با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امامزاده سیدناصرالدین (ع)

دانلود و خرید کتاب امامزاده سیدناصرالدین (ع)

نگاهی پژوهشی و تصویری به بقاع متبرکه امامزاده‌های تهران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امامزاده سیدناصرالدین (ع)  نوشته  رضا مختاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب امامزاده سیدناصرالدین (ع)

کتاب امامزاده سیدناصرالدین (ع) نوشته رضا مختاری است. کتاب امامزاده سیدناصرالدین (ع) یکی از کتاب‌های مجموعه امامزاده‌های تهران است که نگاهی پژوهشی و تصویری به بقاع متبرکه امامزاده‌های تهران دارد.

درباره مجموعه امامزاده‌های تهران

مجموعه آستان آسمان با نگاهی پژوهشی به همراه تصاویری کامل به معرفی امامزاده‌های تهران می‌پردازد. مردم تهران همواره اهمیت زیادی برای امامزاده‌های این شهر قائل بودند و حضور و دعا در محضر این امامزاده‌ها بسیار برای مردم تاثیرگذار بوده است.

به‌رغم وجود این وجوه اثرگذار امامزادگان، آثار پژوهشی و ترویجیِ چندانی جهت معرفی ایشان وجود ندارد و یکی از معدود آثار ارزشمند در این زمینه، مجموعه کتاب‌های «امامزادگان تهران» است که زیر نظر جناب آقای علی‌اکبر اشعری و توسط بنیاد ایران‌شناسی منتشر شده است. در جهان امروز، معرفی و آگاهی‌بخشیِ عمومی، رکن اصلی صیانت از یک فرهنگ محسوب می‌شود. در راستای چنین رسالتی، شایسته است تا به تدوین و تولید مجموعه‌هایی روی آورد که علاوه بر ارائه محتوای علمی با پردازش هنری و استفاده از روشهای بدیع و نو در برقراری ارتباط میان مخاطب و محتوا بکوشد. مجموعه‌ای که پیشرو دارید با چنین رویکردی و به مثابه تجربه‌ای تازه در عرصه گردشگری مذهبی با رویکرد فرهنگی و با موضوع امامزادگان تولید و تدوین شده است.

در بخش اول هر کتاب از این مجموعه، مخاطب با شخصیت امامزاده آشنا خواهد شد، آن هم بر اساس مستندات تاریخی، کتیبه‌ها و نسب‌نامه‌ها. در بخش بعد، موقعیت جغرافیایی بقعه و محله‌ای بررسی می‌شود که بقعه یا آرامگاه امامزاده در آن قرار گرفته است. پس از آن، نوبت به سرگذشت بقعه می‌رسد که اهمیت بسیار داشته و مخاطب از خلال تصاویر تاریخی، سفرنامه‌ها و اسناد ملموس با بقعه در گذر زمان و رخدادهای تاریخی مهم آن آشنا خواهد شد. زیارت، عنوان بخش بعدی هر یک از کتب این مجموعه است و همان‌طور که از نامش پیداست، هدف اصلی آن تجسم مفهوم «زیارت» است. اطلاعات مربوط به باورهای عمومی درباره امامزاده، نذورات، آیین‌ها، آداب، رسوم و مناسک مربوط به زیارتگاه، همراه با توضیحاتی درباره تولیت آستان و شیوه‌های مدیریت آن نیز در همین بخش آمده است.

آخرین بخش اصلی هر کتاب از این مجموعه، «آستان‌گردی» نام دارد که در آن عکس‌ها کنار هم نشسته‌اند و متن به صدا درآمده تا مخاطب با سیر در جای‌جای آستان، حال و هوای آن را تجربه کند. تصور جامع از اجزای آستان و دریافت نکات تاریخی مربوط به بنا و آرایه‌های آن نیز از اهداف این بخش است. و در انتها نیز مخاطب به همراه عکس‌ها با آستان وداع می‌کند.

این مجموعه کمک می‌کند تا مخاطب بیش‌تر از قبل با آستان مقدس امامزاده‌های تهران آشنا شود و بتواند اطلاعات دقیق و کاملی از هر امامزاده و تاریخ بقعه و محله‌ای که بقعه در آن قرار دارد به دست آورد. این کتاب راهنمایی معنوی است برای نسل امروز که شناخت بهتری از این گنجینه معنوی داشته باشد. امامزاده‌ها همواره جایگاهی برای آرامش روحی مردم بوده‌اند و این مجموعه سعی دارد کمک کند تا این آرامش همراه با شناخت و آگاهی باشد.

خواندن کتاب‌های مجموعه امامزاده‌های تهران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب‌های این مجموعه را به تمام کسانی که برای آرامش و اجابت دعا به جوار امامزاده‌های تهران می‌روند پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۷۰۲-۱
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۷۰۲-۱