با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها اثر جان اشتاین‌بک

دانلود و خرید کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها  نوشته  جان اشتاین‌بک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها

کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها نوشته جان اشتاین‌بک و با ترجمه کیانوش رزاقی و صدای گرم مصطفی طالبیان مقدم منتشر شده است.

درباره کتاب موش‌‌ ها و آدم ها

جان اشتاین بک در کتاب موش‌ها و آدم‌ها، داستان دو دوست به نام‌های جورج و لنی را روایت می‌کند. این دو دوست ویژگی‌های متفاوتی از همدیگر دارند. آن‌ها برای پیدا کردن کار، از مزرعه‌ای به مزرعه دیگر می‌روند و به امید اینکه روزی بتوانند مالک زمین و مزرعه خودشان باشند.

این کتاب یکی از شناخته شده‌ترین داستان‌های جان اشتاین بک، است که در سال ۱۹۷۳ منتشر شد. داستان که در سال‌های رکود بزرگ آمریکا اتفاق می‌افتد، بر اساس بخشی از خاطرات نویسنده شکل گرفته است.

جرج میلتون و لنی اسمال با مهتری در آخور اسب‌ها در اسب‌داری‌ها روزگار می‌گذرانند. سال‌ها آرزوی هر دوی آن‌ها این بوده که روزی جایی را بخرند و در آن خرگوش پرورش دهند. لنی از بچگی از نوازش چیزهای نرم خوشش می‌آید و بسیار قوی است اما از نظر هوشی تقریبا کودن به حساب می‌آید و دردسر بزرگی درست می‌کند، آن هم وقتی زن پسر ارباب، کرلی، از او می‌خواهد تا موهایش را نوازش کند. لنی ناخواسته باعث اتفاق وحشتناک بزرگی می‌شود و مجبور می‌شود فرار کند.

ارباب کرلی عصبانی با خدمتکارانش به‌دنبال پیدا کردن و کشتن لنی است. جرج هم برخلاف پیمان دوستی با لنی با این مردان همراه می‌شود. مبنای این داستان آموخته‌های زندگی اشتاین بک درباره زندگی مردان بی‌خانمان و به‌دنبال کار  است. نام این داستان از سروده رابرت برنز گرفته شده است.

روایت کتاب سوم شخص است اما هرگز وارد فکر و ذهن شخصیت‌ها نمی‌شود و ما را با رفتار و گفتار شخصیت‌ها در داستان پیش می‌برد. 

نویسنده در این کتاب راوی خشونت می‌شود، هرچند شخصیت اصلی داستانش را دوست دارد اما برای نشان دادن جامعه سرد و خشن آمریکایی سعی می‌کند از خوش‌بینی دوری کند. 

شنیدن کتاب موش ها و آدم ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی آمریکا پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره جان اشتاین بک

جان اشتاین بک در سال ۱۹۰۲ میلادی در شهر سالیناز کالیفرنیا در دره کشاورزی حاصل‌خیزی حدود بیست مایلی اقیانوس آرام به دنیا آمد. هر دو، دره و اقیانوس، اساس کار بعضی از مهم‌ترین آثارش را تشکیل دادند. پس از ازدواج و نقل مکان به درختستان آرام، دو کتاب داستانی کالیفرنیایی به چاپ رساند، شرق بهشت و یک خدای ناشناخته. بعد از آن روی داستان‌های کوتاه کار کرد که در کتاب دره طولانی جمع‌آوری شد.

سه اثر مشهور او در اواخر سال‌های ۱۹۳۰ به طبقه کارگر پرداخته است. در جنگی مشکوک، موش‌ها و آدم‌ها، و کتابی که توسط خیلی‌ها بهترین اثرش شناخته شد، یعنی خوشه‌های خشم. آخرین کتاب‌هایش شامل پنجشنبه شیرین، یک تقلید، روزگاری آن‌جا جنگی بود، زمستان نارضایتی ما، سفرها با چارلری برای کشف آمریکا، آمریکایی و آمریکایی‌ها. جان‌ اشتاین‌بک در سال ۱۹۶۲جایزه نوبل ادبی را دریافت کرد و در سال ۱۹۶۸ درگذشت.

بخشی از کتاب موش‌ها و آدم‌ها

در چند مایلی جنوب شهر سولِدَد، رودخانه سالیناس به لبه‌ی دامنه کوه سرازیر می‌شود و در آن‌جا عمیق و سرسبز می‌گردد. آب رودخانه از روی سنگ‌های زرد رنگ، زیر نور آفتاب می‌لغزد و حرکت می‌کند تا به برکه‌ای باریک برسد، آبی زلال و گرم. یک طرف رودخانه، دامنه‌ی کوه، طلایی رنگ است و رودخانه دایره‌وار به سمت آن سرازیر می‌شود و تا صخره‌های محکم کوهستان گابیلان، می‌رسد. درون دره، کنار آب، درختان ردیف شده‌اند... درختان بید با هر بهار تازه و سبز می‌شوند، خاشاک همراه با سیلاب‌های زمستانی در مسیر رودخانه حرکت کرده و در نهایت به شاخه‌های زیرین درخت‌های چنار چسبیده‌اند.

درختان چنار با شاخه‌های خمیده‌، بر روی برکه طاق زده‌اند. روی لبه‌ی سنگلاخی برکه، زیر درختان، برگ‌ها آن‌قدر عمیق و شکننده فرش شده‌اند که اگر یک مارمولک از روی آن‌ها رد شود، سر و صدای بلندی به وجود می‌آید. عصر هنگام خرگوش‌ها از بیشه‌ها بیرون می‌آیند تا بر روی سنگ‌ها بنشینند، و سطح نمناک و شنی کنار رودخانه از رد پای شبانه راکون‌ها، و رد پای گسترده سگ‌های مزارع... با فضولات حیوانات و رد سُم آهوها که برای آب خوردن می‌آیند، پوشیده می‌شود.

لابه‌لای درختان بید و درختان چنار باریکه راهی وجود دارد که در اثر رفت و آمد کودکان و نوجوانانی که از مزراع برای شنا کردن در برکه می‌آیند، و توسط ول‌گردانی که عصرگاهان از سمت بزرگراه به جنگل و نزدیک رودخانه می‌آیند، پاخورده و سخت کوبیده شده است. در جلوی شاخه‌ی افقی یک درخت چنار بزرگ، کومه‌ای از خاکستر به جا مانده از آتش‌ها دیده می‌شود؛ شاخه‌ای که در اثر نشستن بر روی آن، ساییده و صاف شده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۱۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۳۱٫۹ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۱۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۳۱٫۹ مگابایت