لوگو طاقچه
زیر چتر تابستان با معرفی ۸ کتاب برای نوجوانان

معرفی رمان های مناسب برای نوجوانان

در 2 دقیقه بخوانید
173,549 بازدید

کتاب‌هایی که در دوران نوجوانی می‌خوانیم شاید اولین کتاب‌های جدی زندگی‌مان باشند. آنها ما را به دنیایی می‌برند که تا کنون تجربه‌شان نکرده‌ایم. طعم یک زندگی جدید را برای ما به ارمغان می‌آورند. شاید حتی بعضی رویاهایمان از دل همان کتاب‌ها درآمده باشد. کتاب هایی که در نوجوانی می‌خوانیم هرگز از یادمان نمی‌رود. طعم شیرین‌شان تا سال‌ها زیر دندانمان می‌ماند. در این یادداشت چند کتاب که مناسب نوجوانان هستند معرفی کرده‌ایم. اگر نوجوان هستید یا به دنبال چند کتاب برای نوجوانان خانواده‌تان می‌گردید، کتاب‌های معرفی شده در این لیست می‌تواند به شما کمک کند.

این لیست مناسب سنین ۱۳ تا ۱۸ سال است. ما سعی کردیم در یادداشت‌های جداگانه‌ای کتاب‌های دقیق‌تری برای سنین مختلف معرفی کنیم. آن‌ها را در لینک های زیر می‌توانید پیدا کنید:

همچنین پیشنهاد می‌کنیم یادداشت « معرفی کتاب‌های ترسناک برای نوجوانان» را هم بخوانید.

اگر به کتاب‌های علمی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم یادداشت « معرفی کتاب‌های علمی برای کودکان و نوجوانان» را هم بخوانید.

انجمن شاعران مرده

انجمن شاعران مرده

نویسنده: ان. اچ کلاین باوم

مترجم: زهرا طراوتی

نشر نیماژ

اطلاعات بیشتر و دانلود

این کتاب ماجرای چند دانش‌اموز دبیرستانی است که در مدرسه‌ای بسیار معتبر و سخت‌گیر درس می‌خوانند. مدرسه‌ای که در آن همه دانش‌آموزان باید سخت درس بخوانند تا راهی دانشگاه‌های معتبر و رشته‌های خوب شوند. اما با ورود معلم ادبیات جدید به مدرسه، بچه‌ها با معنای جدیدی از زندگی آشنا می‌شوند. آن‌ها می‌فهمند تنها راه موفقیت رشته‌های خاص و دانشگاه‌های خاص نیست. خود این معلم ادبیات از دانش‌اموزان قدیمی همین مدرسه بوده. روزی یکی از دانش‌اموزان در کتابخانه دانشگاه از موضوعی خبردار می‌شود که پرده برداشتن از این راز فقط از عهده معلم جدید بر می‌آید و فهمیدن این راز باعث می‌شود بچه‌ها تصمیم جدیدی بگیرند.

بادبادک‌باز

بادبادک‌باز

نویسنده: خالد حسینی

مترجم: پریسا سلیمان زاده

انتشارات مروارید

اطلاعات بیشتر و دانلود

رمان بادبادک باز جنبه‌های مختلف یک زندگی را نشان می‌دهد، و از فرهنگ یک ملت می‌گوید، از تناقض‌های و از رسم‌های مردم می‌گوید. ولی داستان اصلی، ماجرای بین دو دوست به نام‌های امیر و حسن است. امیر و حسن هردو باهم بزرگ شده‌اند و رشد یا‌فته‌اند. امیر پسر یک ارباب است ولی حسن پسر خدمتکاری است که در خانه پدر امیر کار می‌کرد.

حسن یک انسان پاک و ساده بود که با تمام وجودش خود را فدای امیر کرد. در جای جای داستان دردی که در زندگی حسن خفته کاملا قابل لمس است، به‌طوری که با خواندن داستان محال است بغض تمام وجودتان را نگیرد.

