اتحادیه ابلهان

دانلود و خرید اتحادیه ابلهان

۳٫۸ از ۸۷ نظر
۳٫۸ از ۸۷ نظر

برای خرید و دانلود   اتحادیه ابلهان  نوشته  جان کندی تول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

Dentist
نظردادن درمورد این کتاب خیلی سخته. داستان پر از شخصیت های حال به هم زن، چندش آور و رو اعصابه که میتونه باعث بشه کلی از دستشون حرص بخورید. یه عالمه ادم احمق و ابله دور هم جمع شدن. (الحق که اسم کتاب فوق العادست!) تا اخرای کتاب همش میگفتم چرا باید این همه داستان موازی بی سر و ته رو با این این همه شخصیتای ازاردهنده خوند! اگرچه که قلم نویسنده و توصیفاتش به شدت جذاب و ستودنیه. دو تا فصل اخر نظرمو به طور کلی تغییر داد. حتی تصورشو هم نمی کردم همه ی اون داستانا و شخصیتا توی یه نقطه به هم بپیوندن و همه چیز انقدر خوب تموم بشه. نویسنده عجب شاهکاری خلق کرده! یه کتاب فوق العاده با یه عالمه شخصیتای دوست نداشتنی. بدون شک هیچ وقت "ایگنیشس" رو فراموش نمیکنم. شخصیت دوست نداشتنی و چندش اور و رو اعصابی که اواخر کتاب بیشتر رقت انگیز بنظر میاد و البته کمی هم دوست داشتنی!
Ali Samouti
احسنت به سلیقه شما
پرویز
اثری از یک نویسنده ی ناکام در دنیا؛ که بعد از مرگ جایزه ی پولیتزر میگیره! یه جور طنز موقعیته تقریبا. یه سری آدم با شخصیت های عجیب غریب. دقیقا یه سری ابله در سبک های مختلف. البته ابله ابلهان همون شخصیت اول _ ایگنیشس رایلی_ هست که گاهی به قدری اعصاب خرد کن و حرص درآره که اگه دم دستم بود حتما رنده ش میکردم و گاهی با وجود تمام بلاهتش، تقابلش با دنیای مدرن، حرص خوردن، انزوا طلبی و کمالگراییش میتونه بهمون یادآوری کنه که چقدر چیزهایی که امروزه الکی الکی برامون به ارزش تبدیل شدن، میتونن به سادگی مسخره و تهی باشن!یا برعکس؛ چقدر چیزهایی که خیلی ساده میگیریم و بهشون عادت کردیم، میتونن جدی و وحشتناک باشن! نمیشه گفت فوق العاده ست ولی جالبه. حتما به یه بار خوندن می ارزه. سبک طنزش هم مثل سبک خراجکیاست دیگه؛ زیر پوستی وار! نقطه ی قوتش به نظرم شخصیت سازیه. خوب به هر شخصیت پرداخته شده و آدم هرچقدر ازشون دور باشه، میتونه به راحتی بهشون نزدیک بشه و بشناستشون. فقط من چون نسخه ی چاپیش رو خوندم، متاسفانه نمیتونم بریده بذارم و ناراحتم از این بابت. ولی اگه میشد، بریده های بامزه و در عین حال به فکر فروبرنده ای میشد!
leili
من نسخه چاپی رو دارم کتاب فوق العادیه از خوندنش لذت می برید، ولی واقعا نسخه دیجیتالی رو بسیار بسیار گران دارین می فروشین
724momen
خیلی خیلی گرون هست.
Hodiii
نسخه چاپی و دارم و خیلی خنده داره، مخصوصا تو شرایط الان جامعه ما خوندنش توصیه میشه ولی آخه نسخه الکترونیکی که نباید ٢٢ هزار تومن باشه!!!
ziba
الان شده36تومان😐
Mehdi10
با سلام ، دوستان در هنگام مطالعه این کتاب باید توجه داشت که جان کندی تول نویسنده این کتاب در این زمینه ی نوشتاری پیشگام بوده و تقریبا طنز فلسفی یا شاید بشه گفت طنز تلخ فلسفی قبل از اتحادیه ابلهان باب نبوده ، برای همین در زمان حیات نویسنده هیچ انتشاراتی زیر بار چاپ این کتاب نمیرفته و بعد از خودکشی ، مادر اون بنده خدا بلاخره موفق به چاپ اثر میشه و مابقی ماجرا . از این جهت میشه گفت که استیو تولتز با دو شاهکارش که دقیقا طنز تلخ فلسفی هستند و همینطور چارلز بوکفسکی و غیره و غیره که همه یا بعضی از آثارشون توی این سبک هست ، همه از زیر عبای اون بنده خدا بیرون اومدن . البته شاید هم نشه اینطور گفت . ولی به هر حال تم و سبک نوشتاری این کتاب الهام بخش خیلی از نویسندگان بعدی در این سبک شد ، که الان میبینید یکی از مقبول ترین و عامه پسند ترین سبک های نوشتاری است . به هر حال کتاب فوق العاده ایه ، من به شخصه از ارتباط و نامه نگاری های ایگنیشس و میرنا مینکوف شدیدا لذت بردم و بخش های مورد علاقه ام بود . خیلی ببخشید که طولانی شد ، بخونید و لذت ببرید ...
0
...love
رمانی به شدت جذاب... ولی عجب تراژدی برایش رخ داد... حیف که یک مشت آدم عوضی دنیا را از نوشته های دیگرش محروم کردند.
A.S
شخصیت اصلی داستان پسر چاق، تنبل و تحصیل کرده ای هست که از دنیای مدرن بیزاره و اعتقاد داره در دوران مدرنیته انسانیت رو به زوال رفته و انسان دیگه اون نجابت دوران گذشته رو نداره. بخاطر همین حاضر نیست بره کار کنه و ترجیح میده توی اتاقش بشینه و بیانیه هایی بر علیه قرن حاضر بنویسه و دغدغش نجات بشریت هست. خیلی از جاها از دست کارها و فکرهای ایگنیشس (شخصیت اصلی) یا بقیه شخصیت ها خندتون میگیره. در کل داستان جذاب و خنده داری داره، گاهی شخصیت ها رو دوست دارید و گاهی هم از شدت ابله بودنشون ازشون بیزار میشید.
Soheyla
بعد از مدتها یک کتاب خیلی خوب خوندم. اوایلش یکمی گنگ بود ولی بعد انگار قلم نویسنده راهش رو پیدا می کنه. برای خوندنش حوصله به خرج بدید و صبور باشید طنز داستان طنز فکاهی نیست یه جور طنز سیاه هست ولی حال خوب کن. توصیه می کنم که حتما بخوونید البته به نوجوانان توصیه نمیشه و همچنین کسانی که تازه شروع به کتاب خوانی می کنن هم چندان توصیه نمیشه.
nafis.bzb
به اینکه ترجمه خیلی خیلی خوبه، به نظر میاد کتاب اصلی جذاب تر باشه. قسمت های بانمک کتاب بدجور سانسور شده.
(: Raya :)
👍😐
صفحه قبل۱۲...۶صفحه بعد