با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام

دانلود و خرید کتاب روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام  نوشته  علی مژدهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام

کتاب روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام نوشته علی مژدهی است. کتاب روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام یکی از کتاب‌های مجموعه تاریخ شفاهی دفاع مقدس است که با هدف معرفی چهره‌های انقلاب اسلامی نوشته شده است.

درباره کتاب روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام

تاریخ شفاهی فرماندهان، مهم‌ترین منبع دفاع مقدس برای تاریخء‌نگاری و آگاهی جامعه از چیستی، چرایی و چگونگی این رویداد بزرگ تاریخ معاصر ایران است، زیرا در جنگ هشت ساله، فرماندهان بودند که در سطوح گوناگون، از فرمانده عالی و فرمانده قرارگاه مرکزی تا فرمانده لشکر و فرمانده گردان، عملیات‌های بزرگ و سرنوشت ساز را برای آزادسازی سرزمین‌های ایران و استیفای حقوق ملت طراحی، برنامه‌ریزی و اجرا می‌کردند. تحول و توانمندی ایران در هشت سال دفاع مقدس، در پیشینۀ تاریخی این مرزوبوم بی‌بدیل است. ایران اسلامی در آینده می‌تواند با اتکا به تجربه‌ها و دستاوردهای علمی و مکتب دفاعی دوران دفاع مقدس بالنده‌تر شود و در محیط پیرامونی خود نقش مؤثری ایفا کند. در هشت سال دفاع مقدس حوادث گوناگونی اتفاق افتاد که یگان‌ها و فرماندهان تهران در آن بسیار تأثیرگذار و تعیین کننده بودند، ولی به طور منسجم و مکتوب در جایی نیامده و به صورت شفاف و روشن به آن پرداخته نشده است. به همین دلیل، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران تصمیم گرفت با برخی فرماندهان جنگ که از تهران به مناطق جنگی اعزام می‌شدند گفت‌وگو کند و با تاریخ شفاهی آنان این خلأ را تا حد امکان برطرف سازد.

 احمد غلامی یکی از این فرماندهان است. وی در جلسات برگزارشده، جنگ را از منظر خود و آن گونه که درک نموده روایت کرده است. بنابراین، تاریخ شفاهی او مجموعه‌ای از فعالیت‌ها، تجربه‌ها و البته قضاوت‌های شخصی او است. غلامی در مهار غائله‌های پس از انقلاب اسلامی در نقاط گوناگون کشور حضور فعال داشت. وی پس از پیوستن به سپاه، مسئولیت‌هایی چون فرماندهی تیم و دسته را برعهده گرفت و با آغاز جنگ، در ِسمت فرمانده گروهان، گردان و محور؛ جانشین فرمانده تیپ ۱۰ فرمانده اطلاعات عملیات و درنهایت فرمانده تیپ ۱۰۰ خاتم (ص) تا پایان جنگ سیدالشهدا(ع( ایفای نقش کرد. کتاب پیش رو ماحصل ۱۸ جلسه گفت‌وگوی علی مژدهی با سردار احمد غلامی است که از ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ آغاز شد و تا اول اردیبهشت ۱۳۹۵ ادامه یافت. در این جلسات، درخصوص زندگی و فعالیت‌های احمد غلامی از تولد تا قبل از انتصاب او به فرماندهی تیپ ۱۱۰ خاتم‌الانبیا (ص) گفت‌وگو شد. جلسات مصاحبه‌ها با فوت ناگهانی علی مژدهی ناتمام ماند و درحالی‌که مرکز درپی چاره جویی برای ادامۀ گفت‌وگوها بود، غلامی در جبهۀ سوریه به شهادت رسید و این روایت ناتمام ماند. پس از این دو حادثۀ تلخ که در فاصلۀ کمتر از ده روز رخ داد، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تصمیم به انتشار این روایت گرفت.

این کتاب کمک می‌کند بتوانید دفاع مقدس را از زاویه‌ای دیگر ببینید و بررسی کنید و دید وسیع‌تری به حقیقت جنگ تحمیلی ایران و عراق داشته باشید. 

خواندن کتاب روایت ناتمام احمد غلامی؛ از ری تا شام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۸۱-۱۰-۰
تعداد صفحات۵۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۸۱-۱۰-۰