بادبادک ‌باز نخستین اثر منتشرشده‌ی خالد حسینی، نویسنده افغان است. این رمان به زبان انگلیسی است. بادبادک باز نخستین اثر یک نویسنده‌ی افغانستانی به زبان انگلیسی محسوب می‌شود. در سال ۲۰۰۷ میلادی فیلم نیز براساس این کتاب ساخته شد.

خالد حسینی از فرمول ساده‌ای برای نوشتن رمان‌هایش استفاده می‌کند: او از ترکیب خیر و شر در بستری ناآرام استفاده می‌کند تا در آن سرگذشت شخصیت‌های داستانش را به تصویر بکشد. داستان‌های او پیچیده نیستند و رنجِ به‌تصویرکشیده‌شدۀ شخصیت‌های این داستان‌ها قابل لمس است. خالد با احساسات عمیق انسان‌ها سروکار دارد. بازگوییِ این احساسات است که قلب خوانندگان را به کتاب‌های او پیوند زده‌ است.

داستان را امیر برای ما تعریف می‌کند، امیر یک نویسنده‌ی اهل افغانستان ساکن کالیفرنیا است که برای نجات یک بچه راهی افغانستان می‌شود؛ افغانستانی که به خاطر طالبان یکی از سخت‌ترین دوران تاریخ چند هزار ساله‌اش را سپری می‌کند و به بهانه‌ی این سفر امیر شروع به تعریف داستان زندگی‌اش می‌کند. روایت این رمان دوستی امیر با حسن است؛ امیر در ۱۲ سالگی به دوست خود حسن خیانت می‌کند و این گناه تا سال‌ها او را عذاب می‌دهد و حتی شادترین لحظات زندگی را برای او تیره و تار می‌کند. با حمله روس‌ها به افغانستان امیر با پدرش از افغانستان فراری می‌شوند. در این زمان طالبان حسن و همسرش را به قتل می‌رسانند و تنها پسری معصوم (سهراب) از باقی می‌ماند، پسری که اسیر طالبان است. امیر به‌خاطر جبران خیانتش نسبت به حسن تصمیم می‌گیرد به افغانستان برگردد و پسرک را نجات دهد.

یاران حلقه (جلد ۱ از ارباب حلقه‌ها)

یاران حلقه (جلد ۱ از ارباب حلقه‌ها)

نویسنده: جی. آر. آر. تالکین

مترجم: رضا علیزاده

انتشارات روزنه

اطلاعات بیشتر و دانلود

سه‌‌گانه‌ی ارباب حلقه ها یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین کتاب‌های ادبیات قرن ۲۱ است. جان رونالد تالکین نویسنده و زبان شناس انگلیسی این مجموعه داستان را در قالب فانتزی-حماسی و در طول ۱۲ سال نوشت. نام هر کدام از قسمت‌های این مجموعه به ترتیب عبارت است از: یاران حلقه، دو برج، بازگشت به پادشاه.
تالکین بخش زیادی از رمانش ارباب حلقه‌ها را در زمان جنگ جهانی دوم نوشت. شرایط وحشتناک آن دوره باعث شد تالکین جهانی را پر از زشتی و خشونت به تصویر بکشد. اما این همه‌ی ماجرا نبود. تقلای شخصیت های ارباب حلقه هابرای غلبه بر تاریکی و نجات سرزمین و ناامید نشدن آن‌ها موضوعی است که باعث می شود این کتاب را بخوانیم. فارغ از مضمون آن، ارزش کار تالکین به عنوان یک اثر ادبی بزرگ بر کسی پوشیده نیست. تالکین با تکیه بر دانش زبان‌شناسی خود کتابی پر از پیچیدگی، جزئیات و ظرافت آفرید. تا حدی که بسیاری از منتقدان ادبی اثر او را به عنوان نقطه تحول ژانر ادبیات فانتزی می‌دانند.

