با کتاب صوتی دنیا را بشنویم

در طاقچه می‌توانید هزاران کتاب گویا را دانلود کنید و در هر زمان و مکانی از شنیدن کتاب‌های صوتی لذت ببرید؛ حتی وقتی که آنلاین نیستید.

عکس صفحه اول
عکس صفحه دوم

کتاب صوتی چیست؟

آیا برای شما پیش آمده که بخواهید کتابی بخوانید، اما زمان کافی و مناسبی برای آن پیدا نکنید؟ اگر خوب به برنامه‌ی روزانه‌مان نگاه کنیم، متوجه می‌شویم زمان‌های مرده بسیاری داریم. زمان‌هایی که شاید نتوانیم کتابی را در دست بگیریم و بخوانیم، اما به راحتی می‌توانیم به صداها گوش کنیم. اینجاست که کتاب‌های صوتی می‌تواند مشکل ما را حل کند. در کتاب صوتی یا همان کتاب گویا یک یا چند گوینده متن کتاب را با لحن‌های مختلف و جذاب می‌خوانند. گاهی برای جذاب‌تر شدن کتاب، موسیقی متن مناسبی با موضوع کتاب در پس‌زمینه پخش می‌شود. هرچند اولین کتاب‌های گویا برای نابینایان تهیه شده است، اما این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. برای دانلود کتابهای صوتی می‌توانید اپلیکیشن کتاب صوتی طاقچه را رایگان نصب و استفاده کنید.

فروشگاه کتاب صوتی

دسته‌بندی‌های کتاب صوتی

کتابهای صوتی شاید تنها چاره‌ی ما برای دور نشدن از دنیای کتاب‌ها در زندگی شلوغ دنیای مدرن باشند. کتاب‌های صوتی می‌توانند برای یادگیری بسیاری از مفاهیم به ما کنند. می‌توانند به ما کمک کنند مهارت شنیدن را در خودمان تقویت کنیم و قدرت تمرکزمان را بالا ببریم. در این قسمت مجموعه‌ای از کتاب‌های صوتی در دسته‌های مختلف را می‌توانید پیدا کنید.

کتاب صوتی فارسی
کتاب صوتی رایگان
داستان صوتی
کتاب صوتی روانشناسی
کتاب صوتی موفقیت
قصه صوتی کودکانه
کتاب صوتی ممنوعه

کتاب صوتی فارسی

سایت‌های مختلفی برای گوش دادن به پادکست و کتاب‌های صوتی در دنیا وجود دارند. در بیشتر این سایت‌ها مجموعه‌ی کاملی از کتاب صوتی فارسی وجود ندارد. در سایت و اپلیکیشن رایگان طاقچه می‌توانیم مجموعه‌ای از کتاب‌های صوتی فارسی را خرید و دانلود کنیم. کتاب‌های صوتی با بهترین کیفیت صدا و با گوینده‌ای حرفه‌ای تهیه شده‌اند. منتخبی از بهترین کتاب های صوتی فارسی را می‌توانید در این قسمت ببینید.

فلش سمت چپ فلش سمت راست

کتاب صوتی رایگان

ممکن است یکی از دلایلی که به کتاب صوتی گوش نمی‌‌دهیم، به این خاطر باشد که نمی‌دانیم آیا برای طولانی مدت می‌توانیم به صدای کسی گوش کنیم یا نه. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه خودتان را محک بزنید، به یکی از کتاب‌های صوتی رایگان گوش کنید. برای دانلود رایگان کتاب صوتی می‌توانید سری به این قفسه‌ی طاقچه بزنید.

فلش سمت چپ فلش سمت راست
همه کتابهای صوتی رایگان

داستان صوتی

یکی از شیرین‌ترین تجربه‌های کودکی، گوش دادن به قصه‌هایی از زبان بزرگترها است. این روزها کتاب‌های صوتی رمان و داستان تجربه‌ای مشابه با تجربه‌ی کودکی‌مان برای ما رقم می‌زنند. وقتی به داستان صوتی آن هم با صدای گویند‌‌ه‌های حرفه‌ای و دوبلورها گوش می‌کنیم، می‌توانیم چشممان را ببندیم و خودمان را در دنیای داستان تصور کنیم. برای دانلود کتاب صوتی رمان‌های معروف می‌توانید سری به این قفسه‌ی طاقچه بزنید.

