به پا خاستن برای انسانیت

دانلود و خرید به پا خاستن برای انسانیت

چگونه مسئولیت‌پذیری موجب تغییرات ژرف در زندگی می‌شود

۴٫۵ از ۸ نظر
۴٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود   به پا خاستن برای انسانیت  نوشته  جان ایزو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
دقت داشته باشید که در چه محدوده‌ای می‌توانید اقدام کنید و در اطرافتان چه کسانی ممکن است تحت تأثیر رفتارها و اقداماتتان قرار گیرند. تصور کنید اگر از این به‌بعد بیشتر بخندید، چند نفر در اطرافتان به شما لبخند خواهند زد!
استادی
به‌اندازه‌ای ساده باشید که تصور کنید می‌توانید امور را تغییر دهید.
استادی
باید مطمئن شویم که قدر خودمان را می‌دانیم. اگر به سختکوشی علاقه‌مند و تا حد ممکن خلاق باشیم، از آنچه فکرش را می‌کنیم پیشرفتِ بیشتری و دستاوردِ بزرگ‌تری خواهیم داشت.»
استادی
وقتی صدای منفی می‌گوید: «چرا من؟» آن را با «چرا من نه؟» جایگزین کنید.
استادی
خیلی از ما انسان‌ها به‌دلیل نقاشی‌هایی از موانع که در واقعیت وجود ندارند، برای تغییردادن اوضاع بپانمیخیزند. در حقیقت خودمان آن‌ها را در ذهنمان کشیده‌ایم.
استادی
پرسش اصلی همیشه این است: «به‌رغم همه محدودیت‌های موجود، تصمیم داری چه‌کار کنی؟»
استادی
افرادِ با شیوه نگرش ایستا بر این باورند که دارای ویژگی‌ها و استعدادهای ثابت و غیرقابل تغییرند، اما افرادِ با شیوه نگرش پویا بر این باورند که می‌توانند رشد کنند و مهارت‌های جدیدی بیاموزند.
استادی
هر بار که کسی می‌گوید: «هیچ‌وقت چیزی تغییر نخواهد کرد»، به چالش‌کشیدن او را مأموریت خود قرار دهید.
استادی
به‌جای آنکه دیگران را برای یک مشکل سرزنش کنید، مچ خود را بگیرید. از خودتان بپرسید: «من در شکل‌گیری این مشکل چه نقشی داشته‌ام؟» و «برای بهترشدن اوضاع چه‌کار می‌توانم بکنم؟»
استادی
صاحب شرکت زباله‌ای را جلوی در مغازه دید؛ خم شد و آن را برداشت. سپس ته‌سیگاری را از روی زمین برداشت و بعد شروع کرد به کندن آدامسی که در پیاده‌رو افتاده بود. هوارد به او گفته بود: «نیازی نیست شما این کار را انجام بدهید. یک نفر را صدا می‌زنم که بیاید و این کار را انجام دهد». صاحب مسن شرکت مستقیم به چشمان هوارد نگاه کرده و گفته بود: «هوارد! اگر من نه، پس چه کسی؟ اگر الان نه، پس کی؟»
استادی