اگر دوست دارید بیشتر با این مجموعه کتاب و تفاوت‌های کتاب‌ها با فیلم‌های سینمایی ساخته شده بر اساس آن آشنا شوید و نقشه ورود به دنیای تالکین را در دست داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم یادداشت «ارباب حلقه‌ها از کتاب تا فیلم سینمایی» را بخوانید.

همچنین این کتاب به صورت نمایش صوتی هم تهیه شده است.

بخشی از ارباب حلقه‌ها (۱) رابشنوید.

ارباب حلقه‌ها (۱) جی. آر. آر. تالکین
گوینده: یاسین طیب نعیمی
اطلاعات بیشتر و دانلود کتاب صوتی

النور و پارک

النور و پارک

نویسنده: راول رینبو

مترجم: سمانه پرهیزکاری

انتشارات میلکان

اطلاعات بیشتر و دانلود

این رمان ماجرای عشق دو نوجوان به نام‌های النور و پارک است. عشقی که آن‌ها را بزرگ و برای ورود به دنیای بزرگسالی آن‌ها را آماده کرد.
ماجرا از این قرار است که النور دختر ۱۶ ساله چاق و مو قرمزی است که در خانواده فقیر و پر از مشکلات ریز و درشتی بزرگ شده. ناپدری النور از او، خواهر و برادرهایش و همچنین مادرش سو استفاده می‌کند و آن‌ها را اذیت می‌کند. ناپدری همیشه مست النور حتی حریم خصوصی آن‌ها را محترم نمی‌داند و در حمام را هم برداشته. النور برای بیرون رفتن همیشه سعی می‌کند لباس‌هایش را وصله و پینه کند.
وقتی در اولین روز مدرسه وارد سرویس مدرسه شد، همه ی بچه‌ها از این که النور کنار آن‌ها بنشیند، ابا داشتند و مدام او را به خاطر سر و وضعش مسخره می‌کردند.

از طرفی پارک پسری دورگه آمریکایی-کره‌ای است که سر و شکلش بیشتر شبیه مادره کره‌ای‌اش است تا پدر آمریکاییش. پارک حتی به ورزش مورد علاقه‌ پدرش یعنی تکواندو هم علاقه ندارد. خانواده آن‌ها شاد و پر از عشق است و پارک به جز شرمندگی از سر و شکل آسیایی‌اش مشکل دیگری ندارد.

آشنایی و دوستی النور و پارک باعث می‌شود هر دو نفر بیشتر بتوانند با شرایطشان کنار بیایند و ارزش بیشتری برای زندگی قائل باشند. علاوه بر این هر کدام یاد گرفتند قوی باشند و مشکلاتشان را حل کنند. این کتاب برای خیلی از بچه‌های دبیرستانی مطالب آموزنده‌ای در زمینه خشونت خانگی، عشق، دوست داشتن بدن و مقابله با تمسخرهای دسته جمعی در گروه‌های نوجوانانه دارد.

پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر کتاب‌های معرفی شده در این یادداشت، نگاهی هم به قفسه کتاب های پرفروش نوجوانان در طاقچه بیندازید:

یک شب فاصله

یک شب فاصله

نویسنده: جنیفر ای.نیلسن

مترجم: عادله قلی‌پور

انتشارات پرتقال

اطلاعات بیشتر و دانلود

این کتاب مناسب برای نوجوان بالاتر از ۱۳ سال، ماجرای دختربچه‌ای ۱۲ ساله است که درآلمان و در زمانی که میان آلمان شرقی و غربی و دو طرف دیوار برلن جنگ است زندگی می‌کند. فضایی دلهره‌آور و وحشتناک که زندگی را برای همه آدم‌ها حتی بچه‌ها سخت کرده است. گرتا در این فضا سعی می‌کند از دیوار رد شود تا طعم آزادی را بچشد.

