undefined عزت نفس به زبان ساده اثر اکبر عباسی

دانلود و خرید عزت نفس به زبان ساده

۳٫۶ از ۴۸ نظر
۳٫۶ از ۴۸ نظر

برای خرید و دانلود   عزت نفس به زبان ساده  نوشته  اکبر عباسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

برای زنان: توجه به باورهای اصلی آشنا دختران معمولاً گمان می‌کنند کمتر از پسران هستند و به روش‌های معینی عمل می‌کنند که باعث می‌شود به اندازه پسرها صلاحیت ندارند یا خوب نیستند. باورهای اصلی رایجی هست که وارد ذهن بسیاری از دختران شده است: - خیلی باهوش نباش وگرنه نمی‌توانی شوهر مناسبی پیدا کنی. - با همه همراه شو و کارهایی را انجام بده که دیگران می‌خواهند. - برای همه و همیشه خیلی خوب و جذاب باش. - دنبال انجام کاری جدید نباش. این کار می‌تواند خطرناک باشد! - اگر خواسته‌هایت را بر زبان بیاوری ممکن است به احساسات دیگران آسیب بزنی. بنابراین افکارت را برای خودت نگه دار.
saeede
احساس کم ارزشمندبودن با تفکراتی در مورد خودتان همراه است که در آن خودتان را «کمتر از حد عادی» و «کسی که به اندازه کافی خوب نیست» می‌بینید. برای کاهش این قبیل افکار، رفتارهای معینی را امتحان می‌کنید، صرفاً با این هدف که به احساس بهتری در مورد خودتان دست یابید.
mahdi
داشتن عزت‌نفس سالم به معنای احترام گذاشتن به دیگران و بیان آنچه می‌خواهید به روشی مهربانانه است.
elham
جالب است بدانید آمارها نشان می‌دهند نود درصد از نگرانی‌های شما در مورد اتفاقاتی است که هرگز نخواهند افتاد. برای گذراندن زندگی با عزت‌نفس قوی، رفع ترس‌هایتان لازم است. ما متوجه شده‌ایم که فقط یک روش برای غلبه بر ترس و ایجاد قدرت درونی وجود دارد و آن رویارویی با ترس است.
aboozarkarin
بیشتر افراد معمولی به نظر می‌رسند، بنابراین آرزوی اینکه بدن، چهره یا هیکل کسی دیگر را داشته باشید، فقط اتلاف وقت است. بسیار سالم‌تر است از همین که هستید راضی باشید و دیگران را بدون مقایسه خودتان با آن‌ها و تحقیر خودتان مشاهده و تحسین کنید.
hedgehog
اکنون تصور کنید که ده سال بعد است. شما به خودتان اجازه داده‌اید همه کارهایی را که می‌توانید انجام دهید. خودتان را باور کرده‌اید و اطمینان داشته‌اید که می‌توانید زندگی آرمانی‌تان را از سر بگذرانید. شما گام‌های مناسبی برداشته‌اید تا آرزوهایتان را دنبال کنید. چه احساسی در مورد خودتان و زندگی‌تان دارید؟ رؤیای موفقیت‌تان در خلال ده سال آینده را در ذهن بپرورانید.
hedgehog
افرادی که به موفقیت دست می‌یابند، ایمانی استوار به خودشان دارند و می‌توانند موفقیت‌هایشان را مجسم و در رسیدن به اهدافشان پافشاری کنند.
amir
عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس باهم مرتبط هستند، اما دقیقاً یکسان نیستند. عزت‌نفس می‌گوید که شما در مورد خودتان چه احساسی دارید. اعتمادبه‌نفس می‌گوید که شما چقدر باور دارید که توانایی انجام کارهای موجود را دارید. اگر عزت‌نفس پایینی داشته باشید احتمالاً اعتمادبه‌نفس کمی هم خواهید داشت. احساس می‌کنید که خیلی ارزشمند نیستید و بنابراین آرزوهای زیاد و انگیزه لازم برای رسیدن به اهدافتان را ندارید. تفکرات درون ذهن شما ـ ازجمله «من خوب نیستم»، «من کار خیلی بدی انجام می‌دهم» و «خودم را دوست ندارم» ـ باعث می‌شوند باور و ایمان کمی به خودتان داشته باشید.
hedgehog
- پس‌زدن افکار منفی‌تان به‌طور جدی. اگر افکار منفی بر ذهن شما مسلط باشند، عبارات تأکیدی مثبت‌تان تأثیر کمی خواهند داشت. وقتی متوجه شدید افکاری منفی به ذهنتان راه پیدا کرده است که عزت‌نفس شما را کاهش می‌دهد، آگاهانه آن‌ها را حذف کنید و عبارات تأکیدی مثبتی را به ذهن بیاورید که درست برخلاف این افکار منفی هستند.
hedgehog
چطور این کار را انجام دهید؟ موارد زیر را ارزیابی کنید؟ - به این نکته دقت کنید که بدن شما شاخصی از ارزشمندبودنتان نیست. بنابراین خودتان را به همان صورتی که هستید بپذیرید و ظاهر فعلی‌تان را دوست داشته باشید. به اطرافتان نگاه کنید. افرادی را خواهید دید که اندازه و شکل‌های بدنی متفاوتی دارند. درک تنوع اندام انسان‌ها مهم است. هرکسی ممکن نیست بیش از حد لاغر باشد. درواقع، زیادی لاغر بودن الزاماً طبیعی نیست و اگر شما زنی لاغر یا بلندقد باشید چه اتفاقی می‌افتد؟ یا مردی کوتاه؟ بدن شما منحصربه‌فرد است. به‌جای اینکه از آن متنفر باشید، کوشش کنید شرایط بدنی خود را دوست داشته باشید و از آن لذت ببرید.
hedgehog