاستگاه اقدامات و تحرکات جنبش‌ها به حساب می‌آید. با این توصیف نمی‌توان، دیدگاه‌ها و شعارهای سیاسی جریان‌ها و جنبش‌ها را عامل انحصاری اقدامات و تحرکات آنها دانست و ضروری است که با مطالعه دیدگاه‌ها و عقاید مذهبی و دینی هرکدام از این جنبش‌ها، به تحلیل و بررسی ساختمان هر جنبش و سمت و سوی حرکت آن پرداخت. کتاب در دو بخش نوشته شده‌است که در بخش اول کتاب کوشیده شده که علاوه بر ارائه شناخت نسبت به مهم‌ترین عوامل، ریشه‌ها و عقاید مؤثرترین جنبش‌ها و جریان‌های فکری معاصر در جهان اسلام، شخصیت‌های عمده در این جریان‌ها نیز معرفی شده و مهم‌ترین اقدامات و اهداف هر جنبش ارائه گردد و در بخش دوم کتاب به معرفی مهم‌ترین مراکز فکری و فرهنگی جهان عرب پرداخته شده است. ملاک انتخاب این مراکز میزان تاثیرگذاری این مراکز در سطح منطقه می‌باشد. در این بخش تلاش شده است علاوه بر معرفی، گرایش‌های سیاسی و زمینه‌های فعالیت این مراکز نیز نشان داده شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۴/۳۰

کتاب پنجاه و نهم برنامه مطالعه از طرح کتابخانه همگانی کتاب برای پژوهشگران و‌محققان کتاب خوبی است ولی برای خواننده معمولی مثل من ، شاید خیلی جذاب نباشه اطلاعات تخصصی خوبی داره هم راجع به گروه ها و جنبش ها و هم

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
جوانی ۲۶ ساله اهل منطقه‌ی سینا. اطلاعات کمی از او وجود دارد و به دلیل تفکرات و اقداماتش، سازمان‌های امنیتی به شدت درپی وی هستند؛ چراکه دستگیری او را ضربه‌ای مهلک برای این تشکیلات می‌دانند.
Nerd
رژیم صهیونیستی که قرار بود در سه هفته، علاوه‌بر نابودی حزب‌الله لبنان و از بین بردن تمام سلاح‌های مقاومت، در خاک لبنان نیز پیش‌روی داشته باشد، ناگهان با قدرتی روبه‌رو شد که محاسبه‌اش را نکرده بود. هر روز که از نبرد می‌گذشت، اقدام نظامی غافلگیرکننده‌ای از جانب حزب‌الله بروز می‌کرد که بیش از پیش فرماندهان صهیونیست را سردرگم می‌کرد و روحیه‌ی سربازانشان را درهم می‌شکست. این اقدامات غافلگیرکننده، در اصطلاح مقاومت به مفاجآت مشهور شده است.
سیّد جواد
جنبش انصارالله یمن، متعلق به مسلمانان زیدی یمن است و مرکز آن در استان صعده قرار دارد. اعضای جنبش انصارالله، که به حوثی‌ها معروف هستند، بخش قابل توجهی از ساکنان یمن، به‌ویژه استان صعده را تشکیل می‌دهند که در دهه‌های اخیر با شعار مبارزه با استکبار جهانی (آمریکا و اسرائیل)، مقاومت و صلابتی مثال‌زدنی را در پافشاری بر تفکرات و مواضع خویش به تصویر کشیده‌اند.
سیّد جواد
نخستین و گسترده‌ترین سازمان جهادی - سلفی بین‌المللی، که با شعارهای اسلامی و متأثر از تفکرات ابن‌تیمیه توانست نقاب زشت تروریسم را در صحنه‌ی جهانی بر چهره‌ی اسلام و مسلمانان تحمیل کند، سازمان القاعده بود؛ سازمانی که پس از عملیات یازده سپتامبر، به نمادی برای ترور و کشتار تبدیل شد. این تشکیلات تروریستی، هرچند در ابتدا پرچم مبارزه علیه آمریکا و صهیونیست را برافراشت، اما پس از مدتی شمشیر تکفیر و کشتار را بر گردن ملت‌های مسلمان و کشورهای مختلف اسلامی قرار داد و بیش‌ترین ضربه‌ها را به جوامع اسلامی وارد آورد. این شجره‌ی خبیثه و شاخه‌های برگرفته از آن، تاکنون نیز با تکفیر مسلمانان، در کشورهای اسلامی، مانند سوریه، عراق، یمن، نیجریه و... به انجام عملیات تروریستی می‌پردازند.
سیّد جواد
داعش یکی از جنبش‌های سلفی - نظامی است که پس از سقوط رژیم صدام از عراق سر برآورد و به شکلی وحشیانه، ترور و عملیات مسلحانه را در میان مسلمانان سرلوحه‌ی فعالیت‌های خویش قرار داد. این جریان تروریستی که عنوان دولت اسلامی عراق را بر خود گذاشته است، وزیر، مسئولان دولتی و قوانین خاص خود را دارد. آن‌ها با اعمال قدرت در مناطقی از عراق و سوریه حضور دارند و در آن‌جا اقدام به خشونت، اعدام، شکنجه‌ی بی‌گناهان و کشتار زنان و کودکان می‌کنند؛ تا جایی‌که احکام اعدام را در حق کودکان نیز اجرا کرده و افراد را به جرم شرکت نکردن در نمازجمعه، به شلاق محکوم می‌کنند!
سیّد جواد
گروه بوکو حرام در نیجریه تأسیس شده و هم‌اکنون نیز مشغول فعالیت‌های تروریستی است. این گروه، در دهه‌ی اخیر با انجام عملیات‌های فراوان در شهرهای مختلف نیجریه، ترس و بحران را برای ساکنان این کشور به ارمغان آورده است و صدها نفر از مردم این کشور را به بهانه‌ی اسلام‌گرایی و مبارزه با فرهنگ غربی، قربانی اقدامات تروریستی خویش ساخته است.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۲۰-۸
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۲۰-۸