در این کتاب جذاب شما با شجاعتی رو به رو می‌شوید که حتی خیلی از آدم‌های بزرگتر هم ندارند و با مفاهیمی عدالت، ظلم، آزادی وتعلق به خانواده را در بستری داستانی اشنا می‌شوید. این کتاب جذاب را انتشارات پرتقال منتشر کرده است.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان هستید، سری به کتاب‌های فهرست لاک پشت پرنده بزنید:

هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر و سنگ جادو

نویسنده: جی.کی. رولینگ

مترجم: سعید کبریایی

آوانامه

اطلاعات بیشتر و دانلود

هری پاتر و سنگ جادو اولین جلد از مجموعه‌ی هشت جلدی هری‌ پاتر است. هری پاتر شخصیت اصلی این مجموعه داستانی جذاب، خواندنی و سرشار از جادو دارد. او یک روز متوجه می‌شود که به این دنیایی که در آن زندگی می‌کند تعلق ندارد. اما راه چاره چیست؟ هری پاتر متوجه می‌شود دنیای دیگری وجود دارد که او واقعا متعلق به آن‌جاست. دنیای جادو. هری موفق می‌شود وارد قطاری شود که به مدرسه‌ی جادوگری هاگوارتز می‌رود. در آن مدرسه یاد می‌گیرد چطور از وِردهای جادوگری استفاده کند و دوستانی برای خودش پیدا می‌‌کند و به این ترتیب وارد دنیای اسرآمیز جادو می‌شود.

مجموعه کتاب های هری پاتر یکی از محبوب ترین کتاب ها برای نوجوانان هستند. 

نحسی ستاره‌های بخت ما

نحسی ستاره‌های بخت ما

نویسنده: جان گرین

آوانامه

اطلاعات بیشتر و دانلود

«نحسی ستاره‌های بخت ما» یک داستان عاشقانه است. ولی عاشقانه‌ای متفاوت از آنچه که تا به حال خوانده‌ایم. تفاوتی که باعث می‌شود این عاشقانه تبدیل به یک تراژدی شود. هیزل دختر نوجوانی است که مبتلا به سرطان است و روزهای سختی را می‌گذراند. پدر و مادرش فکر می‌کنند اگر در یک جلسه‌ی درمان گروهی شرکت کند شاید برایش مفید باشد. اما شرکت در این جلسه آغاز تجربه‌ی جدیدی برای اوست.

کتاب فوق‌العاده جذاب و پرکشش است. با خواندن اولین صفحه دیگر نمی‌توانید آن را کنار بگذارید. نام کتاب بر اساس یکی از نوشته‌های شکسپیر از کتاب ژولیوس سزار انتخاب شده است: «بروتوس عزیز، نحسی در ستاره‌های ما نیست، بلکه در خودمان است که حقیر هستیم.»

این کتاب به ده زبان مختلف ترجمه شده و موفق شده در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال قرار بگیرد.

سیزده دلیل برای اینکه … (ویراست جدید)

سیزده دلیل برای اینکه … (ویراست جدید)

نویسنده: جی. اشر

مترجم: فرمهر امیردوست

انتشارات میلکان

اطلاعات بیشتر و دانلود

در مدرسه‌ها همیشه موضوع انگ و برچسب خوردن یک نفر توسط بقیه‌ی هم‌کلاسی‌ها وجود داشته و دارد. موضوعی که اگر به سرعت جمع و جور نشود، ممکن است فاجعه‌ای به بار آورد. کتاب سیزده دلیل برای اینکه به همین موضوع پرداخته است. دختر دانش‌آموزی به نام هانا در آستانه خودکشی قرار دارد، اما تصمیم می‌گیرد قبل از اینکه تصمیمش را عملی کند، برای همه‌ی کسانی که به نوعی فکر می‌کند در این تصمیمش تاثیرگذارند، نوار کاستی بفرستد و دلیل‌هایش را بگوید. هانا در مدرسه مورد هجمه‌هایی قرار گرفته که خودش واقعا در به وجود آمدن آن‌ها هیچ تقصیری نداشته.