فلش سمت چپ فلش سمت راست
همه داستان‌های صوتی

کتاب صوتی روانشناسی

امروزه کتاب های بسیاری در حوزه روانشناسی و موفقیت وجود دارد که می‌توانیم به کمک آن‌ها با مشکلات روزمره کنار بیاییم و حتی تغییرهای بزرگی در زندگی خود و اطرافیانمان ایجاد کنیم. بخشی از این کتاب‌‌ها به صورت صوتی تهیه شده‌اند که می‌توانید با گوش دادن به آن‌ها از مزیت‌های کتاب‌های روانشناسی و موفقیت استفاده کنید.

فلش سمت چپ فلش سمت راست
همه کتابهای صوتی روانشناسی

کتاب صوتی موفقیت

برای به دست آوردن موفقیت در کسب و کار و یا هر مرحله‌ی دیگری از زندگی باید مهارت‌های بسیاری را یاد بگیریم. برای این‌کار می‌توانیم کتاب‌های موفقیت مختلفی بخوانیم. البته باید هنگام خرید کتاب های صوتی موفقیت دقت کنیم که کتاب مناسبی برای مشکلات و هدف‌هایمان انتخاب کنیم. در این قسمت مجموعه‌ای از پرفروش‌ترین کتاب های صوتی موفقیت وجود دارد.

فلش سمت چپ فلش سمت راست
همه کتابهای صوتی موفقیت

قصه صوتی کودکانه

بخشی از شخصیت انسان‌ها در دوران کودکی شکل می‌گیرد. یکی از بهترین راه‌های یاد دادن مهارت‌های مختلف به کودکان، استفاده از قصه‌های کودکانه است. وقتی کودک به قصه صوتی کودکانه گوش می‌کند، در ذهنش صحنه‌های مختلف را تجسم می‌کند و خودش را جای شخصیت‌های مختلف داستان صوتی می‌گذارد. برای همین یکی از بهترین راه‌های گفتن نکته‌های آموزشی به شیوه‌ای موثر و غیر مستقیم استفاده از قصه‌های صوتی کودکانه است.

فلش سمت چپ فلش سمت راست
همه قصه‌های صوتی کودکانه

کتاب صوتی ممنوعه

خیلی از کتاب‌هایی که امروزه در میان ما محبوب هستند، زمانی ممنوع بودند. ممنوعیت هر کتاب به نوع دیدگاه حاکمیت در دوره‌ای خاص بستگی دارد. فرقی هم نمی‌کند که در چه کشوری کتاب منتشر شود. در این قسمت فهرستی از کتاب صوتی ممنوعه را آورده‌ایم که زمانی در یک یا چند کشور ممنوع بودند.

فلش سمت چپ فلش سمت راست

کتاب‌های پرفروش

هنگام خرید کتاب معمولا به ویژگی‌های مختلف کتاب مانند موضوع کتاب، نام نویسنده یا مترجم، نشر، تعداد صفحه‌های کتاب، قیمت و میزان پیچیدگی محتوای کتاب توجه می‌کنیم. اما هنگام خرید کتاب‌های صوتی باید معیارهای دیگری مانند گوینده، ناشر صوتی و موسیقی متن را هم در نظر بگیریم. اگر برای اولین بار بخواهیم به کتاب صوتی گوش کنیم، در نظر گرفتن همه‌ی این نکته‌ها کار چندان راحتی نیست. برای همین می‌توانیم به فهرست کتاب‌های صوتی پرفروش نگاه کنیم و کتابی از میان کتاب‌های این فهرست برای خودمان انتخاب کنیم.

