با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نظام پایش (۱۳۹۴)

دانلود و خرید کتاب نظام پایش (۱۳۹۴)

شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور؛ توسعه جامعه اطلاعاتی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نظام پایش (۱۳۹۴)  نوشته  سازمان فناوری اطلاعات ایران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نظام پایش (۱۳۹۴)

کتاب نظام پایش (۱۳۹۴)، شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور؛ توسعه جامعه اطلاعاتی ایران یکی از کتاب‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران است که در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در طی سال‌های گذشته ارکان نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات و ازتباطات را به میزان بسیار خوبی شکل داده و با توجه به الزامات قانونی مندرج در برنامه پنجم توسعه، با بهره‌گیری از تجارب گذشته و همچنین تجارب بین المللی، نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را تدوین نموده است. نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران شامل مدل مفهومی تدوین شاخص‌ها مجموعه کلیدی شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران فرآیندهای لازم نهاد راهبردی و زیرساخت‌های حقوقی، فنی، آموزشی و پژوهشی و سازوکارهای لازم به منظور تعامل با نهادهای بین المللی است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف‌گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدار فناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

خواندن کتاب نظام پایش (۱۳۹۴)، شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور؛ توسعه جامعه اطلاعاتی ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۹ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۲۵
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۷۹صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۲۵