با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دانستنیها؛ خونخواران تاریخ

دانلود و خرید کتاب دانستنیها؛ خونخواران تاریخ

ناگفته‌های زندگی بی‌رحم‌ترین حاکمان تاریخ؛ از اسکندر مقدونی تا هیتلر

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دانستنیها؛ خونخواران تاریخ  نوشته  محمد جباری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانستنیها؛ خونخواران تاریخ

کتاب دانستنیها؛ خونخواران تاریخ یکی از کتاب‌های مجموعه دانستنیها و مجموعه رازهای تاریخ است که به مرور ناگفته‌های زندگی بی‌رحم‌ترین حاکمان تاریخ؛ از اسکندر مقدونی تا هیتلر می‌پردازد.

«دانشنامه» دراصطلاح به «کتابى حاوى دانش و علم؛ کتابى که در آن از دانش سخن رفته باشد» گفته مى‌شودکه تلاش شده اطلاعات و اگاهی‌های دقیق،متقن و روزآمد درهمه رشته‌هاى بشرى یا رشته‌اى خاص در آن گرد آمده باشد. دانشنامه ابزارى است که جوینده براى یافتن پاسخ سوال خود در اولین گام به آن مراجعه مى‌کند و کلید کار خود را از این طریق به دست مى‌آورد.

دانشنامه ممکن است برای افزایش آگاهی مردم در موضوع‌های گوناگون دانش همچون علوم تجربی و فناوری، یا شاخه‌های گوناگون علوم انسانی مانند تاریخ، فلسفه و دین نوشته شده باشد. دانشنامه همچنین ممکن است برای گروهى ویژه یا موضوع ویژه‌ای نوشته شده باشد؛مانند دانشنامه‌های کودکان و نوجوانان که اغلب با تصویرهای زیبایی همراه هستند.

«دانشنامه دانستنیها» دومین تجربه دوهفته‌نامه «همشهری دانستنیها» در تولید یک مجموعه Bookazine یاکتاب-مجله است.

کلمه Bookazin که از تلفیق دو کلمهBook و Magazine شکل گرفته است جدیدترین استراتژی دنیای نشر و مطبوعات برای مقابله با کاهش علاقه خوانندگان به خرید نشریات جدید و کاهش تیراژ مطبوعات اســت. این محصول جدید تلاشی است برای تلفیق ویژگی‌های دنیای کتاب‌ها و دنیای نشریات در يک قالب مشترک. در كتاب مجله‌ها معمولا مطالب یک نشریه با موضوع مشترک، اســتخراج و با انجام اصلاحات لازم در قالب یک کتاب گردآوری می‌شود. كتاب مجله‌ها معمولا ویژگی‌های متمایزی نسسبت به یک کتاب یا یک مجله صرف دارند.

سال ۱۳۹۴ اولین تجربه «همشهری دانستنیها» در تولید «کتاب-مجله» درقالب ۱۲ جلد موضوعی در نمایشگاه کتاب عرضه شد و با استقبال خوب خوانندگان روبه‌رو شد. درآن مجموعه تحت عنوان «کتاب دانستنیها» به ۱۲ موضوع مختلف از دنیای علم، تکنولوژي، تاریخ و ... پرداخته شده بود. مطالب مربوط به موضوع هر کتاب،با بررسی بیش از ۱۰۰ شماره دوهفته‌نامه‌ دانستنیها استخراج شده بودند و براساس ماکت و رویکرد محتوایی تعریف شده،در فصل‌بندی‌های مشخص یک کتاب قرار گرفته بودند. بااینکه مطالب به شکل ژورنالیستی تولید و صفحه‌‌آرایی شده بودند، اما در قالب ساختار یک کتاب بازتعریف شده بودند و تغییرات محتوایی و گرافیکی لازم، انجام شده بود. دبیری هرکدام از «کتاب -مجله‌های دانستنیها نیز به یکی از کارشناسان همان حوزه موضوعی، سپرده شده بود و دبیر هر کتاب وظیفه نظارت بر صحت علمی مطالب موجود را برعهده داشت تا این مجموعه با کمترین اشتباه علمی به دست خوانندگان برسد.

این کتاب که یکی از کتاب‌های مجموعه رازهای تاریخ است نگاهی به زندگی حاکمان دیکتاتور تاریخ انداخته است و از اسکندر مقدونی که ایران را به نابودی کشید تا هیتلر که یکی از بزرگ‌ترین نسل‌کشی‌های تاریخ را رقم زد، بررسی می‌کند. 

کتاب دانستنیها؛ خونخواران تاریخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب دانستنیها؛ خونخواران تاریخ را به تمام علاقه‌مندان به کتاب‌های تاریخی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۸۵۶-۱
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۸۵۶-۱