با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قوانین و مقررات موجود و مرتبط با مشارکت عمومی و خصوصی (PPP)

دانلود و خرید کتاب قوانین و مقررات موجود و مرتبط با مشارکت عمومی و خصوصی (PPP)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قوانین و مقررات موجود و مرتبط با مشارکت عمومی و خصوصی (PPP)  نوشته  محمدعلی باقرصاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قوانین و مقررات موجود و مرتبط با مشارکت عمومی و خصوصی (PPP)

کتاب قوانین و مقررات موجود و مرتبط با مشارکت عمومی و خصوصی (PPP) اثر محمدعلی باقرصاد، امین بیرانوند، مازیار مباشری و مریم جلیلیان عطار یکی از کتاب‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران است.

این اثر در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

خواندن کتاب قوانین و مقررات موجود و مرتبط با مشارکت عمومی و خصوصی (PPP) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب قوانین و مقررات موجود و مرتبط با مشارکت عمومی و خصوصی (PPP)

اکثر کشورها به اندازه کافی برای تأمین نیازهای زیرساختی و پشتیبانی از رشد اقتصادی سرمایه گذاری نمی کنند و درنتیجه پروژه های باصرفه اقتصادی پیاده سازی نمیشوند. این مسئله به ویژه در کشورهای در حال توسعه متداول است.

مشارکت عمومی خصوصی مکانیزمی است که در آن بخش عمومی (دولت و سایر نهادهای حکومتی)به منظور تأمین خدمات و تسهیلات زیرساختی (اعم از آب و فاضلاب، حمل ونقل، فناوری اطلاعات و ارتباطات، سلامت، آموزش و...) از ظرفیتهای بخش خصوصی (اعم از دانش، تجربه و منابع مالی) استفاده مینماید. به بیان دیگر بخش خصوصی به نیابت از دولت در برخی از وظایف و مسئولیتهای تأمین این خدمات نقش آفرینی میکند. در مشارکت عمومی خصوصی قراردادی بین بخش عمومی و خصوصی به منظور تسهیم ریسک، مسئولیت، منافع و هم افزایی منابع و تخصص هر دو بخش در ارائه خدمات منعقد میگردد. در این نوع قرارداد نقش دولت از سرمایه گذاری، اجرا و بهره برداری در پروژه های زیرساختی به سیاستگذار و تنظیم کننده مقررات و ناظر بر کیفیت و کمیت ارائه خدمات تبدیل میشود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۴۴-۳
تعداد صفحات۹۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۴۴-۳