مزخرفات فارسی

دانلود و خرید مزخرفات فارسی

۴٫۷ از ۱۸ نظر
۴٫۷ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود   مزخرفات فارسی  نوشته  رضا شکراللهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

آرمان میرزاخانی
کتاب خیلی خوبی هست. مشابه این کتابو ندیده بودم. واقعا با این سیستم آموزشی که داریم جای خالی چنین کتابها و آموزش هایی زیاد حس میشه، امیدوارم کتابهایی با این مضمون رو از نویسنده ها و ویراستارهای دیگر و بهتر هم ببینیم.
ترنج
اولین هدف از (حفظ) بقای فارسی اینه که حداقل میشه منظورمون رو درست به مخاطب منتقل کنیم شرمنده ام ولی نظر جنابعالی رو چند بار خوندم تا فهمیدم دقیقا چی فرمودید! ضمن احترام کلماتی مثل سرسام آور، مته، لجاجت، ان شاءالله و... وقتی صحیح نوشته یا ادا بشن بهتر معنا منتقل میشه.
raha
در همین دوره ای که به قول شما به سرعت داره به سمت علم جلو میره، شما حجم سرمایه گذاری روی حوزه های هویتی و فرهنگی رو ببین، واقعا از خوندن نظر شما متاسف شدم
بدون نام
زبان تنها راه ارتباطی انسان است تا جایی که بعضی فلاسفه فرق انسان با حیوان را قوه نطق انسان میداند و و قرآن نیز از آن به عنوان نعمت ویژه یاد می کند خلق الانسان. علمه البیان اگر نگوییم همه عنصر فرهنگی لااقل بخشی قابل توجه ای از فرهنگ غنی ما وابسته به زبان ماست مانند اشعار سعدی حافظ مولانا نه تنها در ایران بلکه در کل جهان نیز همینطور است مثل داوسکی شکسپیر و... اگر زبان فارسی را از دست بدهیم بی تردید فرهنگ غنی خودمان را از دست میدهیم .
يوسفيان
بیشتر خواندنی است تا شنیدنی یا بهتر است نوشته قسمتی از کتاب برای درک بهتر حاضر باشد شنیدنش نیاز به تمرکز زیاد دارد البته مقالات نویسنده در فضای وب موجود است و میتوان مراجعه کرد
TOORAN
مطالب جذابی دارد، خواندن و شنیدنش توصیه می شود، بخصوص که در تایپ پیامک و به اشتراک گذاشتن محتوا در فضای مجازی، تحقیر زبان فارسی را زیاد شاهدیم.
Hadi pha
کتاب در مورد اشتباهات نوشتاری و گفتاری بود و به مسائل و واژه های روز هم پرداخته بود مثل emoji ،کتاب با سبک طنز نوشته شده و نه تنها خسته کننده نیست بلکه جذابه فقط تنها مشکلش اینه باید واژه ها را ببینید تا درک کنید ولی کتاب صوتی هست برای همین کمی سخته ارتباط برقرار کردن من اینقدر این کتاب برایم جالب بود که نسخه چاپی را هم خریدم.
کاربر ۱۳۸۳۰۸۹
برای اینکه بیشتر به زبان‌مان، نوشتارمان و فارسی ارزشمندمان اهمیت بدیم؛ خواندن (گوش دادن) اش را خوب می‌دانم. طنز کمرنگ و ظریفی هم دارد که باعث می‌شود کسل‌کننده و شبیه کلاس‌های دستور زبان فارسی نشود.
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
معاینات فارسی مزخرفات فارسی، کتابی‌ست که سعی دارد با شوخ‌طبعی و زبان طنز، غلط‌ها و ایرادهای نوشتاری و گفتاری ما را مورد نقد و بررسی قرار دهد. این اشتباهات فاحش گاهی تا حدی در زبان معیار ما زیاد، همه‌گیر و مصطلح می‌شود. جالب توجه اینجاست که هیچ کسی از این اشتباهات در امان نبوده و ممکن است به ضرس قاطع از آن‌ها استفاده کند، بی آن که بداند، دستور زبان یا کلمات اشتباهی را به کار می‌برد. رضا شکراللهی نویسنده‌ی با تجربه و با سابقه‌ی ژورنالیستی این کتاب، انتخاب‌های مناسبی را در بیان این معضلات زبانی مطرح می‌کند. همراه شدن نقد با طنز نیز، بر شیرینی قلم نویسنده افزوده و متن را دلنشین‌تر کرده است. ناگفته نماند، روایت نویسنده از اتفاقاتی که برای او افتاده است، مصداق‌های جالب و مناسبی برای موارد بی‌کران اشتباهات پرکاربرد در فارسی معیار است. برشی از کتاب خبرنگار ایسنا از من پرسید: «برای "انتقام گرفتن" بگوییم تصفیه حساب یا تسویه حساب؟» گفتم: «این از آن بحث‌هایی است که غور در آن آدم را به دردسر می‌اندازد.» و خودم را انداختم به دردسر. معنای لغوی تصفیه و تسویه روشن است و بحثی در آن‌ها نیست. تصفیه یعنی پاک کردن، صاف کردن، پالایش و عناصر بیگانه را از چیزی بیرون کردن و در معنای دقیق عربی، خالص کردن. همچنان که مثلا خون را تصفیه می کنیم نه تسویه. تسویه هم یعنی مساوی کردن، هموار و هم‌سطح کردن یا، به تعبیر دهخدا، راست کردگی و برابری. همچنان که در حسابداری‌ها، وقتی بستانکاری را با بدهکاری برابر می‌کنند، به آن می‌گویند تسویه نه تصفیه. شکراللهی و ویراستاری رضا شکراللهی ویراستار، نویسنده و روزنامه‌نگار در سال 1351 در نجف‌آباد به دنیا آمد. وی در دانشکده‌ی صدا و سیما در رشته‌ی کارگردانی فیلم تحصیل کرده و ویراستاری متن‌های ادبی رادیو فرهنگ را بر عهده داشته است. شکراللهی در روزنامه‌ی «سلام» و با در اختیار داشتن دو ستون «شیرینی زبان» و «مزخرفات فارسی» فعالیت داشته است. تخصص اصلی و مهم‌ترین دل مشغولی وی ویراستاری کتاب‌های داستانی به‌خصوص رمان است. از میان نشرهایی که او با آن‌ها در این زمینه کار کرده‌است می‌توان به انتشارات ققنوس، چشمه و افق اشاره کرد.
AVA
سلام خیلی کامل و دقیق👍
آنشرلی
لطفا نسخه الکترونیکی اش رو هم قرار بدین🙏
کوسه جان
بک سری به سایت این نویسنده بزنید خود نویسنده این مطالب رو به صورت سلسله پست هایی درون سایتشون قرار داده(خوابگرد)
کوسه جان
شماهم اگر علاقه مندید با نویسنده ی این کتاب یعنی رضا شکراللهی‌اشنا بشید پیشنهاد می گنم که یه سر کوچک و ریزی به سایت نویسنده بزنید اسم سایت “خوابگرد” است
صفحه قبل۱صفحه بعد