با خواندن کتاب سیزده دلیل برای اینکه متوجه می‌شویم چقدر رفتار و حرف‌های ما به صورت خواسته و یا ناخواسته بر روی دیگران تاثیر منفی می‌گذارد و شاید بتواند آن‌ها را به مرز جنون و خودکشی برساند. پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را فارغ از سن و سالتان بخوانید. مطمئنا بعد از خواندن این کتاب بیشتر از قبل حواستان به اطرافیانتان خواهد بود.

چتر تابستان

چتر تابستان

نویسنده: لیزا گراف

مترجم: نیلوفر نیکزاد

نشر پیدایش

اطلاعات بیشتر و دانلود

آنی دختر نوجوانی است که زیادی می‌ترسد. از هر چیزی مانند مسمومیت، تصادف و بیماری‌های مختلف می‌ترسد و این ترس باعث شده خیلی از کارها را انجام ندهد یا زیادی محتاط باشد. اما همه‌ی اینها به این خاطر است که برادرش جرد به خاطر یک بیماری نادر از دنیا رفته است.

چتر تابستان داستانی است راجع به مواجهه‌ی آنی با مرگ برادرش و اینکه چطور نهایتا با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. حتی اگر شرایط مشابهی را در زندگی‌مان تجربه نکرده باشیم. این کتاب، ما را با دنیای آدم‌های بسیاری آشنا می‌کند. آدم‌هایی که عزیزی را از دست داده‌اند و به ما کمک می‌کند آنها را بیشتر و بهتر درک کنیم.

سالار مگس‌ها

سالار مگس‌ها

نویسنده: ویلیام گلدینگ

مترجم: حمید رفیعی

انتشارات بهجت

اطلاعات بیشتر و دانلود

سالار مگس‌ها داستانی نمادین و مهم است که در لیست کتاب‌های برتر دنیا به انتخاب ایندیپندنت و مجله تایم هم آمده. این کتاب ماجرای بچه‌هایی است که سوار بر هواپیما قصد داشتند به یک اردو دانش‌آموزی روند اما هواپیمای آن‌ها در یک جزیره متروکه سقوط می‌کند. در جمع آن‌ها دیگر هیچ بزرگتری وجود ندارد و حالا خودشان باید همه‌ی نیازهایشان را برطرف کنند. بعد از اینکه چم و خم رفع نیازهای اولیه مثل غذا را به دست آوردند، حالا تمایل به رهبری و حکومت بود که در بعضی از آن‌ها به وجود آمد و اینجاست که ماجرای اصلی کتاب شروع می‌شود. این کتاب به خوبی روند به خشونت و آشوب کشیده شدن یک جمع ساده را نشان می‌دهد.

درخت زیبای من

درخت زیبای من

نویسنده: ژوزه‌ م‍ائ‍ورو ده‌ واس‍ک‍ون‍س‍ل‍وس‌

مترجم: مرضیه کردبچه

انتشارات شبگون

اطلاعات بیشتر و دانلود

زه‌زه پسربچه‌ی شش ساله‌ای است که روایتگر این داستان است. داستان در برزیل اتفاق می‌افتد. زه‌زه در خانواده‌ای ۷ نفره زندگی می‌کند ولی بیشتر حرف‌هایش را برای درخت پرتغالش به اسم مینگینهو می‌زند. زه‌زه پسربچه‌ای بازیگوش است و بزرگتر از سنش به نظر می‌رسد. در اواسط داستان با مردی پرتغالی آشنا می‌شود و روند داستان شکلی تازه می‌گیرد. بعد از انتشار این کتاب می‌گفتند از اشک‌هایی که برای آن ریخته شده رودخانه‌ی آمازون پرآب‌تر شده است! بنابراین اگر آماده‌ی اشک ریختن نیستید سراغ این کتاب نروید. کتاب باعث می‌شود با لطیف‌ترین احساسات انسانی مواجه شوید و در نهایت برای همان اشک بریزید.

