کتاب قورباغه ات را قورت بده! اثر برایان تریسی

کتاب قورباغه ات را قورت بده!

نویسنده:برایان تریسیمترجم:گروه مترجمان نشر مسیر سبز رشدانتشارات:نشر مسیر سبز رشدتعداد صفحه‌ها:۸۶ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۱از ۸۹ رأیخواندن نظرات


تعداد صفحه‌ها۸۶ صفحه

دسته‌بندی
موفقیت و خودیاری۱ مورد دیگر
ذهن انسان مانند یک ماهیچه است و هرچقدر بیشتر از آن کار بکشید قوی‌تر می‌شود و قابلیت بیشتری پیدا می‌کند. شما با تمرین می‌توانید هر رفتار یا مهارتی که می‌خواهید را در خود ایجاد کنید.
نگین
((اگر کار را شروع کنید، ذهن شما گرم می‌شود و اگر ادامه دهید، کار به انجام می‌رسد.))
artemis
((تنها ابزار موفقیت که بی‌شک به آن احتیاج دارید صرف‌نظر از اینکه کارتان چیست این است که بیشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار می‌رود کارایی داشته باشید و خدمات عرضه کنید.))
نگین
قانون: یکی از بدترین راه‌های استفاده از وقت آن است که کاری که به‌هیچ‌وجه لازم نیست را به بهترین شکل انجام دهیم.
arminmohammadi
((شما تبدیل به همان شخصی می‌شوید که به آن فکر می‌کنید.))
arminmohammadi
افراد موفق کسانی هستند که با صرف زمان فهمیده‌اند که چه‌کاری را خوب انجام می‌دهند و از آن لذت می‌برند. به همین دلیل فقط در همان کار متمرکز می‌شوند.
نگین
از همین حالا تصمیم بگیرید که پروژهٔ ((در خدمت خودتان)) را اجرا کنید: برای تمام عمر به‌عنوان یک شاگرد در حوزهٔ کاریتان باقی بمانید. برای یک فرد حرفه‌ای، مدرسه رفتن و آموختن هیچ‌وقت تمام نمی‌شود.
نگین
مردم قدیم گفته‌اند: ((اگر می‌خواهید دوتا قورباغه را بخورید، اول آن قورباغه‌ای که زشت‌تر است را بخور!)) معنی این جمله این است که اگر می‌خواهید دو کار مهم را انجام دهید اول کاری که بزرگ‌تر، سخت‌تر و مهم‌تر است را انجام دهید. باید بلافاصله دست‌به‌کار شوید، پایداری داشته باشید و قبل از اینکه به کار دیگری مشغول شوید، این کار را به پایان برسانید. ((اگر باید قورباغهٔ زنده‌ای را بخورید دلیلی ندارد که مدت زیادی بنشینید و آن را تماشا کنید.))
شهرزاد
داشتن هدف‌های مکتوب تأثیر بسیار زیادی روی قدرت تفکر شما دارد. به شما انگیزه می‌دهد و باعث می‌شود بر تنبلی خود پیروز شوید. هرچه هدف‌هایتان بزرگ‌تر و روشن‌تر باشد، برای رسیدن به آن‌ها مشتاق‌تر می‌شوید. هرچه به هدف‌هایتان بیشتر فکر کنید اشتیاق درونی‌تان برای رسیدن به آن‌ها بیشتر می‌شود. هرروز به هدف‌هایتان فکر کنید. هرروز صبح فعالیتتان را با مهم‌ترین کار آغاز کنید. این کار می‌تواند شما را به مهم‌ترین هدفی که در حال حاضر دارید برساند.
شهرزاد
برای ایجاد عادت توجه بر روی مهم‌ترین کارها، به سه ویژگی اساسی نیاز دارید: تصمیم‌گیری، انضباط، اراده اول باید تصمیم بگیرید که عادت به انجام رساندن کارها را در خود ایجاد کنید. دوم باید در کارهایتان نظم ایجاد کنید تا اصول لازم برای ایجاد این عادت را آن‌قدر تمرین کنید تا مسلط شوید و در آخر باید هرکاری که بر اساس این اصول انجام می‌دهید را با استفاده از نیروی اراده تقویت کنید تا که این عادت ثبات پیدا کند و در ناخودآگاه شما بنشیند.
شهرزاد