با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مدیریت زمان

دانلود و خرید کتاب مدیریت زمان

اولویت‌دهی، تعلل‌نکردن، پیش‌نگر بودن

۴٫۱ از ۱۵ نظر
۴٫۱ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت زمان  نوشته  مارک منچینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مدیریت زمان

مدیرت زمان نوشته مارک منچینی، کتابی درباره مدیریت یکی از ارزشمندترین داشته‌های انسان، یعنی زمان است. 

زمان محدود است، ما تنها چند ساعت مفید در روز را برای انجام مسئولیت‌ها و وظایف و درعین‌حال لذت بردن از زندگی، در اختیار داریم. شغل‌ها باید به ما احساس رضایت و شادمانی بدهند، لحظات باید مطلوب ما باشند و زندگی باید در ارامش و شادمانی بگذرد اما چگونه؟

درباره کتاب مدیریت زمان

این کتاب درباره چگونگی مدیریت زمان و استفاده بهینه از آن با شما حرف می‌زند، کنترل زمان، استفاده از اصل اولویت‌بندی کارها، هدف‌گذاری، توانایی نه گفتن به کارهایی که فکر می‌کنید برای شما سودی ندارند، هنر پیش‌نگری و ابزارهای قدرت در مدیریت زمان به اضافه نکات مهم دیگری درباره مدریت زمان در این کتاب بررسی و تشریح شده‌اند. به طور کلی در دو فصل اول شما با تئوری‌هایی روبرو می‌شوید که مدیریت زمان را تأیید می‌کنند و می‌توانند به‌طور اساسی و بنیادی نحوه اداره زندگی شما را دگرگون سازند. آماده باشید تا در فصل‌های بعدی کتاب با صدها روش عملی آشنا شوید که بتواند شما را کمک کند تا مسئولیت‌های روزانه خود را به‌خوبی انجام دهید.

کتاب مدیریت زمان به‌گونه‌ای طراحی شده است که به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود در زندگی شخصی، کاری و غیرکاری‌تان را ارتقا دهید و موفقیت بیشتری در خانوادهٔ خود و کل زندگیتان داشته باشید.

 خواندن کتاب مدیریت زمان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مدیریت کردن زمان یک مهارت اساسی برا رسیدن به اهداف است پس خواندن این کتاب مفید را به همه کتاب‌خوان ها به ویژه علاقه‌منداتن به حوزه موفقیت پیشنهاد می‌کنیم.

درباره مارک مانچینی

موفقیت‌های مارک مانچینی، سخنران و نویسنده، بازمی‌گردد به شغل‌ها و فعالیت‌های وسیعی که در این زمینه انجام داده است. او در جایگاه استاد در دانشکدهٔ وست در لس‌آنجلس آموزه‌هایی در زمینه‌های ارتباطات، فرانسه، سفرنامه‌های نقادانه، سینما و علوم انسانی تعلیم داده است.

مانچینی یکی از محبوب‌ترین سخنرانان فارغ‌التحصیل و مشاور صنعت جهانگردی است، برآورد شده که بالغ بر ۱۰۰٬۰۰۰ فعال حرفه‌ای گردشگری از برنامه‌های آموزشی و خدمات فروشی استفاده کرده‌اند که او طراحی یا تدارک دیده است. از مشتریان او می‌توان به ماریوت، هلندامریکا، امریکن‌اکسپرس، لوفتانزا و ای‌ای‌ای اشاره کرد.

بخشی از کتاب مدیریت زمان

اندازه‌گیری، مفهومِ «کیفیت» را در بردارد. اما بیشتر اهداف شما یا برخی از آن‌ها تا حدودی انتزاعی هستند مثل «گذراندن زمانِ کیفی با خانواده» یا «آماده کردن بیانیه برای یک پروژه»؛ شما چگونه می‌توانید میزان یا کمیت را در مورد این اهداف نامشخص تعیین کنید؟ به‌آسانی. شما می‌توانید آن‌ها را به عدد و رقم بازگردانید. بیشتر کارهایی که در زندگی انجام می‌دهیم می‌توانند در غالب زمان یا پول یا هردو بیان شوند. معمولاً شما می‌توانید یک ارزش دلاری یا زمانی برای هر هدف تعیین کنید؛ برای مثال، پی بردن به اینکه چه میزان زمان کیفی می‌خواهید تا به‌طور مشخص با خانواده‌تان سپری کنید به شما اجازه خواهد داد که میزان موفقیتتان را برآورد کنید. اگر شما بتوانید میزان انتظارات پولی‌تان را از پروژه‌ای خاص مشخص نمایید، سبب می‌شود در آینده بتوانید ارزیابی کنید که چقدر به خواسته‌های خود رسیده‌اید.

