با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
 اندیشه آینده ـ شماره ۱ ـ آبان ۱۴۰۰

دانلود و خرید اندیشه آینده ـ شماره ۱ ـ آبان ۱۴۰۰

نشریه‌ای دربارۀ مسائل جامعۀ ایران

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود   اندیشه آینده ـ شماره ۱ ـ آبان ۱۴۰۰  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی اندیشه آینده ـ شماره ۱ ـ آبان ۱۴۰۰

اولین شمارۀ ماهنامۀ اندیشه آینده با موضوع بررسی یک گروه اجتماعی به نام «NEET» منتشر شد. این نشریه رسالت خود را بررسی موضوعات اجتماعیِ نوپدید معرفی کرده و در تلاش است تا علاوه بر بدل کردن مسائل اجتماعی به دغدغۀ عمومی، راهی نیز به بررسی‌های سیاستی در ایران داشته باشد و از مقام توصیف مسائل، فراتر رود.

موضوع شمارۀ اول این ماهنامه، یک گروه اجتماعی تحت عنوان NEET است که به رغم توجه جدی به این موضوع در منابع انگلیسی زبان، کمتر در زبان فارسی به این موضوع پرداخته شده است. NEET مختصر واژگان «Not in Employment, Education or Training» است که به جوانانی اطلاق می‌شود که با وجود قرار داشتن در سن فعالیت اقتصادی، نه کار می‌کنند، نه درس می‌خوانند و نه مهارت خاصی می‌آموزند. به باور بسیاری از جامعه‌شناسانی که این مسئله را در ایران مورد ارزیابی قرار داده‌اند، این جمعیت چند میلیونی در ایران، یکی از مهم‌ترین گروه‌های نوپدید در ایران است که به آن‌ها هیچ توجهی نشده است و قلت ادبیات نظری و دانشگاهی پیرامون آنان نیز ناشی از همین عدم توجه عمومی به آنان و وضع‌شان است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۸/۰۸
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۸/۰۸