لوگو طاقچه
بهترین کتاب های صوتی موفقیت

معرفی بهترین کتاب های صوتی موفقیت

در 4 دقیقه بخوانید
5,562 بازدید

همه ما در زندگی دوست داریم از زمان محدودی که در اختیار داریم، بهترین استفاده را بکنیم و موفق شویم. موفقیت فقط در یک زمینه و یک بعد نیست. بعید نیست کسی که در تحصیلش موفق باشد، در کار آدم ناموفقی باشد. یا اگر در کارش موفق باشد، در زندگی شخصی و خانوادگیش و یا رابطه با دوستانش ناموفق باشد. همین موضوع باعث می‌شود برای اینکه در مجموع «انسان» موفقی باشیم، راه سختی در پیش داشته باشیم. کتاب‌های مختلفی هستند که به ما کمک می‌کنند مسیر درست موفقیت را پیدا کنیم. خوانن این کتاب‌ها به ما کمک می‌کنند دقیق‌تر نقشه راه زندگیمان را ترسیم کنیم و به همه ابعاد زندگیمان توجه کنیم. در این یادداشت تصمیم گرفتیم چند کتاب صوتی موفقیت معرفی کنیم.

اما چرا کتاب صوتی؟ راستش دلیل‌های زیادی درباره اینکه کتاب صوتی چه کمکی به ما می‌کنند وجود دارد. اما من چند دلیل شخصی برای گوش دادن به کتاب‌های صوتی موفقیت دارم. اولین مورد این است که برای ایجاد عادت کتابخوانی بهتر است خودمان را با شیوه‌های مختلف درگیر کتاب بکنیم. یکی از این شیوه‌ها گوش دادن به کتاب‌هاست. (دنبال کردن صفحه‌های مرتبط با کتاب در شبکه‌های اجتماعی و یا معاشرت با دوستان کتابخوان هم از دیگر راه‌های درگیری با کتاب است). موضوع دیگر این است که گاهی مطالعه یک کتاب برای ما آنقدر لذت بخش است که دلمان می‌خواهد دوباره آن را بخوانیم. اما فرصتش پیش نمی‌آید. اینجاست که نسخه صوتی کتاب‌ها به کمک ما می‌آیند. در نهایت هم عده‌ای هستند که در طول روز زمان‌هایی را به کارهایی اختصاص می‌دهند که چندان نیاز به تمرکز ندارد. برای مثال من بعضی مواقع نقاشی می‌کشم و در حین نقاشی کشیدن معمولا به کتاب‌های صوتی گوش می‌کنم.

با همه این دلیل‌ها، پیشنهاد می‌کنیم این ۵ کتاب صوتی موفقیت و انگیزشی را حتما بشنوید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم اگر به کتاب‌هایی با این موضوع علاقه دارید، شک نکنید و سری به صفحه زیر بزنید:

فرمول


در این کتاب نویسنده برخلاف بسیاری از کتاب‌های موفقیت و خودیاری رایج در بازار، سعی کرده حرف‌هایی منطبق بر واقعیت بزند و برای حرف‌هایش استدلال‌های کوچک و بزرگ زیادی آورده است. در این کتاب بارابسی ۵ قانون موفقیت را معرفی می‌کند و ادعا می‌کند هر آدم موفقی همه این قانون‌ها را در زندگیش رعایت کرده و یا به صورت اتفاقی در زندگیش پیش آمده. آن ۵ قانون عبارتند از:

عملکرد باعث موفقیت می‌شود اما وقتی عملکرد عیرقابل اندازه‌گیری است، شبکه‌ها موفقیت را تعیین می‌کنند.

عملکرد محدود است، اما موفقیت نامحدود.

موفقیت قبلی ضرب در شایستگی مساوی است با موفقیت آتی.

اگرچه موفقیت تیمی نیازمند تنوع و تعامل است، اما هر شخصی به خاطر دستاوردهای گروه است که مشهور می‌شود.

با پشتکار در هر زمیانی می‌توانیم موفق شویم.

شیب (دره موفقیت)


ست گودین در این کتاب سعی می‌کند دو مفهوم dip و quit را توضیح دهد. در توضیح مفهوم dip ست گودین می‌گوید که در مسیر زندگی هر کدام از ما دره‌ها و موانع بسیاری وجود دارد. اتفاقا باید از وجود این موانع خوشحال باشیم. چرا که خیلی‌ها با وجود این مانع‌ها خسته می‌شوند و به اصطلاح جا می‌زنند. اینجاست که با پشت سر گذاشتن این مانع شما می‌توانید موفقیت بزرگی به دست آورید.