فلش سمت چپ فلش سمت راست
عکس کتاب صوتی ملت عشق

دانلود کتاب صوتی ملت عشق

عکس کتاب صوتی بیشعوری

دانلود کتاب صوتی بیشعوری

عکس کتاب صوتی کیمیاگر

دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

عکس کتاب صوتی راز

دانلود کتاب صوتی راز

عکس کتاب صوتی کتاب صوتی صد سال تنهایی

دانلود کتاب صوتی کتاب صوتی صد سال تنهایی

عکس کتاب صوتی اثر مرکب

دانلود کتاب صوتی اثر مرکب

عکس کتاب صوتی نیروی حال

دانلود کتاب صوتی نیروی حال

عکس کتاب صوتی جنایت و مکافات

دانلود کتاب صوتی جنایت و مکافات

عکس کتاب صوتی سمفونی مردگان

دانلود کتاب صوتی سمفونی مردگان

عکس کتاب صوتی چنین گفت زرتشت

دانلود کتاب صوتی چنین گفت زرتشت

عکس کتاب صوتی کتاب صوتی ۱۹۸۴

دانلود کتاب صوتی کتاب صوتی ۱۹۸۴

عکس کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن

دانلود کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن

عکس کتاب صوتی چهار میثاق

دانلود کتاب صوتی چهار میثاق

عکس کتاب صوتی سینوهه

دانلود کتاب صوتی سینوهه

گوینده‌های کتاب صوتی

هنگام خرید کتاب صوتی باید به صدای گوینده توجه کنیم. بعضی از هنرمندان و دوبلورها در سال‌های اخیر وارد عرصه‌ی گویندگی کتاب صوتی شده‌اند و ممکن است با بعضی از آن‌ها به خاطر سابقه‌ی کاری آن‌ها آشنا باشیم. اما بعضی از کتاب‌های صوتی را گوینده‌هایی می‌خوانند که شهرت زیادی ندارند، با این حال کتاب‌های صوتی را به خوبی خوانده‌‌اند. چنین گوینده‌هایی میان کسانی که در گوش دادن به کتاب‌های صوتی حرفه‌ای شده‌اند، محبوب و معروف‌اند.

فلش سمت چپ فلش سمت راست
عکس آرمان سلطان زاده

آرمان سلطان‌زاده

« آرمان سلطان‌زاده » یکی از شناخته‌شده‌ترین گوینده‌های کتاب صوتی است. او سال‌ها به اجرای نمایش‌های رادیویی پرداخته و پس از حضور در نشر «آوانامه»، از سال ۱۳۹۳ تا امروز ۲۰۰ کتاب را با صدایی گرم و دلنشین خوانده است.

دانلود کتاب صوتی
با صدای آرمان سلطان‌زاده
عکس اکرم پریمون

اکرم پریمون

صدای « اکرم پریمون » را از سال ۱۳۹۲ تا امروز از طریق انتشارات کتاب صوتی «آوانامه» می‌شنویم. این گوینده‌ی کتاب‌های صوتی، متولد ۱۳۶۳ در شهر لاهیجان است. او پس از گذراندن دوره‌های آکادمیک، فعالیت خود را در زمینه‌ی گویندگی آغاز کرد.

دانلود کتاب صوتی
با صدای اکرم پریمون
عکس نیما رپیسی

نیما رئیسی

نیما رئیسی در سال ۱۳۵۴ در رشت به دنیا آمد و دوران نوجوانیش را در ساری گذراند. نیما فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی است. تا به امروز در فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری ایفای نقش کرده و سال‌هاست که در رادیو به عنوان گوینده فعالیت کرده است.

دانلود کتاب صوتی
با صدای محمد نیما رئیسی

جدیدترین کتاب‌های صوتی

فلش سمت چپ فلش سمت راست

یادداشت‌هایی با موضوع کتاب صوتی

سوالات متداول

آیا فایل ‌mp3 کتاب‌های صوتی را می‌توانیم بعد از دانلود در موبایل و یا کامپیوتر ذخیره کنیم؟

بخشی از کتاب‌های صوتی در طاقچه به صورت رمزنگاری شده‌اند. فایل چنین کتاب‌هایی را نمی‌توانید در دستگاهتان ذخیره کنید. علاوه‌براین چنین کتاب‌هایی فقط از طریق اپلیکیشن قابل پخش هستند. اما فایل بخش دیگری از کتاب‌های صوتی را می‌توانید در تلفن‌های همراه اندرویدی و همچنین کامپیوترتان ذخیره کنید. در تلفن همراه اندرویدی می‌توانید به مسیر android > data > ir.mservices.mybook > files بروید و به فایل در سایر نرم‌افزارهای پخش کننده صدا گوش دهید. در کامپیوتر هم فایل در پوشه دانلودها قرار می‌گیرد. در مورد امکان ذخیره شدن و یا نشدن فایل کتاب صوتی، تصمیم‌گیرنده اصلی ناشر است.