اهداف مطمئناً می‌توانند بلندمدت یا کوتاه‌مدت باشند. اما به دلایلی ما معمولاً در تنظیم زمان برای تعیین اهداف بلندمدت ناموفق هستیم. هر سال شما باید فهرستی از حداقل سه هدف مشخص و سه هدف حرفه‌ایِ بلندمدت تهیه و مشخص کنید که هر هدف چگونه اندازه‌گیری می‌شود، یک ضرب‌الاجل نیز برای دستیابی به آن‌ها تعیین کنید. این اهداف را اولویت‌دهی کنید و تصمیم بگیرید که کدام هدف (الف) کدام هدف (ب) و کدام هدف (پ) محسوب می‌شود. سپس این فهرست را در یک مکان مناسب قرار دهید، جایی که حضور آن باعث ایجاد انگیزه در شما برای ادامهٔ فعالیتتان بشود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
مهران
۱۳۹۹/۰۷/۱۶

بیشتر برای مدیران و کارمندان و فضای اداری کاربرد داره.

Rzarastgar
۱۴۰۰/۰۵/۰۲

عالی و خواندنی

hunter
۱۳۹۸/۱۱/۱۸

سعدیا! دی رفت و فردا همچنان معلوم نیست/// در میان آن و این، فرصت شمار امروز را

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۳)
یک قانون راهنما وجود دارد که: «از دل برود هر آنکه از دیده برفت!». اگر می‌خواهید داشتنِ چیزی را همواره به خاطر بیاورید یا مرتب از آن کمک بگیرید، آن را در نزدیکی قفسه کتاب‌ها یا قفسهٔ روی دیواری یا در یک پوشهٔ خاص نگه‌دارید. اما اگر می‌خواهید که از چیزی برای مدتی غافل باشید، آن را در درون کابینت یا موارد مشابه جاسازی کنید.
کوکتل مولوتوف
هرروز صبح ۸۶٬۴۰۰ ثانیه به‌حسابتان واریز می‌شود و هرشب تمام آن را از شما پس می‌گیرند، غیر از زمانی که برای پیشرفت خود استفاده کرده‌اید.
عشق کتاب
همه ما ثانیه‌های برابری در اختیار داریم، اما به بهترین نحو از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم و زمان خود را عاقلانه سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم. ساعت به تیک‌تاک خود ادامه می‌دهد، ثانیه‌های گران‌بهای زندگی را باید دریابیم!
عشق کتاب
اول از همه بسیار مهم است که درک و اعتراف کنید که کجا هستید... همین حالا، همین امروز
عشق کتاب
ارزش زمان از هر چیز دیگری بیشتر است، ممکن است پولی را که در زندگیمان خرج نکردیم برای فرزندانمان بگذاریم اما نمی‌توانیم حتی یک میلی‌ثانیه از زمان را برای آن‌ها باقی بگذاریم.
عشق کتاب
بانکی را در نظر بگیرید که هر روز صبح ۸۶٬۴۰۰ دلار به‌حساب شما واریز می‌کند به طوریکه اگر شما در طول یک روز آن را خرج نکنید مبلغ باقیمانده در روز بعد از حساب شما خارج می‌کند؛ شما چه می‌کنید؟ احتمالاً تمام پول را در انتهای هر روز، از حساب خود خارج می‌کنید و اگر باهوش باشید مقداری از آن را برای آینده‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید. هر کدام از ما بانکی شبیه به این بانک فرضی داریم که نامش زمان است. هرروز صبح ۸۶٬۴۰۰ ثانیه به‌حسابتان واریز می‌شود و هرشب تمام آن را از شما پس می‌گیرند، غیر از زمانی که برای پیشرفت خود استفاده کرده‌اید.
گیله مرد
مطمئن باشید که هر یک از ما منحصربه‌فرد هستیم. ما متفاوت یاد می‌گیریم، متفاوت کار می‌کنیم و با به‌کار گیری مجموعه روش‌های مختلف به موفقیت می‌رسیم.
عشق کتاب
ما ساعات بیشتری را کار می‌کنیم تا حجم روزافزون اطلاعات و مسئولیت‌های جدید را بتوانیم به‌درستی مدیریت کنیم. ما گونهٔ دیگری از استرس و فشار عصبی را تجربه می‌کنیم.
majid
مدیریت زمان تنها یک سری از انتخاب‌های افراد است، مهارتی که شما را قادر می‌سازد بین کاری که باید انجام دهید و کاری که ترجیح می‌دهید انجام دهید، تمایز برقرار کند.
Rahmatinejad
«هیچ کار دشواری وجود ندارد اگر شما آن را به قسمت‌های کوچک‌تری تقسیم کنید». با این نگرش آقای فورد توانست اولین خط تولید خودرو را به راه بیندازد، و آن را به مراحل متوالی و منطقی تقسیم کند، کاری که امروزه برای ما آسان به نظر می‌رسد اما در زمان خودش یک نوآوری بود. در حقیقت هر کار طاقت‌فرسا و پیچیده‌ای را می‌توان بر اساس نگرش فورد به پیش برد.
Rahmatinejad

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۰
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۰