نویسنده‌ی کتاب ژوزه واسکونسلوس است. او کتاب را در ۱۲ روز نوشته است. هرچند که به گفته‌ی خودش بیست سال داستان را در درونش پرورانده بود. کتاب با استقبال فوق‌العاده‌ای مواجه شد و تا کنون به چندین زبان ترجمه شده و چندین فیلم و تئاتر از روی آن ساخته شده است.

قصه‌های مجید ۱

قصه‌های مجید ۱

نویسنده: هوشنگ مرادی کرمانی

نوین کتاب گویا

اطلاعات بیشتر و دانلود

مجید پسربچه‌ی اصفهانی بامزه‌ای است که قصه‌هایش در کتابی با عنوان «قصه‌های مجید» به نویسندگی هوشنگ مرادی کرمانی به چاپ رسیده است. کتاب شامل قصه‌های کوتاه است که شخصیت اصلی همه‌ی آنها مجید است. نویسنده داستان‌ها را با الهام از زندگی خودش و اتفاقاتی که شاهد آن بوده نوشته است. این قصه‌ها در سال ۱۳۵۳ برای اولین بار منتشر شد. بعدها از روی آن سریال قصه‌های مجید ساخته شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

اگر به دنبال کتابی برای نوجوانان اطرافتان هستید که خواندن آن آسان باشد و اوقات فراغت خوشی در کنارش داشته باشد، این کتاب انتخاب مناسبی است. علاوه بر این می‌توانید آن را در کنار هم بخوانید و با هم از خواندنش لذت ببرید.

اگر این مطلب را دوست داشتید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب زیر را هم مطالعه کنید

بیرون ذهن من

بیرون ذهن من

نویسنده: شارون اِم. دراپر

مترجم: آنیتا یارمحمدی

نشر پیدایش

اطلاعات بیشتر و دانلود

ملودی دختری است که داستان زندگی‌اش از سه سالگی تا یازده سالگی در این کتاب روایت می‌شود. او نمی‌تواند حرف بزند و راه برود اما برخلاف ظاهرش در درونش اتفاقات دیگری در جریان هستند. ملودی بسیار باهوش‌تر از همکلاسی‌هایش است. حتی از افرادی که سعی می‌کنند معالجه‌اش کنند هم، پیشی می‌گیرد. اما در نهایت او روشی پیدا می‌کند که بتواند با اطرافیانش ارتباط برقرار کند.

خواندن این کتاب برای نوجوانان فرصت خوبی است که نگاهی دوباره به زندگی کسانی بیاندازیم که با معلولیت مواجه هستند. شاید خواندن این کتاب باعث شود نگاهی متفاوت به آنها داشته باشیم و بتوانیم ارتباط بهتری با آنها برقرار کنیم. پس پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را به دیگران هم معرفی کنید.

جایی که عاشق بودیم

جایی که عاشق بودیم

نویسنده: جنیفر نیون

مترجم: فرانک معنوی

انتشارات میلکان

اطلاعات بیشتر و دانلود

وایلت و فینچ نوجوان در اثر یک حادثه و در یک موقعیت عجیب با هم آشنا می‌شوند. هرکدام درگیر بحران‌های روحی مانند افسردگی و خودکشی بوده‌اند که همچنان از آن رها نشده‌اند. در ادامه داستان در رابطه‌ای که شکل می‌دهند بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند. این داستان یک داستان عاشقانه و هیجان‌انگیز است که از همان ابتدای کار خواننده را مجذوب خود می‌کند. مواجهه‌ای که هر کدام از این دو نفر با یکدیگر، دیگران، خانواده و مدرسه دارند، دستمایه‌ی ماجراهای کتاب است.