چگونه کتاب‌ صوتی را دانلود کنیم؟

پس از خرید کتاب‌های صوتی مستقیما به صفحه‌ی دانلود کتاب می‌روید. با لمس گزینه پخش پیغامی ظاهر می‌شود. اگر دوست دارید تمام کتاب را دانلود کنید، گزینه دانلود همه‌ی کتاب را انتخاب کنید. در غیر اینصورت می‌توانید به صورت آنلاین به کتاب‌ها گوش کنید.

چگونه کتاب صوتی را باز کنیم؟

پس از تمام مراحل دانلود هربار می‌توانید به کتابخانه‌ی خود در اپلیکیشن و یا سایت طاقچه بروید و به کتابتان گوش کنید. اگر کتابی که خریدید دچار مشکل شده است، با نگه داشتن انگشت خود روی کتاب صوتی که در کتابخانه مشکل پیدا کرده آن را از دستگاه خود پاک کنید و دوباره به صورت رایگان دانلود کنید تا مشکل برطرف شود.

چگونه کتاب صوتی تولید کنیم؟

طاقچه محل فروش کتاب‌های صوتی و الکترونیکی است و در زمینه‌ی تولید کتاب صوتی فعالیت ندارد. برای تولید کتاب صوتی می‌توانید با ناشرین صوتی در ارتباط باشید.

  • افزایش موجودی کیف پول
  • درگاه‌های امن بانکی
  • پرداخت ارزی با PayPal (برای کاربران خارج از کشور)

بعد از انتخاب یکی از این گزینه‌ها، به درگاه بانک وصل می‌شوید و مراحل پرداخت را طی می‌کنید. در صورت موفق بودن عملیات، با انتخاب گزینه‌ی «مطالعه»، کتاب به کتابخانه شما اضافه می‌شود. اگر عملیات موفقیت آمیز نباشد، هزینه پرداختی تا 72 ساعت از طرف بانک به حساب شما برگردانده می‌شود

خرید کتاب فارسی در خارج از کشور چگونه است؟

از امریکا گرفته تا کشورهای اروپایی، همه‌جا طاقچه همراه کتابخوانی شماست. کافی است اپلیکیشن اندروید و ios طاقچه را نصب کنید و از خرید و خواندن کتاب های فارسی لذت برید.

قبل از خرید کتاب در طاقچه، می‌توانم بخشی از محتوای کتاب را ببینم؟

این امکان وجود دارد که قبل از خرید هر کتاب، نمونه ای از آن را به صورت رایگان مطالعه کنید. برای این کار در صفحه جزئیات کتاب، گزینه‌ی «نمونه» را انتخاب کنید. در آن می‌توانید فهرست کامل کتاب را مشاهده کنید و متن منتخب کتاب را بخوانید. همچنین در طول مطالعه هر زمان که علاقه مند بودید با ضربه زدن به وسط صفحه گزینه‌ی «نسخه کامل» را انتخاب کنید و کتاب را خریداری کنید.

آیا می‌توانید نسخه‌ی چاپی کتاب‌ها را هم در اختیار ما بگذارید؟

بله. فروشگاه اینترنتی کتاب طاقچه جایی برای خرید آنلاین کتاب با فرمت‌های متنوع است؛ از خرید و سفارش کتاب چاپی تا دانلود کتاب صوتی و خرید کتاب الکترونیکی.

در سایت خرید کتاب طاقچه هزاران کتاب گویا را دانلود کنید و در هر زمان و مکانی از شنیدن‌ کتاب‌ها لذت ببرید؛ حتی وقتی آنلاین نیستید.

دانلود مستقیم دانلود از اپ استور دانلود از گوگل پلی بیشتر...