در توضیح اصطلاح quit می گوید که ما همیشه باید نسبت بین ستاورد و تلاش را در نظر داشته باشیم و هر جا که احساس کردیم دستاورد ما نسبتا به تلاشمان نمی‌ارزد، آن کار را رها کنیم. در واقع گودین اعتقاد دارد الزاما هر دره‌ای هم دره‌ی قبل صعود نیست و خیلی اوقات مرحله نهایی است. با این رویکرد استراتژی ما می‌توانیم تلاش و پشتکارمان را در مسیر درست هدایت کنیم.

اگر به کتاب‌های موفقیت و خودیاری علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم سری به صفحه زیر بزنید و با دنیای کتاب‌های موفقیت آشنا شوید:

عادت های اتمی


عادت‌های اتمی یا همان خرده عادت‌ها کتابی است که به ما کمک می‌کند عادت‌های مورد نظرمان را در زندگی بسازیم. مثلا همه ما عادت کردیم هر روز صبح قبل از برخواستن از تخت خواب سری به اینستاگرام و توییتر بزنیم. اما خیلی از ما عادت به مطالعه کتاب نداریم و برای نخواندنش همیشه بهانه‌های مختلفی داریم.

در این کتاب جیمز کلیر سعی کرده مجموعه راهکارهایی را ارائه دهد که بتوانیم یک عادت منفی را حذف کنیم و یا یک عادت خوب جدید بسازیم. چرا که جیمز کلیر اعتقاد دارد این عادت‌های کوچک در مجموع تاثیرات بزرگی برای زندگی ما به همراه خواهند داشت. در واقع ممکن است از ابتدا به نظر ما چند بار چک کردن شبکه‌های اجتماعی چندان کار اشتباهی نباشد. اما وقتی به کل روز و یا کل سال نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم تاثیر منفی زیادی داشته و روی راندمان در انجام کارهای دیگرمان هم تاثیرگذار بوده.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به موضوعات توسعه فردی علاقه دارید، یادداشت «توسعه فردی و کتاب‌هایی که باید درباره آن خواند» را هم بخوانید.

پیشنهاد می‌کنیم «معرفی کتاب اثر مرکب» را هم بخوانید.

قدرت عادت


این کتاب هم در کنار کتاب عادت‌های اتمی می‌هواند به تغییر عادت‌های ما کمک بسیاری کند. خیلی‌ها مطالعه این دو کتاب را مکمل یکدیگر می‌دانند. دوهیگ نویسنده این کتاب در رشته MBA تحصیل کرده و به شرکت‌های مختلفی مشاوره کسب و کار می دهد. در این کتاب دوهیگ سعی کرده راه‌هایی برای تغییر عادت‌ها در زندگی و کسب و کار بدهد. برای همین اگر صاحب یک کسب و کار هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این کتاب را بخوانید.

تمرکز


خلاصه و جان کلام چند کتاب موفقیت جذاب و خوب را می‌توان در یک جمله بیان کرد: « کار خوب و ارزشمند، حاصل تمرکز است». اگر برگردیم به زندگی خودمان، متوجه می‌شویم همه زمان‌هایی که تمرکز کردیم، توانستیم از پس چالش زندگیمان بر بیاییم. حالا این چالش می‌خواهد یک امتحان باشد، یا یک وظیفه کاری.

گلمن در کتاب تمرکز اشاره می‌کند که موهبت از دست رفته زندگی امروز ما تمرکز و حواس‌جمعی است. در عصری که پر از نوتیفیکشن‌ها و موارد حواس پرت‌کن است، اینکه کسی بتواند تمرکز کند، چندان کار راحتی نیست. گلمن در این کتاب سعی کرده به ما نشان دهد که چقدر داشتن تمرکز در موفق شدن تاثیر گذار است و بگوید اساسا بدون تمرکز نمی شود به راحتی کار بزرگی انجام داد. در درجه دوم هم گلمن در این کتاب به ما یاد می‌دهد چگونه بتوانیم تمرکز کنیم و اهداف و آرزوهایمان را در اولویت زندگیمان قرار دهیم؛ نه اینکه حواس و ذهن و هوشمان را به راحتی در اختیار رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی قرار دهیم.

کلام آخر درباره کتاب های صوتی موفقیت

حواسمان باشد که قبل از خواندن همه این کتاب‌ها و یا بهتر بگویم شنیدن این کتاب های صوتی ، موفقیت را برای خودمان مجددا تعریف کنیم. موفقیت فقط به معنی به دست آوردن پول بیشتر، یا مدرک تحصیلی بالاتر نیست. گاهی شاد بودن و دوست داشتن خود بزرگترین موفقیت است. به قول برنه براون، گاهی باید خود ناکاملمان را دوست داشته باشیم و در آغوش بگیریم.


Avatar

صبا محبی


اشتراک گذاری یادداشت
3.5 2 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
نمایش همه کامنت ها
یادداشت های مشابه

دانلود کتاب از اپلیکیشن طاقچه

نصب طاقچه