این کتاب در سال ۲۰۱۵ در آمریکا منتشر شد و بلافاصله با استقبال چشمگیری مواجه شد. به گفته‌ی نویسنده رابطه‌ی بین دو شخصیت اصلی کتاب الهام گرفته از رابطه‌ای است که در دوران جوانی داشته و به همین دلیل نوشتن راجع به آن برایش دشوار بوده است.

فعلا خوبم

فعلا خوبم

نویسنده: گری دی اشمیت

مترجم: آرزو احمی

نشر پیدایش

اطلاعات بیشتر و دانلود

داستان درباره‌ی پسربچه‌ای به اسم داگ است که با شرایط جدید و سختی در زندگی‌اش مواجه شده است. تازه خانه‌شان را عوض کرده‌اند، پدرش بیکار است، برادرش از جنگ ویتنام بازگشته و مجروح شده و برادر دیگرش به سرقت متهم شده است. داگ در مدرسه هم با مشکلاتی مواجه شده است. در کنار همه‌ی اینها داگ با اتفاقات جدیدی روبرو می‌شود.

داستان این کتاب سرشار از کمدی و تراژدی است. گری. دی. اشمیت به خاطر نوشتن این کتاب برنده‌ی چندین جایزه (جایزه‌ی کتاب برجسته در بخش کتاب کودکان ۲۰۱۲، جایزه‌ی ادیسه برای تولید کتاب صوتی ۲۰۱۲) شده است. متن کتاب جذاب و روان است و تا انتها از خواندنش دست نخواهید کشید.

بچه‌های خاص خانه خانم پریگرین

بچه‌های خاص خانه خانم پریگرین

نویسنده: رنسام ریگز

مترجم: پیمان اسماعیلیان

نشر پیدایش

اطلاعات بیشتر و دانلود

خانه‌ی خانم پریگرین جای عجیبی است. البته نه از همان ابتدا که واردش می‌شوید. در ابتدا همه چیز عادی به نظر می‌رسد اما هر کدام از بچه‌هایی که اینجا هستند یک ویژگی خاص و غیر معمولی دارند. یک ویژگی که آنها را از بقیه متمایز می‌کند. جیکوب ۱۶ ساله به دنبال خاستگاه پدربزرگش می‌گردد و در این جستجو با خانه‌ی خانم پریگرین مواجه می‌شود. خانه‌ای که در یک جزیره‌ی متروک و دورافتاده است.

کتاب داستانی ماجراجویانه و فانتزی دارد که همراه با عکس‌های قدیمی که در صفحات کتاب چاپ شده است جذاب‌تر هم می‌شود و مناسب و باب میل نوجوانان است. از روی این کتاب فیلمی به کارگردانی تیم برتون ساخته شده است.

روزهای گرم تابستان فرصت مناسبی است برای مطالعه نوجوانان. در این یادداشت چند کتاب برای نوجوانان را معرفی کردیم. اما تعداد کتاب‌های خوبی که برای نوجوانان نوشته شده بیشمار است. همه‌ی ما یک روز از دوره‌ی نوجوانی عبور می‌کنیم و آن سال‌ها را پشت سر می‌گذاریم اما همیشه می‌توانیم به چند کتاب برای نوجوانان بازگردیم و یادی از دوره‌ی نوجوانی بکنیم. علاوه بر این کتاب‌های نوجوان همیشه داستان‌هایی برای شگفت‌زده کردن‌مان دارند. داستان‌هایی که با وجود گذشت سال‌ها باز هم برایمان جالب باشد و در جا ما را میخکوب کند. حتی اگر مدتی است که اسم بزرگسال روی ما خورده، گاهی خوب است که برگردیم و سری به طبقه‌ی «کودک و نوجوان» بزنیم. اطمینان دارم پشیمان نمی‌شویم.

شما می‌خواهید برای تابستان چه کتابی بخوانید؟


Avatar

الهه ابوالحسنی


اشتراک گذاری یادداشت
3.6 11 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
80 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
نمایش همه کامنت ها
یادداشت های مشابه

دانلود کتاب از اپلیکیشن طاقچه

نصب طاقچه