فلسفه در دادگاه ایدئولوژی

دانلود و خرید فلسفه در دادگاه ایدئولوژی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود   فلسفه در دادگاه ایدئولوژی  نوشته  رضا داوری اردکانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
وقتی مدعی می‌شوید که فلان نظر آثار و نتایج دارد و کسانی از آن سوء استفاده می‌کنند، اصل آزادی را نفی کرده‌اید و مگر نه این است که آزادی همواره به‌بهانه حفظ مصلحت سلب می‌شود.
م . مصفا
تکلیف همه چیز با تکنیک معین می‌شود. کمال بشر کمال تکنیک است. خوب‌ها و بدها را هم با مقتضای قدرت تکنیک می‌شناسند و می‌سنجند.
م . مصفا
دکتر فاوستوس از علم و فضیلتی که داشت چشم پوشید تا چیزی دیگری را که وسوسه تملک آن را مفیستوفلس در دل او ایجاد کرد، به‌دست آورد.
م . مصفا
با غلبه غرب و انتشار و رواج شیوه زندگی غربی دیگر کسی با باطن کاری ندارد. ظاهر مواریث و مواریث ظاهری را احیانآ بسیار گرامی می‌دارند و کمال انسانیت را در نگاهداری آداب قدیم و جمع آن‌ها با ظواهر تجدد (که در نظرشان مواد مصرفی تکنولوژیک است) می‌دانند من هند و پاکستان و چین و تایلند و اندونزی و مالزی و افغانستان امروز را شرق و شرقی نمی‌دانم
م . مصفا
بنیادگرایی محصول شکست در راه تجددمأبی و نشانه حسرت واماندگی از تجدد و مظهر نیست انگاری بیرون آمده از پوسته غربی و در آمده به‌لباس شریعت است وگرنه نهضتی که نمی‌داند چه باید بکند و همه چیز را ویران می‌کند، نهضت نیست، ویرانگری و نیست‌انگاری است.
م . مصفا
روشن کردن وضع مظلومان و شاهدان ظلم صورتی از اعتراض برضد ستم و ستمگر و لازمه مقابله با آن است.
م . مصفا
صفحه قبل۱صفحه بعد