دانلود و خرید کتاب بعد از ابر اثر بابک زمانی | انتشارات ایجاز | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب بعد از ابر اثر بابک زمانی

کتاب بعد از ابر

نویسنده:بابک زمانیانتشارات:انتشارات ایجازدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

دسته‌بندی
رمان۱ مورد دیگر

معرفی کتاب بعد از ابر

کتاب بعد از ابر اولین رمان بابک زمانی نویسنده و شاعر ایرانی است که داستانی واقعی را بازگو می‌‌کند. داستان کتاب پیرامون اتفاقی است که در روستای غرق‌‌آب در ایلام رخ می‌‌دهد. این کتاب نخستین بار در سال ۱۳۹۷ توسط نشر ایجاز به چاپ رسید و با پرفروش‌شدنش به‌سرعت به چاپ‌‌های بعدی رسید. این اثر تاکنون بیش از بیست و هشت بار تجدید چاپ شده است.

درباره کتاب بعد از ابر اثر بابک زمانی

کتاب بعد از ابر بر اساس داستانی واقعی نوشته شده است. بابک زمانی، ماجرای سدسازی اشتباه در منطقه‌‌ی غرق‌‌آب در ایلام را دست‌‌مایه‌‌ی داستان خود قرار داده است. سدسازی غلط در این منطقه باعث بحران آب و خشکسالی برای اهالی منطقه می‌‌شود و اهالی این منطقه در وضعیتی سخت و بحرانی زندگی می‌‌کنند. داستانِ رمان درباره‌‌ی سختی‌‌ها و مشقت‌‌هایی است که افراد روستا با آن روبه‌رو شده‌‌اند. این رمان برپایه‌‌ی اتفاقات واقعی نوشته شده است و نویسنده صرفا با عوض کردن اسامی اشخاص و پر و بال دادن به برخی از موقعیت‌‌ها، آن را به رشته‌‌ی تحریر درآورده است.

بابک زمانی خود اهل ایلام است، بنابراین توانسته تا حدود بسیار زیادی به بافت و فرهنگ موجود در این منطقه نزدیک شود. رمان بعد از ابر بخشی از واقعیت‌‌های موجود در مناطق محروم ایران را نشان می‌‌دهد. رنج‌‌ها و محنت‌‌هایی که اهالی روستای غرق‌‌آب به دلیل مهندسی غلط در احداث سد در بافت این داستان متحمل می‌‌شوند، خود گویای واقعیت تلخی است که در لایه‌‌های پنهان مناطق دورافتاده‌‌ی ایران جاری و ساری است. کتاب بعد از ابر پس از انتشار در سال ۱۳۹۷ و دریافت بازخوردهای مثبت از خوانندگان در سال ۱۴۰۰ به انگلیسی ترجمه شد. ترجمه‌‌ی انگلیسی این رمان توسط مانا خسروشاهی انجام شد و در دسترس مخاطبان انگلیسی‌‌‌زبان قرار گرفت.

خواندن و خرید کتاب بعد از ابر را به چه کسانی پیشنهاد می‌‌کنیم؟

خواندن کتاب بعد از ابر را به آن دسته از افرادی که علاقه‌‌مند به داستان‌‌های واقع‌‌گرایانه‌‌ی اجتماعی ایرانِ معاصر هستند، پیشنهاد می‌‌کنیم. همچنین علاقه‌‌مندان به بافت ادبی، اجتماعی و فرهنگی ایلام نیز از خواندن این کتاب لذت خواهند برد.

چرا باید این رمان را بخوانیم؟

مخاطبان امروزی رمان در ایران، به دلیل نگاه مرکزگرایی که در اکثر رمان‌‌های ایرانی وجود دارد، از خواندنِ آثاری که آن‌‌ها را با مناطق دورافتاده‌‌ی ایران پیوند می‌‌زنند، محروم هستند. اهمیت خواندن اثری مانند بعد از ابر درست در همین‌‌جا عیان می‌‌شود. این کتاب با نشان دادن واقعه‌‌ای تلخ از مدیریت در این مناطق به کُنهِ زندگی افرادی می‌‌پردازد که در رنج و سختی در این مناطق زندگی می‌‌کنند.

درباره بابک زمانی

بابک زمانی متولد سال ۱۳۶۸ در ایلام، شاعر، نویسنده و مترجم ایرانی است. زمانی تحصیلاتش را در رشته‌‌ی فیزیک به انجام رسانید و پس از آن با ترجمه‌‌ی برخی از مطرح‌‌ترین مجموعه‌‌ اشعارِ اروپایی همچون «برای مرگ و زندگی» و «بهشت نیمه‌‌کاره» اثر توماس گوستا ترانسترومر و «نفس عمیق» اثر یانیس ریتسوس در بازار نشر برای خود اسم و رسمی به پا کرد. زمانی در سال‌‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ به ترتیب مجموعه اشعار خودش با نام‌‌های «اجسام» و «اعداد» را نوشت که توسط انتشارات فصل پنجم روانه‌‌ی بازار گردیدند. بابک زمانی در سال ۱۳۹۷ ، اولین رمان خود را با نام «بعد از ابر» منتشر ساخت.

از جمله مهم‌‌ترین ویژگی آثار زمانی، ارادت وی به مناطق کردنشین ایران است. بافت موجود در این ناحیه از ایران در آثار زمانی به‌خوبی به مخاطب القاء می‌‌شود. پس از موفقیت کتاب بعد از ابر در بازار نشر، بابک زمانی دست به تجربه‌‌ی جدیدی زد و آن نگارش کتاب «لطفا یکی مرا از مرگ نجات دهد» بود. این کتاب حاوی گفتگوهایی است که نویسنده در طی چهار سال با افراد مختلف پیرامون دلتنگی و تنهایی انجام داده است.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۰

حجم

۰